Skocz do zawartości

wyjazd do USA - jak ja mam to zrobic ??


fiodor

Rekomendowane odpowiedzi

czesc mam 19 lat studiuje zaocznie, szukam pracy ale jak na razie jej nie mam. Sprawa wyglada nastepujaco, chcialbym wyleciec do stanow ale nie mam tam nikogo, wiec nie wchodzi w gre zaproszenie (slyszalem, ze by sie przydalo) a wiec pytania jakie chce zadac sa nastepujace. czy mam jakies szanse? o jaka wize mam sie starac? chcialbym wyleciec na stale! i jeszcze jedno pytanie co ile moge starac sie o wize w ambasadzie? doradzcie cos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim przypadku (tak jak i w moim, tez studiuje zaocznie i niemam zadnej rodziny w USA) najlepszym rozwiazaniem jest wyjazd na wizie J1 na program Camp America (www.campamerica.pl). Program w sumie kosztuje ok. 2500 - 3000 zl za wszystko (tzn.wiza,bilet,pobyt,ubezpieczenie itd.), moga w nim brac udzial rowniez osoby studiujace zaocznie!. Szansa na otrzymanie tej wizy jest kilkakrotnie wieksza niz na turystyczna (prawie wszyscy dostaja). Pracujesz tam 9 tygodni np. jako pomocnik kucharza. Teoretycznie angielski powinno sie znac na poziomie FCE, ale w praktyce poziom podstawowy powinien wystarczyc (bardzo duzo osob wyjezdzajacych na Camp zna tylko podstawy i wize dostaja. Duzo zalezy od szczescia oraz na jakiego konsula trafisz, ale z tym niepowinno byc problemu). Plusem tego programu jest to, ze jezeli nie otrzymasz wizy to zwracaja calosc poniesionych kosztow (oprocz oplaty za wize 100$). Jezeli chodzi o prace na Campie to obowiazkowo musisz 9 tygodni, za ktore otrzymujesz $1100 (praca przewaznie do polowy lub konca sierpnia). Po zakonczeniu Campu zostaje ci jeszcze ok. 1-2 miesiacy na pracowanie gdzie indziej (+miesiac na zwiedzanie). Wize przewaznie wydaja do 15 pazdzernika (do tego czasu mozesz pracowac). Po tej dacie masz 30 dni na opuszczenie USA (czyli np. w tym czasie mozesz zwiedzac). Pisales ze chcialbys tam zostac na stale. To jedynym wyjsciem aby tam pozostac na stale jest albo slub z obywatelka USA lub zmiana statusu na wize studencka F1 juz w USA. Ten rodzaj wizy (F1) nie gwarantuje ci otrzymania w przyszlosci (po ukonczeniu studiow w USA) otrzymania Zielonej Karty. Innym wyjsciem jest znalezienie pracodawcy ktory bylby gotow Cie zasponsorowac i w ten sposob otrzymac Zielona Karte (z tego co wiem jest to bardzo dluga droga do otrzymania GC, ale podobno caly czas podczas rozpatrywania twojego wniosku o GC, ktore moze trwac nawet kilka lat jestes caly czas legalnie). Napisalem Ci tu w jaki sposob najlepiej (najlatwiej) w twoim przypadku wyjechac do USA. A jezeli chodzi o zmiane statusu, pozostanie w USA legalnie itp. to musisz kogos innego zapytac, bo ja sie nie zabardzo orientuje w tych sprawach.

Polecam te linki:

Wszystko o Campie:

http://forum.usa.info.pl/viewforum.php?f=2

Wszystko na temat wizy J1 i nie tylko:

http://www.ewiza.com/forum2/forum18.htm

Jezeli masz jeszcze jakies pytania to pytaj sprobuje Ci pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Znajomi mieszkaja w USA są Polakami i maja firmę - wszystko legal.

Czy mogą mi przysłać ofertę pracy i na tej podstawie mogę się starać o wizę inna niż turystyczna?

Jak mam się dostać do USA jeżeli mam takich znajomych, którzy mają firmę i zatrudniaja ludzi?

Czy możecie pomóc. Dzieki.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...