Skocz do zawartości

Koszta w Nowym Yorku


Kaya

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialabym napisac tak na przyszlosc jesli kogos to interesuje jak wyglada sprawa z kosztami w Nowym Yorku jak ktos chce pozwiedzac :-)

Otoz bilet na metro dwugodzinny kosztuje $2, poplyniecie na Statue Wolnosci i Ellis Island Immigration Museum $11,50, zas wjazd na 86 pietro w Empire State Building $14. Jak bede wiedziala wiecej to dopisze,pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm...nie widzialem 2 godzinnego biletu na metro, ale moze sie myle.

1 przejazd - 2 $

Na dobe nielimitowany - 7$

1 tydzien - 24$

Koszta - hotele w manhatanie - okolo 300-500$ za noc - to jest w centrum. Ale za hostele gdzie placi sie za lozko -32$ tez na manhatanie - 10 min od centrum metrem.

Fajki najdrozsze w calych stanach - NYC - 8.40$, inne miasta 3.60 - mowie o marlboro.

Jedzenie, woda w nyc jest drozsze, wiec jak sie jest nawet na 3 dni to sa to wydatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wy w ogóle byliscie w NY? Metro card za 2$ to jest jedno przejscie przez bramkę metra, wiec dopóki za nia nie wyjdziesz mozesz przesiadac sie i jezdzic do booolu, nawet cały dzien :!: Ograniczenie czasowe jest tylko wtedy gdy jedziesz autobusem i bierzesz transfer(w Polsce tego nie ma-a szkoda..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto posprawdzac rozne daty w dobrych hotelach, bo sa duze roznice. Np moj maz placil za pokoj w Sofitelu na Times Square ponizej $200 za noc, a jest to ok polowy ceny (hotel ****). Nawet w tak drogich hotelach jak Mandarin Oriental, gdzie noc kosztuje $1200 (to nie blad :roll: ) mozna znalezc oferty za ok $400 za noc. Jesli chcesz sobie sprawic przyjemnosc i nie szukasz najtanszej oferty, to warto poszukac w centrum. Nie musisz sie martwic o dojazdy, nawet w srodku nocy mozesz sobie wyjsc na spacer (np my robilsmy zakupy w ksiegarni Borders przed 1 w nocy, tuz przed zamknieciem :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż na mieszkałem w Hostelu Central Park w pokoju z 10 osobami niestety nie miałem prywatnej łazienki codziennie zmienianej pościeli i ręczników ale PO CO TO KOMU?:D płaciłem 26$/h jak się jest w NY i boi się o swoje bagarze na stacji amtracja można dać do przechowalni bagarz 4,5$/dzien od sztuki, apropo hostepu to miał dostęp do internetu (odpałatnie) dobrze urządzoną kuchnie dużo miejsc by posiedzieć i pogadać dla mnie rewelacja jak będę kiedykolwiek w NYC będe chciał skorzystać z tego hostelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóz za rozrzut w bogactwie naszego społeczenstwa jedna osoba spi za 200-400$ w hotelu,a druga za 26$ w 10 osób,mi niestety ciagle blizej do te drugiej opcji,pamietam jak ja spalem w 8 osób w 2-osobowym pokoju ludzie mieli rozne zmiany i deptali sobie w nocy po glowach :) wytrzymalismy tak 2 noce to i tak dużo.

Koncze już bo to nie ma nic wsólnego z NY :D

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...