Skocz do zawartości

green card


jelonek

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam nastepujace pytanie. wczoraj rozmawialem z gosciem ktory jest obywatelem usa i ktory wg mnie dosyc dobrze zna nie tyle przepisy co to jak amerykanie te przepisy przestrzegaja i on powiedzial mi cos takiego: ze jak mam zielona karte ze wzgledu ze mam tam ojca i nie jest to wiza przez losowanie (ponoc takie informacje sa na zielonej karcie ze literka powiedzmy a - to wiza przez losowanie a inna literka to co innego) to mimo iz przepis jest taki ze moge przebywac poza stanami nie dluzej niz rok to jesli bym nawet przebywal 3 lata (bez bialego paszportu) to mimo wszystko nie powinienem miec problemow z wjazdem bo mam silna wiez ze stanami (ojciec - obywatel) i ze on ponoc wlasnie zna takie przypadki ze inaczej traktuja przepisy w stosunku do osob ktore maja GC poprzez najlblizsza rodzine (ze nie robili problemow ludziom na lotnisku ktorzy przebywali powiedzmy 3 lata poza usa)co o tym sadzicie??? moze to byc prawda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie nie ma rozgraniczenia na "zielonokartkowcow", ktorzy otrzymali wizy z losowania, przez sponsorowanie rodzinne czy tez pracownicze. Tzn na zielonej karcie jest wyszczegolnione jak zostala uzyskana zielona karta, jest cos takiego jak "Category" i dla zk z losowania oznaczenie jest DVI. Ale prawa i obowiazki sa dla wszystkich takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys to bylo dosc czesto spotykane, gosc po dwoch latach przyjezdzal na pytanie ile czasu byl poza usa odpowiadal dwa tygodnie, i wjezdzal bez problemu bo nie bylo tego jak zweryfikowac. Nie wiem czy juz dziala ewidencja dla osob z zielona karta, zreszta amerykanie chca zrobic pelna ewidencje zarowno przy wyjezdzie z usa, czyli rejestrowane beda zarowno wjazdu jak i wyjazdy i to nie tylko dla zk ale dla wszystkich rodzajow wiz. Oczywiscie zawsze moze sie udac wjechac, ale to nie dlatego ze tak mozna, ale dlatego ze ktos czegos nie zauwazy/ nie sprawdzi/nie ma mozliwosci sprawdzenia. Jak sam napisales trzeba wykazywac zwiazki z usa, z usa nie z ojcem. Twoje wiezi z ojcem obywatelem ich nie interesuja. Zielona karte ma ci sluzyc do zamieszkania w usa, a nie do wpadniecia od czasu do czasu do stanow.

Jaka jest dokladna procedura w przypadku proby wjazdu do usa na zk po ponad roku od ostatniego wyjazdu ( i wyjdzie to), nie wiem.

Istnieje cos takiego jak procedura przywrocenia statusu stalego rezydenta( oczywiscie wymagane jest odpowiednie umotywowanie), skalda sie wniosek w ambasadzie, oplata w granicach 300-400$ za rozpatrzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...