Skocz do zawartości

Floryda Sloneczny Stan!!!


tzglobic

Rekomendowane odpowiedzi

Hiya

Lece w grudniu na Floryde (Orlando) :D:) :smt035 :smt028 , bedzie to moj pierwszy pobyt tam i wzwiazku z tym prosze o wszelkie informacje typu tanie noclegi, atrakcyjne miejsca ktory niema w przewodnikach, na co uwazac i czego unikac itp. A przy okazji chciale polecic wszystkim forumowiczom stronke lastminute.com to wlasnie na niej za przelot z londynu w obie strony i samochod na 14 dni zaplacilem £219 czyli jakies 1200 zl.

Wszystkim ktorzy zechce sie podzielic doswiadczeniami z gory serdecznie dziekuje. Po powrocie oczywiscie opisze co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiya

Jak dzisiaj sprawdzalem to oferta z ktorej skorzystalem jest jeszcze dostepna online http://www.lastminute.com/lmn/pso/catalog/...637878&CATID=66

Pozatym korzystam z www.travelocity.co.uk oraz www.ebookers.com w przypadku oferty z lastminute.com po zrobieniu rezerwacji odzwaniaja w ciagu 6 godzin zeby potwierdzic rezerwacje. Nie wiem czy dzwonia poza UK ale zawsze mozna do nich zadzwonic i sie zorientowac, co do pozostalych stron tez bardzo czesto maja super ceny na przeloty do USA.

Co do huraganow to akurat grudzien jest juz po sezonie ktory konczy sie w listopadzie, wiec powinno byc ok, :D. Co do wynajmu samochodu to w moim przypadku jest udostempniany przez Dollar Car Hire www.dollar.com, mozesz sprawdzic ich strone maja dosc konkurencyjne ceny od $19 za dzien (trzeba oczywiscie pamietac o lokalnych podatkach ktore na Florydzie troche wynosza ale nie jest tak zle, no i o ewentualnym ubezpieczeniu dodatkowym bo podstawowe praktycznie niczego nie pokrywa, ale jesli zaplacisz karta kredytowa to sprawdz z bankiem bo czest wtedy ubezpieczenie jest wliczone). Co do hoteli to udalo mi sie znalezc pare hoteli w Orlando i bliskich okolicach w cenie ok £20 za noc za podwojny pokoj wiec calkiem przyzwoicie, jak leci sie wieksza paczka zawsze mozna rozwazyc wynajecie willi przy 4 osobach cenny sa juz bardzo atrakcyjne. Wracajac jeszcze do pogody to przecitna temperatura w grudniu w orlando to ok 25 stopni i slonecznie wiec powinno byc przyjemnie. Pozdrowienia :) :smt028

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za linki :D 8) , zaraz tam bede buszowac, bo jeszcze nic nie mam zalatwionego, wiem tylko, ze wyjade ok 20 listopada i wracam ok 10 grudnia, ale wszystko moze jeszcze ulec zmianie. Pewnie, ze w kilka osob jest razniej i weselej:)

:D:D 8)

A jeszcze jak bedziemy wymieniac sie spostrzezeniami i wiadomosciami, to lux:)

Skoro jestescie teraz na Florydzie, moze skrobniecie kilka zdan:)

Do tej pory nie moge sie dowiedziec jak warunki po Katrinie, czy sa jakies utrudnienia i ....wiadomo, nowy huragan nadciaga :?

I...jak sobie poradzic z netem ? jesli zabieram swoj laptop?

moze wiecie?

Z gory wieeeeelkie dzieki

pozdrawiam serdecznie i slonecznie, hihihihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orlando nie ucierpialo w tym sezonie w wyniku huraganow wiec jesli nic nowego sie nie przytrafi to nie masz czym sie przejmowac (sprawdz Wilme, ale nie wyglada na to)..

net... czesto w motelach gdzie bedziesz sie zatrzymywac bedzie on dostepny bez oplat.. czesto mozesz zlapac jakiegos darmowego hotspota i korzystac z bezprzewodowego internetu - jesli bedzie Ci zalezec, znajdziesz

jesli masz jakies inne konkretne pytania, chetnie sluze pomoca, spedzilem lato na Florydzie z czego ostatni tydzien w Orlando, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki:)

pewnie tych pytan troche sie zbierze)

Zastanawiam sie czy do swojej komorki wykupic karte u lokalnego operatora, a jak Ty korzystasz z telefonu?

Oczywiscie stacjonarny odpada, musze stale byc pod telefonem

Piszesz o darmowych hotspotach, tzn, ze powinnam miec karte radiowa,

ciekawa jestem czy jest cos takiego jak nasze Blue Connect?

Jakie wrazenia z pobytu na Florydzie?

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam laptopa z wifi wbudowanym, sprawdz czy Twoj tez to ma, jesli nie mozesz zaryzykowac zakup karty -- zrob to jednak na miejscu, w USA sprzed nadal jest tanszy niz w Europie.- znalezienie hotspota w miejscu gdzie bedziesz spala jest jednak loteria wiec dowiedz sie najpierw czy motel/hotel nie oferuje podlaczenia do internetu... co jest tez niezlym rozwiazaniem jest zarejestrowanie sie w AOL, jesli masz karte kredytowa pozwola Ci sprobowac ich dialupu przez okolo 3 miesiace gratis, jesli przed uplywem darmowego okresu rozwiazesz z nimi umowe nie ponosisz ZADNYCH kosztow korzystania z netu...

polecam T-Mobile To Go, jesli masz trojzakresowy telefon bez simlocka to mozesz skorzystac z niego i zakupic tylko karte sim, jesli nie to za ok 150$ kupisz telefon wraz z karta.

o czyms w stylu naszego blueconnect nie slyszalem i nie liczylbym na to.

Floryda.. hmm, super , samo Orlando jest tez bardzo fajnym miejscem, ale szczerze mowiac nie chcialbym tam spedzic zbyt wiele czasu, koniecznie zobacz Universal Studios, Islands of Adventures, Seaworld... zalezy z kim bedziesz i jaka jestes osoba, mozesz rozwazyc Disney World...

Floryda ma jeszcze kilka innych ciekawych miejsc np baza Nasa w Cape Canaveral, Daytona Beach, Miami, Key West...

chwile bym pozwiedzal po czym udalbym sie na jedne z najpiekniejszych plaz swiata ktore sa miedzy Panama City Beach a Pensacola, piasek koloru sniegu :D

pozdrawiam, wal smialo jesli masz inne pytania

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki:), jak widze jestes skarbnica wiadomosci :D

Komorke mam 3 zakresowa :D , pozostaje kupic tylko karte. Ta ktora podajesz, to cos jak nasz Tak-Tak?

Co do laptopa, masz racje, w wiekszosci hoteli maja dostep do netu, mam nawet jakies dziwne wtyczki dolaczone do zestawu, szczerze mowiac nie wiem jak to podlaczyc :?

Z Twoich porad co do zwiedzania z pewnoscia skorzystam, dzieki :D

Mam jeszcze jedno pytanko :roll:

Znalazlam w internecie fajny elektroniczny tlumacz-ECTACO Partner EP586HT - znasz to moze?

ciekawa jestem jak sprawdza sie w praktyce:)

pozdrowionka

PS a tak swoja droga, obecnie w Stanach, w Polsce, czy gdzies w swiecie:) bawisz, jesli mozna spytac?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Floryda.. hmm, super , samo Orlando jest tez bardzo fajnym miejscem, ale szczerze mowiac nie chcialbym tam spedzic zbyt wiele czasu, koniecznie zobacz Universal Studios, Islands of Adventures, Seaworld... zalezy z kim bedziesz i jaka jestes osoba, mozesz rozwazyc Disney World...

Floryda ma jeszcze kilka innych ciekawych miejsc np baza Nasa w Cape Canaveral, Daytona Beach, Miami, Key West...

Bylam tam wszedzie. Naprawde super :D polecam.

T-Mobile najtansze polaczenia, mimo ze nie wszedzie ma zasieg i z tym byly niewielkie klopoty, ale mozna wytrzymac :D

Powodzenia :D ale masz fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...