Skocz do zawartości

Jestem undergraduate w Glasgow, chcialbym byc posgrd. w USA


Rekomendowane odpowiedzi

Tak wiec przedstawiajac po krotce moja historie. Jestem tegorocznym nowym maturzysta, ktory wciaz i od zarania dziejow marzy o karierze naukowej (i wie dokladnie, ale to naprawde dokladnie, co chce w zyciu robic...jednak nie sadze, aby ludzie, ktorzy nie maja z biologia do czynienia cos wylapali, wiec nie bede sie rozdrabnial). W kazdym razie...dostalem sie na UW i UAM na wydzial biologii, ale powiedzialem im stanowcze BASTA. Kupilem one way ticket do Glasgow. Jednak o mozliwosci studiowania przeczytalem za pozno, wiec ten rok musze przewegetowac. I mysle, ze profilaktycznie zrobie sobie IELTS. Ale co do tego rowniez nie bede sie rozdrabnial, bo to nie forum szkocja.net :-)

W kazdym razie Postgraduate chcialbym robic juz w USA. Jednak napotykam tu pare trudnosci. Po pierwsze i najwazniejsze primo...tzw. wyplacalnosc. Moi rodzice miesiecznie zarabiaja razem ok. 3000 zl (czyli niecaly 1000 $)...W takim wypadku jestem przegrany juz na poczatku...prawda?? Jedyne, co slyszalem, to od amerykanki (z ktora teraz tu mieszkam), ze pozostaje scholarship...ale mowila, ze to dla naprawde wybitnych. Nie wiem, jak jeszcze moje studiowanie przelozy sie na wyniki, ale zakladajac, ze nie bede najlepszy, rowniez nie mam wyjscia i musze placic? Czy sa jakeis inne rozwiazania? Moze postgraduate rzadzi sie innymi prawami? Mnie dokladnie interesuje konserwacja madagaskaru oraz immunologia i etologia Primates (w b. ogolnym skrocie). Z tego, co wyczytalem najlepszy jest tu Duke University. Moze jest ktos stamtad? Albo w ogole...moze jest ktos, kto studiuje cos pokroju biologii w USA? Czy jest to mozliwe dla studenta pochodzacego z przecietnej polskiej rodziny? Czy moge od razu o tym zapomniec i szykowac sie na postgrd. w pochmurnym (choc dzisiaj bardzo cieplnym i slonecznym) Glasgow? Kto bylby laskaw odpowiedziec, moj mail: microcebus_rufus@yahoo.co.uk

Mam jeszcze 4 lata na dzialanie.

Aha...I zakladam, ze IELTS jest niewystarczajacy na Univerki w USA i min. TOEFL jest tam honorowany. A najlepiej CPE?

Dzieki za odpowiedzi.

Pozdrowienia z Wysp :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...