Skocz do zawartości

Kwestia podatkow po W&T.


thewiz

Rekomendowane odpowiedzi

Nazbieralo mi sie zaleglych podatkow ze Stanow -za prace w roku 2004 i w te wakacje. Chce je teraz rozliczyc.W zwiazku z tym mam do wszystkich pytanie otwarte : czy ktos z Was moi mili kiedykolwiek rozliczal sie z fiskusem w USA z Polski sa i udalo mu sie wszystkie podatki samemu odzyskac z programu Work and Travel?Wiem,ze istnieja firmy,ktore sie tym zajmuja,ale wiem takze ,ze sa one czasem naprawde malo wiarygodne albo bardzo dlugo sciagaja pieniazki,nie mowiac juz o prowizjach jakie pobieraja.Jednym zdaniem -chcialabym sie sciaganiem podatkow zajac sama ,ale nie mam pojecia,czy jest to w ogole mozliwe i czy rzeczywiscie moge nie odzyskac calosci.(tak jak firmy posredniczace w tej imprezie nagminnie sugeruja)

Jesli jednak wiecej zachodu z tym jest niz to warte,to prosze zaproponujcie mi jakies firmy,ktore robia to szybko ,tani ,profesjonalnie i bezbolesnie :D

Dzieki za wszelka pomoc w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze inne pytanie - ja chce sie rozliczyc na podstawie W2 z roku 2004 ,ale z tego roku chcialabym sie rozliczyc na podstawie payslipow,co "ponoc " jest mozliwe.Zalezy mi po prostu na czasie. Ktos moze w tej kwestii sie wypowiedziec? Czy tak wogole mozna?

Dziekuje Haniu za polecenie mi jednej firmy.Z Tax Back na pewno nie skorzystam,slyszalam wiele zlego na ich temat....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!

W zeszłym roku skorzystałam z TaxBack i do tej pory nie widziałam moich pieniędzy (to już prawie rok)!Ciągle tłumaczą się że to opóźnienia w Urzędzie Skarbowym a nie ich wina...:D

Tez mialam z nimi przejscia... Kaske za nadplacony podatek z 2003 roku otrzymalam w polowie maja 2005..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...