Skocz do zawartości

kierowca


....ToMeK....

Rekomendowane odpowiedzi

Z praca jest spoko,jezeli ktos chce duzo jezdzic zarobki sa tez proporcjonalnie duze.Nie wiem jednak czy wiesz,ze trzeba posiadac zawodowe prawko CDL(Commercial Driving Licence),a to juz jest sprawa bardziej skomplikowana i kosztowna.Z polskim prawkiem nie ma mowy o jezdzie!Prawo jest rozne,zalezy od stanu,wiec zajrzyj na strone DMV.http://www.dmv.org/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jednak czy wiesz,ze trzeba posiadac zawodowe prawko CDL(Commercial Driving Licence),a to juz jest sprawa bardziej skomplikowana i kosztowna.

Bez przesady Pitt. Po pierwsze to nie jest az takie skomplikowane, a po drugie wcale nie takie kosztowne ($94 fee do TSA oraz - akurat w CA - $57 oplaty do DMV)...

Duzo bardziej trudniejszym procesem w tym wypadku jest uzyskanie odpowiedniej wizy... (i duzo, duzo bardziej kosztownym)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, pewnie znow naiwnie zalozylam ze pytanie bylo o prace LEGALNIE, stad nie bralam pod uwage tego, ze SSN mozna nie miec. Ale oczywiscie, jesli ktos chce pracowac na wizie turystycznej, to w pelni sie z Toba zgadzam. Tylko ze wtedy wszystko jest trudne ;-)

PS tak, San Francisco jest naprawde genialne 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....... ze jesli pada pytanie o prace, to jest to w domysle pytanie o prace legalna.........

TAK.

Dobrze odczytałaś , to pytanie. Było nawet zapytanie o jaką Wizę powinien się starać.

Kolega "Pitt" zamieszał pisząc, że rózne są prawa w różnych stanach :!:

CDL jest "zawodowym prawkiem" i we wszystkich stanach,aby je uzyskać jest potrzebny SSN :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zeby podjac jakakolwiek prace, TRZEBA miec SSN (warunek konieczny, choc nie wystarczajacy). Dlatego w swoich wczesniejszych wypowiedziach o tym nawet nie wspomnialam. Anyway, nie ma co strzepic jezyka, odpowiedz na pytanie glowne tego watku padla, wiec ja sie odmeldowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...