Skocz do zawartości

wiza b1 po studiach


Rekomendowane odpowiedzi

bylam w stanach juz 2 razy raz na b1 ostatnio na j1 w tym roku zamierzam wyjechac znowu na j1 . poniewaz koncze studia przekladam obrone na wrzesien ale do stanow po obronie chce wrocic......chcialabym wiec starac sie o wize turystyczna(mam tam brata ktory jest obywatelem-sklamalabym ze jade na swieta) mam mozliwosc tez przepisania na siebie firmy itd( w celu przekonania urzednika ze cos mnie tu w polsce trzyma) a i jezeli od powrotu minelo by kilka miesiecy czy myslicie ze stanowiloby to przeszkode...czy ktos z was dostal b1 bedac po studiach????

p.s zaznaczam ze wiem o innych mozliwosciach typu h2b czy aupair ale to u mnie nie wchodzi w gre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym problem ze na j1 jade z programu takze studentka byc musze!! myslalam zeby juz tam zostac i tu sie nie bronic ale wiadomo jak to wyglada jak tego nie zrobie teraz to moge sie pozegnac z mgr dlatego tez chce wrocic obronic sie i problem sie pojawia jak tu wyjechac znowu myslalam tez o zapisaniu sie na podyplomowe ale nie wiem czy wtedy uznawana jestem za studentke czy nadal moge wyjechac z programem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz gdzies o tym pisalam (zreszta nie tylko ja) bardzo duzo ludzi, ktorzy sa na ostatnim roku studiow, w celu wyjechania na W&T "przenosi"obrone na pazdziernik. Czyli na po powrocie z programu.

W rzeczywistosci wyglada to tak, ze dostaja papirek z dziekanatu, ze obrona odbedzie sie w pazdzierniku i ten papierek pokazuja konsulowi.

W rzeczywistosci bronia sie przed wyjazdem. (konsul nie dzwoni na uczelnie i nie pyta o kazdego studenta czy juz sie obronil czy nie)

Wiele osob tak robi. Z roznych powodow. Ja np. na licencjacie musialam sie obronic w terminie (czyli w maju) bo inaczej nie zostala bym przyjeta na studia magisterskie. Natomiast magistra obronilam tez przed wyjazdem bo poprostu nie chcialam zeby to nade mna wisialo cale wakacje.

Poszukaj na forum ... jest tam kilka innych przypadkow opisanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...