Skocz do zawartości

kurs angielskiego w USA -moje szanse help???


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc!!

Jesli pojedziesz na turystycznej do USA i pozneij chcialabys zmienic status na F-1 to (nie wiem jak to praktycznie jest) teoretycznie moga byc problemy .Bo jesli wyjezdzasz do USA na tur. i chcesz podjac studia/nauke w USA do przy wjazdzie na granicy mowisz o tym urzednikowi imigracyjnemu i on dodaje Ci opis "perspective student" ale tez moze przypuszczac ze chcesz wyemigrowac do USA na stale. Ie trwa ??Kilka miesiecy ,i przez ten czas keidy starasz sie o zmiane statusu wizowego jestes ciagle legalnie ,lecz jesli przyjdzie CI odpowiedz negatywna co do zmiany statusu to czas od kiedy skonczyla Ci sie poprzednia wiza jest liczony jako nielegalny :/. Wiecej dokladnych i rzeczowych info napisze w piatek jak wroce .

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Bozka :D sledze oba watki bo nie da sie ukryc ze mnie to wszystko interesuje ;)

a w ogole to jak dobrze rozumiem to Ty teraz w stanach jestes tak??? na jakiej wizie jechalas??? na turystycznej?? jak tak to juz zmienilas na studencka??? a w ogole to chcialam powiedziec ze mnie tez wlasnie interesuja szkoly w okolicach NYC/NJ (jersey city, newark) takze jakbys miala jakies sugestie i wlasne wrazenia (bo pewnie jestes bardziej zorientowana niz ja) to chetnie sie czegos nowego dowiem.

pozdrawiam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin - dzieki bardzo :D

co do zamiany wizy turystycznej na studencka najczescie (m.in. tutaj http://www.prawoimigracyjneusa.com/wizy_studenckie.htm ) spotykalam sie z opinia ze latwiej jest dostac F1 w us niz w polsce. ile w tym prawdy? nie wiem. chociaz w sumie ani tutaj ani tam nie masz pewnosci ze ja dostaniesz.

a moze ktos juz zmienial status z B na F??? bede wdzieczna za wszelkie info jak to wyglada ;)

pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!!

Wczesniej zle to ujalem,tak latwiej jest bedac juz w USA zmienic status na F-1 niz starac sie o wize F-1 w Polsce.Chodzilo mi o to ze jesli starasz sie o B2 w Polsce i lecz wyjezdzasz do USA w celu znalezienia szkoly i podjecia tam nauki "powinnas" :D powiedziec to konsulowi lub urzednikowi imigracyjnemu na lotnisku. Lecz wiaze sie to w przypadku rozmowy z konsulem z problemami,pytaniami dodatkowymi i konsul moze przypuszczac ze mozesz chciec wyemigrowac na "dluzej" do USA - mniejsze szanse dostania B2, zreszta jak wiesz to i tak jest Loteria ;) . A jak powiesz dopiero na urz.imigracyjnemu ze przyjechalas w celu szukania szkoly to bedzie zadawal duzo niewygodnych pytan typu:Czemu nie wspomnialas o tym konsulowi w POlsce??Itp

Jak pewnie tez wiesz chociaz ze trudno w Polsce dostac F-1 to masz ten plus ze mozesz na niej wrocic do Polski bez koniecznosci pozniejszego ponownego starania sie o F-1 przy powrocie do USA,jak to musisz zrobic w przypadku gdy zmienisz status bedac w USA i bedziesz chciala wrocic do Polski.

Cala procedure(zmiany z B2 na F1) nalezy zaczac tak z 60 dni przed wygasnieciem B2.Jak juz pisalem podczas oczekiwania na odpowiedz na zmiane statusu jestes ciagle legalnie w USA,lecz po przyjsciu negatywnej odpowiedzi masz 30 dni na opuszczenie USA.Podczas oczekiwania o zmiane na F1 nie mozesz podjac nauki :).

Co do zmiany z B2 na F1 moj znajomy(jest w USA zmienil status z J1 na B2) bedzie sie staral o zmiane z B2 na F1 lecz to dopiero w lutym, jak bede cos wiedzial od niego i nadal bedzie Cie interesowal ten temat dam Ci znac.

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wize turystyczna mam juz od dosyc dawna wazna jeszcze przez 7 lat. juz z niej korzystalam i wiem ze jesli planuje isc tam do szkoly to 'powinnam' poinformowac urzednika na lotnisku...tylko badzmy szczerzy. po co sobie utrudniac zamiast ulatwiac???? (wiem wiem...typowo polskie podejscie. przepraszam) i wiem ze po zmianie statusu nie bede mogla wrocic do polski. ale powiem szczerze. i tak mnie to nie interesuje. a jeszcze szczerzej to chcialabym tam pobyc legalnie przez rok zanim...wyjde za maz. bo mimo tego ze wiem ze to 'ten' to...ale to juz inna bajka.

takze bylabym wdzieczna za wszelkie pochodzace z praktyki info o zmianie statusu z b2 na f1. bo teoria teoria a zycie zyciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...