Skocz do zawartości

Pierwsze zeznanie podatkowe


Nowciu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Wszystkim,

Zwracam się do was z wielką prośba o pomoc bo już mi głowa pęka od nadmiaru informacji które w przeciągu ostatniego tygodnia przeczytałem. Wiem ze jest parę tematów na forum odnośnie tego problemu jednak mój przypadek może potrzebować też dodatkowych kroków. Mianowicie, pomimo 31 lat na karku jak do tej pory nie zaprzątałem sobie głowy składaniem zeznania podatkowego do IRS to w tym tygodniu oświecił mnie mój szwagier, że ja jako obywatel również mogę się ubiegać o "Covidowa pomoc"  (do tej pory jedynie pomagałem rodzicom ze wszystkimi sprawami w SSA odnośnie emerytury i jakoś przez głowę mnie nie przeszło, że  powinienem się zainteresować  swoimi sprawami). Przechodząc do konkretów: jestem Obywatelem USA mieszkającym na stałe w Polsce, nigdy nie składałem zeznania podatkowego do IRS (z tego co pamiętam mój Tata mnie kiedyś rozliczał jako ucznia w swoim zeznaniu podatkowym jak dobrze pamiętam), w Polsce pracuję od 5 lat, w stanach wcześniej nie pracowałem, posiadam SS i drivers licence (na złość w tym miesiącu musiało wygasnąć). Chciałbym sie Was spytać czego potrzebuję i jakie kroki mam podjąć by móc bezproblemowo złożyć zeznanie podatkowe (zarówno za rok 2020 jak i za lata poprzednie). Z tego co już zdążyłem wyczytać na pewno potrzebuję formularzy 1040 jak i 2555 (z tym pierwszym nie widzę większych problemów za to 2555 jest dla mnie lekko niezrozumiały), jednak te formularze są do pobrania ze strony IRS tylko za rok 2020 - skąd wziąć formularze dla lat poprzednich, czy wszystkie te formularze należy przesłać na adres w Austin? Dodatkowo, jako że w formularzu 1040 należy podać numer konta bankowego, z tego co widzę nie ma raczej możliwości podania konta polskiego - czy należy mieć założone konto w banku amerykańskim? Czy jest jeszcze coś czego potrzebuję by z sukcesem złożyć i być "na czysto" z IRS? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...