Skocz do zawartości

Camp


carlos

Rekomendowane odpowiedzi

niektorzy znaja temat na wylot będąc przedstawicielami camp america:] więc wiedzą co piszą i jakie są regulaminy:) pzdr

Tissaya lub ktos kto byl/jest przedstawiecielem CA moglby napisac cos wiecej na temat wyjazdu na Camp, a dokladnie chodzi mi o poziom znajomosci jezyka ang. Na stronie CA jest napisane ze powinien byc na poziomie FCE, a z tego co slyszalem bardzo duzo osob zna go duzo slabiej lub prawie w ogole, nie maja zadnych certyfikatow i jakos udaje im sie wyjechac. Wiem ze ostatnie slowo nalezy do konsula i to on decyduje czy pojedziemy czy nie. Czy przedstawieciele CA puszczaja osoby ktore slabiej znaja jezyk, z tego co wiem to z nimi jest przeprowadzana rozmowa kwalifikacyjna ?. Jak to wyglada w praktyce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Poziom języka angielskiego,jaki wymagamy (Camp America), musi byc w stopniu komunikatywnym. Masz racje, ze na stronie jest tam wspokniane o FCE, ale przeciez nie oto chodzi. Po to jedziesz do USA< żeby ten angielski podszkolić.

Tak, rozmowa z konsultantem Camp AMerica przebiega w języku angielskim, i naprawde, nie ma tutaj wielkich wymagań jesli chodzi o stopień znajomosci. Osoba chcąca wyjechac powinna chociaz umieć się przedstawic, powiedziec cos o sobie,co robila, czym sie interesuje, no i przede wszystkim, rozumieć pytania:) I na tej samej zasadzie przebiega rzmowa z konsulem:) Czyli wniosek jest taki: przejdziesz rozmowę z konsultantem, przejdziesz też i z konsulem:)

Jeśli chciałbyś jeszcze znac jakieś szczegóły, pytaj:)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom angielskiego oczywiscie im lepszy tym dla uczestnika programu lepiej. Z kilku wzgledow: lepiej zrozumie i dogada sie z amerykanami oraz przyniesie mu to wiecej satysfakcji.

W praktyce obowiazuje poziom komunikatywny na Campower i dobra znajomosc na Counsellor - pracuje sie bezposrednio z dziecmi i trzeba sie dobrze z nimi porozumiec :D

Fakt, program ma pomoc w koncu w nauce "zywego jezyka" i dlatego nie jest wymagany super poziom znajmosci angieskiego! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz to gdzies keidys pisalem ale napisze jeszce raz:) ze mna na campie byl gosciu ktory mial 28 lat, byl na pierwszy roku studiow i uczyl sie angielskiego tlyko ten jeden rok podczas studiow, nie wiem jak przeszedl rozmowe z konsulatentem ale wiem jak przeszedl rozmowe z konsulem:): mial 2 strony wypisanych pytan i odpowiedzi oczywiscie po angielsku, nauczyl sie i juz:) wystarczy sie usmiechac i cos tam powiedziec, ale angielskiego to on nie umial, takze jak cos na campie do niego mowili to musialeismy mu tlumaczyc:D no i kiedy dostal SSN bye bye camp i polecial do Chicago:) takze jak widzicie wszytsko sie da jak sie tlyko chce...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i kiedy dostal SSN bye bye camp i polecial do Chicago:) takze jak widzicie wszytsko sie da jak sie tlyko chce...:D

Zakladam, ze polecial do pracy w Chicago. Nielegalnej w dodatku. Potem cos niedobrego sie dzieje i taka osoba ma kolopy i ani sobie nie poradzi z angielskim ani nie czerpie zednej przyjemnosci z takiego wyjazdu campu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i kiedy dostal SSN bye bye camp i polecial do Chicago:) takze jak widzicie wszytsko sie da jak sie tlyko chce...:D

Zakladam, ze polecial do pracy w Chicago. Nielegalnej w dodatku. Potem cos niedobrego sie dzieje i taka osoba ma kolopy i ani sobie nie poradzi z angielskim ani nie czerpie zednej przyjemnosci z takiego wyjazdu campu...

na własne życzenie przeciez pojechal;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co przesadzać z angielskim, nie warto straszyć, wiele osób nie jedzie bo słyszy ciągle o certyfikatach, testach, rozmowach kwalifikacyjnych, to wszystko odstrasza a w rzeczywistości jest o wiele łatwiej niz sie na początku wydaje, osobiście byłem swiadkiem jak dziewczyna dostała wizę na camp rozmawiajac z konsulem po polsku, oczywiscie to wyjatek ale to swaidczy o tym ze nie jest tak cięzko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...