Skocz do zawartości

Jak to wygląda na cudzym SSN?


Rekomendowane odpowiedzi

Złapany ???

O jakiego pracodawcę pytasz :?:

Normalnego , czy nienormalnego :?:

Oficjalnie pracodawca powinien dać (przyszłemu)pracownikowi "papier" do wypisania Danych Osobowych......

Wpisujesz tam co chcesz.

Na końcu podpisujesz się pod tym, co jest traktowane wedle prawa jako potwierdzenie, że mówisz(piszesz) prawdę.

Posługiwanie się cudzymi danymi jest KARALNE.......

Następna sprawa, to że na SS Card nie ma fotografii,ale także trzeba pamiętać , że sam SSN nie upoważnia do podjęcia legalnej pracy :!:

Zamiast końbinować, to po prostu wiele osób pracuje na 'czarno' i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowie o pracodawcy który chce żebym miał SSN,  

.......... on przeciez wysyla to dalej skoro bedzie placil podatek.........

.......pytam tylko jakie jest prawdopodobieństwo ze to wyjdzie jesli wpisze dane tej osoby ale ona jest w Polsce.

1. Jeżeli pracodawca chce zrobić taki numer, to jego problem :!:

2. Pracodawca niczego nigdzie nie wysyła, a jedynie płaci podatki na podany numer i na koniec roku wystawia 1099.

3. Prawdopodobieństwo ?

a. Jeżeli ktoś podkabluje !

b. Jeżeli będzie jakaś POWAŻNA KONTROLA(ale to jest szansa równa zeru :!: ) chyba , że w danym miejscu pracuje wielu emigrantów.

c. Jeżeli osoba (ta w polsce) nie posiada prawa do pracy w USA.

d. Jeżeli będzie jakiś wypadek i trafisz do szpitala lub na Policję(ewentualnie OSHA).

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie piszecie o zyciu (pracy) na cudzym ssn. A mi sie wlosy jeza na glowie i zastanawiam sie co moze grozic mojemu m. Tzn. swoj ssn ma legalny , jest obywatelem. Ale ponad rok temu, zgubil portfel. W srodku byla zielona karta, ssn card, prawo jazdy. Zglosil na policje ze zgubil portfel. I tak sie zastanawiam co mu moze ktos zrobic na jego "papiery".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....zastanawiam sie co moze grozic mojemu m. Tzn. swoj ssn ma legalny , jest obywatelem. Ale ponad rok temu, zgubil portfel. W srodku byla zielona karta, ssn card, prawo jazdy......

Zaraz, zaraz "Obywatel" z "Zieloną Kartą" :?: :?: :?:

Na którą Policje było te zgłoszenie :?:

Jeżeli sprawa ma miejsce na terenie USA, to na Policję zgłaszasz zaginięcie/kradzież Prawa Jazdy :!:

Do S.S. Office - zaginięcie SS Card :!:

Do USCIS zaginięcie papierów wydanych przez tą instytucje :!:

Jeżeli ktoś na takie skradzione lewe papiery zrobi jakiś "FRAUD", to w pierwszej kolejności odpowiada ten którego nazwisko widnieje na danym "nadużyciu" :!: :!: :!:

Jeżeli osoba okradziona/gubiąca zgłosi wszystko tak jak należy, to jest prawdopodobieństwo, że conajwyżej "ktoś" zapyta, czy to PAN narozrabiał :?:

Pozwolenie Do Pracy :?:

Pozwoleniem jest m.in.

1. Employment Authorization Document

2. Wiza typu "H" , "J" itp.

3. Forma DS 200-ileśtam

4. Zielona Karta

5. Obywatelstwo Amerykańskie

Sam SSN nie jest POZWOLENIEM DO PRACY :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>>>zielona karte mial rok temu<<<<<<

>>>>> od lipca tego roku jest obywatelem. <<<<<

>>>>>wiem ze wyrabial nowa zielona karte<<<<<

Hmmm.

Koleżanko miła, albo kompletnie nie wiesz o czym piszesz,albo ktoś z kogoś chce durnia zrobić :!: (nie wiem)

ŁOBYWATEL of US nie posługuje się tzw."Zieloną Kartą" :!: :!: :!:

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchaj, poczytaj sobie moje poprzednie posty a potem zarzucaj mi klamstwo. Moj m, mial zielona karte rok temu (i wiele lat wczesniej tez) i jak mu ukradli a nie mial wtedy obywatelstwa wystapil o nowy dokument, przyslali mu ja po pol roku. Jak w lipcu tego roku zostal obywatelem to jak wreczyli mu certyfikat to zabrali mu zielona karte.

Ale tu nie chodzi o to czy klamie czy nie, tylko o te zagubione dokumenty.

Dziekuje ci tylko za to ze napisales gdzie kradzieze poszczegolnych dokumentow powinno sie zglaszac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...