Skocz do zawartości

karta kredytowa z PL w USA


kodak1975

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest mozliwosc regulowania rachunkow z karty z USA? Czy moge z USA przesylac pieniadze na rachunek karty kredytowej w PL?

Jeżeli dobrze rozumię , to konto (kartę) masz w polsce, a chcesz jej używać w USA, a w polsce płacić za 'zadłużenie' ?

W takim przypadku,to najlepszym rozwiązaniem jest, aby ktoś w Twoim imieniu regulował rachunki w polsce :!:

Jeżeli koniecznie chcesz wykonywać operację zapłaty będąc w USA, to możesz tego dokonać za pomocą "Wire Transfer" na konto Kredytowe, ale to jest kosztowne (nieopłacalne).

Najtaniej i najprościej, to załóż sobie w polsce konto bankowe do którego będziesz miał dostęp poprzez internet :!: :!: :!:

W takim przypadku, to możesz być gdziekolwiek na świecie i dokonujesz normalnego "przelewu" pomiędzy bankami (w złotówkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerwazy napisal:

Jeżeli koniecznie chcesz wykonywać operację zapłaty będąc w USA, to możesz tego dokonać za pomocą "Wire Transfer" na konto Kredytowe, ale to jest kosztowne (nieopłacalne).

Najtaniej i najprościej, to załóż sobie w polsce konto bankowe do którego będziesz miał dostęp poprzez internet :!: :!: :!:

W takim przypadku, to możesz być gdziekolwiek na świecie i dokonujesz normalnego "przelewu" pomiędzy bankami (w złotówkach).

Chcialbym wlasnie sam regulowac zadluzenie zrobione na karcie uzywanej w USA. Czy moglbys mi dokladnie wyjasnic jak to mialoby wygladac? Czy moglbym po prostu robic przelewy przez internet z rachunku w amerykanskim banku? Wtedy zaznacza sie rodzaj waluty jaka ma byc dokonany przelew, czy jakos inaczej?

Dzieki za podpowiedz!

KODAK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglbym po prostu robic przelewy przez internet z rachunku w amerykanskim banku? Wtedy zaznacza sie rodzaj waluty jaka ma byc dokonany przelew, czy jakos inaczej?

Można płacić bezpośrednio z Banku w US, ale to jest właśnie tranzakcja pod nazwą "Wire Transfer" :!: Jednorazowa opłata za (każdy) "Wire Transfer" , to $20.oo w górę (zależy od banku).

>>>>>Przeczytaj jeszcze raz moją poprzednią odpowiedź<<<<<

Konto w polsce z dostępem przez internet :!: :!: :!:

Za przelew wewnątrz polski zapłacisz ze 2.oo PLN lub NIC, w zależności od banku(rodzaju konta)

ps.

Poczytaj także wątek "Jaki Wybrać Bank? ?? ".

Tam opisałem, że nie jest opłacalne używanie polskiej karty w USA na dłuższy okres czasu (przeliczniki i service charge).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem "Jaki wybrac Bank". Mam rowniez w PL konto internetowe (zreszta teraz prawie wszystkie konta sa z dostepem przez internet :wink: ). I prosilbym Cie Gerwazy abys krok po kroku wytlumaczyl mi w jaki sposob moge splacac z USA zadluzenie zrobione na karcie z PL. Czy po zalozeniu konta w USA mam przesylac $ na moje konto w PL, a stamtad przelewac zlotowki na konto karty kredytowej? Czy moze po prostu takie kombinacje najzwyczajniej sie nie oplacaja i nie warto zabierac karty kredytowej z PL do USA? Chcialem ja ew. machnac na lotnisku po przylocie, gdyby padlo pytanie z czego bede sie utrzymywal (lece na F-1) i byc moze skorzystac z niej pare razy na poczatku zanim zorganizuje sobie wszystko na miejscu.

Z gory dziekuje Gerwazy za podpowiedz oraz cierpliwosc i wyrozumialosc :)

KODAK

ps. Nie pogniewal bym sie gdyby inni forumowicze dorzucili cos z wlasnego doswiadczenia w tej sprawie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I prosilbym Cie Gerwazy abys krok po kroku wytlumaczyl mi w jaki sposob moge splacac z USA zadluzenie zrobione na karcie z PL.

No to proszzz....

1. Udajesz się w kierunku komputera.

2. Wchodzisz na internet.

3. Wchodzisz na stronę Twojego banku w Polsce.

4. Wpisujesz PIN i te inne numerki w odpowiednim miejscu.

5. Klikasz "enter".

6. Wchodzisz na przelewy.

7. W odpowiednią rubrykę wpisujesz numer konta na które chcesz wysłać przelew.

8. Wpisujesz jaką kwotę chcesz przelać.

9. Klikasz "enter".

10. Czekasz miesiąc czasu na kolejny rachunek.

11. patrz punkt #.1. do #.10 , a później punkt #.11.

Mało kto tak końbinuje, to i chyba odpowiedzi zbyt dużo nie uzyskasz.

Jeżeli będziesz miał dochody w USA, to polską kartę używaj tylko na początku i później przejdź na amerykański plastik.

ps.

Operację (internetową) przelewu pieniędzy wewnątrz polski robisz w identyczny sposób niezależnie od miejsca dostępu do komputera :!: :!: :!:

Czy jesteś w polsce, USA czy na Hawajach , key board jest taki sam(wyjątek to Chiny, Japonia, Rosja itp.).

To chyba wszystko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest "Wire Transfer" ?

Jest to międzynarodowy przelew pieniędzy z konta np. w USA na konto np.w POLSCE.

Aby wykonać "Wire Transfer" z USA, to należy mieć konto w USA i znać peeeełny numer konta w POLSCE :!:

oraz SWIFT CODE banku w POLSCE :!:

Informacji o SWIFT CODE i innych numerkach (jeżeli nie znasz) udzieli Ci bank w POLSCE :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...