Skocz do zawartości

Szko3y jezykowe


Rekomendowane odpowiedzi

Hej !!

Po pierwsze musisz miec wize F-1, ?eby studiowac. Nie sprecyzowales czy ja masz, czy moze bedziesz sie staral o zmiane statusu wizowego w USA?? Jak bedzie Ci potrzebne info na temat zmany statusu wizowego na J-1 to pisz. Podstawowy wymog na uczelniach w USA to TOEFL.

TOEFL (Tsest of English as a Foreign Language) to to amerykanski test potwierdzający znajomośc jezyka angielskiego dla kandydatów na studia w USA i innych krajach świata gdzie jezykiem wyk3adowym jest anglielski.

W Polsce test mo?na zdawaa 6 razy w roku metoda papierową - w Warszawie, Lodzi, Poznaniu, Szczecinie, Gdansku w wyznaczonych terminach. Rejestrowaa nale?y sie przynajmniej 9 tygodni przed terminem testu i mozna tego dokonaa poprzez internet: www.toefl.org ale wtedu musisz posiadaa karte kredytową. Mo?na te? rejestrowaa sie za pomoca poczta. Wtedy wysy3asz wype3niony formularz do Education Testing Service wraz z czekiem bankierski na sume $130 lub potwierdzeniem przekazu bankowego w zale?ności od sposobu zap3aty. Jest jeszcze wersja komputerowa, ale z tego co wiem z Rzeczpospolitej to mo?na ją zdawaa tylko w Berlinie, Budapeszcie i Wilnie...ale mo?e coS sie zmieni3o, wiec sprawdz

Jak masz dostep do Rzeczpospolitej z 29 pa1dziernika 2003 roku to tam znajdziesz przyk3adowy test TOEFL.

Wymagaja go w wiekszosci uczelni ale zdazaja sie takze szkoly jezykowe wymagajace zdania go.

Pozniej wybierasz sobie jakas szkole (na przykladzie mojej znajomej wygladalo to tak):

za jeden semestr sie placi ok. 800$, semestrow jest 4, wymagane dokumenty

to : przetlumaczone polskie prawo jazdy, przetlumaczone swiadectwo dojrzalosci, dokumenty od sponsora(list od jego pracodawcy,list od

banku i sponsor musi jeszcze podac wiad o sobie -to sa takie 2 kartki)

, list tlumaczacy co do tej pory robiles/robilas w stanach i dlaczego

chcesz zostac. I to wszystko chyba pozniej sie zanosi te papiery

szkole ona tam przygotowyje swoje papiery i wysylaja to do ins, acha i

za wpisowe sie placi 300$ i dla ins 140$ . Do tego trzeba dodac ksiazki ok. 400$ . Ponadto musisz miec zapewnione mieszkanie i utrzymanie. Biorac pod uwage srednio koszty:

mieszkanie - $500 (bardzo skromniutko, chyba ze bedziesz miec roommata)

samochod - ubezpieczenie - $100 (tez skromnie, bo jestes nowy wiec jestes kierowca podwyzszonego ryzyka)

jedzenie, paliwo itd.

Policz to wszystko sdzesciokrotnie na semestr i tak mniej wiecej to wyglada.

Jesli chodzi o kase to musisz im okazac zaswiadczenie ze masz fundusze na nauke oraz na zycie (wymagaja srednio to zalezy do szkoly posiadania ok 1000$ na miesiac nauki- czyli 6 miesiecy to 6k$). Coraz czesciej szkoly wymagaja koniecznie sponsora i same fundusze na twoim koncie moga nie wystarczyc.

Na wizie F nie wolno (legalnie) pracowac :D , chodz mozna starac sie o pozwolenie na prace ale tylko na campusie i to 20 h tygodniowo.

Jak bedziesz potrzebowal wiecej szczegolowych informacji to pisz odpowiem Ci.

Pozdrowienia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

CZY mieszkajac w PL, czy jak kolega mnie zapisze do szkoly jezykowej, i zap3ące wpisowe, to czy ta szko3ą moze mi wys3ac jakis druk do polski ze sie zapisa3em, i ze np ja bende mia3 ten druk i wykaz z banku ze mam 20 tys na koncie , i zaproszenie to czy mam jakies szanse na wize ??? Czy wogoel szko3a mi takei cos wysle i czy to mi pomoze ???? Obecnie mam 25 lat i skonczy3em studium informatyczne, i np jak bym pwoiedzia3 konsulowi ze skonczy3em szko3e zwiazana z programowaniem i mi jest jezyk potrzebny abym mog3 dalej sie rozwijac w tym zawodzie.... czy szko3ą mi wyse jakies tam druki L cos tam ? czy mam szanse ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czesc!

Jestem w USA legalnie na wizie J-1. Nie podlegam pod 212(e). Po ukonczeniu programu zastanawiam sie nad zmiana statusu na F-1, zapisujac sie na kurs jezykowy. Do wyboru mam University (drogi) i Community College (tanszy w porownaniu z Univ.). Oczywiscie chcialabym wybrac ten tanszy. Jednak czy wybierajac tanszy college jest dla mnie mniejsze prawdopodobienstwo, ze zostanie mi przyznana zmiana statusu? Czy lepiej wylozyc wiecej kasy (niestety duzo wiecej) i zapisac sie na bardziej renomowany Uniwerek? Co radzicie?

Poza tym chcialabym uniknac sponsorowania, bo nie mam nikogo z bliskiej rodziny w USA, ani tez zamoznej rodziny w Polsce, ktora wygladalaby jako "wiarygodny" (dla urzedu imigracyjnego) sponsor mojej nauki . Dlatego mam zamiar pozyczyc kilka(nascie) tysiecy $ od dalszego znajomego w Polsce i wrzucic je na moje konto tuz przed zalatwieniem Financial Statement. Nie wiem, czy to przejdzie, bo nie wiem, czy wymagaja tylko biezacy stan mojego konta.

Czy musze dodac dokumentacje stanu konta np. z poprzedniego roku czy jeszcze jakies inne dokumenty, z ktorych by mogli sie zorientowac, ze nie mialam na koncie wiele i nagle niezidentyfikowany, podejrzany przyplyw gotowki i przez to moglabym dostac odmowe zmiany statusu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!!

Jesli chodzi o bank statment z pieniezkami na koncie ... ja przykladowo, mam taki (niedlugo bede staral sie o F-1 w Polsce) ze mam na nim napisane saldo z ostaniego roku, i aktuane teraz... jezeli bedziesz mial tylko aktualy wydruk to tez wporzadku, w obu przypadkach mozesz zostac zapytany o zrodlo tych funduszy... wiec cos wymysl dobrego :) ...

Jesli chodzi o to czy Uni czy College... to zalezy?? Jakie masz plany?Czy szkola jest potrzebna CI tylko po to zeby miec legalny status czy chcesz sie uczyc zdobyc tam wyksztalcenie? Moim zdaniem narazie powinnienes probowac na college( o wiele mniejsze toutions,fees) a pozniej jak juz jak skonczysz (jesli zamierzasz) starac sie o transfer na Uni(jesli ow college prowadzi wymiane,trensfery z okolicznym Uni)... a szanse nie tylko zalezy od wybru czy to college czy Uni ... i glowa do gory bedzie dobrze...

Pozdro!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogole to ja jestem plci zenskiej :-)

A o wizie studenckiej mysle, bo w przyszlosci chce wyjsc za maz za obywatela USA. Jednak nie jest to takie proste, bo ma on problemy z przeprowadzeniem rozwodu, potrwa to troche, a przeciez zaraz po rozwodzie nie mozemy sie pobrac, tylko odczekac pewnie jakies pol roku. Wiec po skonczeniu mojego programu chce z nim zostac w USA, ale legalnie. Stad moj pomysl na wize studencka. I najlepiej najtanszym kosztem. Przy okazji pytanie: czy jesli chce isc na kurs jezykowy, to moge ubiegac sie o status studenta tylko na jeden lub dwa semestry, czy musze od razu na caly rok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZesc :) ....

Sorry za przejezyczenie sie ;)) ....

Mozesz chodzic , starac sie o przyjecie do szkoly na kursy ktore trwaja 3 miesiace, ESL -np 12 miesiecy , jakies programy,treningi komputerowe czy jakies trwajace nawet 24 miesiace( ja na taki sie zapisalem)... wiec to tylko zalezy od szkoly jaki ma program co oferuje... po skonczeniu jednego mozesz starac sie o zaczecie nowego jesli akurat sie jakis rozpoczyna....

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!!

Jesli chodzi o bank statment z pieniezkami na koncie ... ja przykladowo, mam taki

Dzieki Marcin za info. Czyli ten formularz Financial Statement kazda uczelnia ma swoj i moze wymagac inne informacje? Czy jest jakis ogolny formularz, niezaleznie od uczelni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy wlasnie od uczelni... czasem jest ze przysylaja Ci formularz do wypelnienia o twoich "zasobach majatkowych";) np. http://www.gdnet.ucla.edu/gasaa/library/cf...cfstatement.pdf

.... a czasem wystarczy wyciag z banku w ktorym masz konto (pamietac trzeba zeby ten wyciag byl akutalny ...nie starszy niz 90 dni)

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ja rozniez chcialabym po programie przedluzyc sobie pobyt przez zmiane statusu ale sie zastanawiam czy jest mozliwe zeby zalatwic to wszystko na odleglosc?? ile dni przed wygasnieciem wizy trzeba zlozyc wniosek o zmiane statusu. a jesli bym chciala przejsc najpierw na turystyczna a potem na F1 to czy do B1 tez potrezbuje sposnora??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...