Skocz do zawartości

Chce wyksztalcic syna w USA


Rekomendowane odpowiedzi

:D

Witam,

Mam 15 letniego syna, w przyszlym roku konczy Gimnazjum i pragne by dalej sie edukowal w USA. Prosze powiedzcie czy moge wyjechac razem z synem? Czy bede w stanie zapracowac na jego nauke?

Dodam, ze mam wyksztalcenie wyzsze ekonomiczne i w PL pracuje na stanowisku kierowniczym w duzej Firmie, moje zarobki sa powyzej sredniej krajowej.

Dziekuje za kazda informacje.

Pozdrawiam,

Bernadetta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Czy mzoesz wyjechac razem z synem??Zawsze mozesz probowac tylko na jakiej wizie??F-2 jest dla malzonkow/dzieci osob studjujacych na F-1 wiec odpoada.Chcesz poslac syna do High School lecz moze on tam sie uczyc max. przez rok :D . Ty w tym przypadku moglabys starac sie o wize turyst. lub H-2B na czas kiedy on bedzie uczeszczal do szkoly(zakladajac ze dostanie F-1).Lecz jakie masz szanse na otrzymanie tych wiz??Nie wiadomo,Loteria. Ale napewno fakt ze twoj syn tez bedzie w USA, nie dodaje Ci plusow ,raczej utrudni bardzo dostanie tych wiz(konsul moze przypuszczac ze chcecie wyemigrowac tam na stale)."Jakbys dostala" turyst. - nie mozesz legalnie pracowac, H2B - mozesz legalnie pracowac.Tez inna kwestia na jaki okres bys dostala te wizy??

Pobrane ze strony www.prawoimigracyjneusa.com

Wiza studencka nie daje prawa uczeszczania do bezplatnej szkoly publicznej!

Decyzja kongresu z 1990 bylo oswiadczenie, iz rzad Stanow Zjednoczonych nie powinnien placic za nauke osob pochodzacych z innych krajow. Dlatego tez zmusil on prawo imigracyjne do zastrzezenia, iz zadna z wiz studenckich nie moze zostac wydana na szkole o chrakterze publicznym (szkola podstawowa - public elementary school lub tez przedszkole - kindergarten do klasy osmej). Aczkolwiek reguly te roznia sie troszeczke w przypadku szkol srednich – tak zwanych high schools. Osoba bowiem moze uczeszczac do takiej szkoly maksymalnie przez jeden rok (od 9 do 12 klasy) ale bedzie ona zmuszona do zaplaty calego kosztu jego/jej edukacji za ten rok. Koszt ten uzalezniony jest od lokalnego wydzialu zajmujacego sie takim sprawami – nalezy liczyc sie z tym, iz bedzie to wydatek okolo $3,400 do 10,000. Jezeli natomiast szkola nie posiada takiego oragnu, wiza nie zostanie wydana. Warto rowniez wiedziec, ze nikt nie ma prawa powstrzymac osobe lub zabronic jej pobierania nauki w prywatnych szkolach (zarowno podstawowej jak i sredniej), jednym takim czynnikiem moga byc wysokie oplaty bedace na poziomie oplat za wyzsze uczelnie. Istnieje rowniez wyjatek, ktory zezwala na pobieranie bezplatnej nauki osobom, ktore przybyly do Stanow Zjednoczonych jako osoby towarzyszace ludziom majacym inny rodzaj wizy.

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za odpowiedz...

Poczytalam to i owo w interesujacym mnie temacie i teraz juz mniej wiecej wiem co powinnam zrobic i jakie mam szanse (jesli takowe w ogole sa)...

Masz duza wiedze w tym temacie, a co najwazniejsze potrafisz sie nia dzielic z innymi (pozwolilam sobie przeczytac wszystkie Twoje posty)... to Ci sie chwali.

Samych milych zdarzen Ci zycze.

Pozdrawiam,

Bernadetta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...