Skocz do zawartości

Co powinienem?


Oskar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Odrazu uprzedzam że na forum jestem pierwszy raz i nie jestem jeszcze w temacie.

(narazie czekam na 18-stke ale już nie długo) -----> małe info

*Czy opłaca się tutaj zdawać na studia (wiza dla studentów)

*Czy opłaca się brać udział w loterii zielonej karty (jaka jest szansa ,że wygram)

*Co z Wojem?, czy mogę tak po prostu "uciec".

W Stanach chciałbym podjąć jakąś prace na legalu, i zostać maxymalnie ile się tylko da.

Jaka wiza najlepsza na to co planuje, czy opłaca się mieć status studenta przy czymś takim(...)?

PS: Proszę o pomoc ,to dla mnie ważne...

Pozdrawiam 4all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Czy opłaca się tutaj zdawać na studia (wiza dla studentów)

* Na studia zawsze warto zdawac, tylko trzeba miec okreslona kwote aby ta wize dostac. Uzyskanie tej wizy w Polsce (F1) jest duzo trudniejsze niz np. zmiana statusu z B2 (turystyczna) na F1 (studencka) juz w USA. Ale w jednym jak i drugim przypadku musisz udowodnic ze stac Cie na studia i na swoje utrzymanie (na F1 nie mozesz pracowac w USA, przynajmniej na poczatku). Suma jaka musisz posiadac to ok. $10000 ale na 100% niejestem pewien. Poczytaj na http://www.pso-usa.org/ jest tam wszystko o studiowaniu w USA: koszty, stypendia itd.

*Czy opłaca się brać udział w loterii zielonej karty (jaka jest szansa ,że wygram)

* W loterii rowniez sie oplaca brac udzial. Ale w tym roku polacy zostali wykluczeni z loterii DV-2007 niewiadomo na jak dlugo. Szansa ze wygrasz jest napewno wieksza jak w totolotku. Takze warto. Wiecej o loterii na oficjalnej stronie: http://www.travel.state.gov/visa/immigrant...types_1318.html

*Co z Wojem?, czy mogę tak po prostu "uciec".

Jak wygrasz w loterii lub wyjedziesz na studia wojsko nic Ci nie moze zrobic. Zglaszasz im osobiscie i oddajesz ksiazeczke do przechowania lub prosisz kogos z rodziny aby po twoim wyjezdzie oddal ksiazeczke wojskowa i zglosil to, aby wezwan nie przysylali. W regulaminie wku jest napisane ze osoby przebywajace na stale za granica sa zwolnione z obowiazku sluzby wojskowej. Nie wiem jak ten przepis ma sie do osob przebywajacych czasowo za granica. Wydaje mi sie ze dopuki przebywasz zagranica nic Ci nie moga zrobic. Jak wrocisz do kraju wtedy moga Ci przyslac wezwanie do odbycia sluzby. Czyli wynika z tego ze mozna bezproblemu "uciec"

W Stanach chciałbym podjąć jakąś prace na legalu, i zostać maxymalnie ile się tylko da.

Jaka wiza najlepsza na to co planuje, czy opłaca się mieć status studenta przy czymś takim(...)?

Jakbys chcial w USA legalnie podjac prace to jedyny sposob to program work&travel lub Camp America z wiza J1. Ale musisz miec status studenta w Polsce. Szansa na otrzymanie tego rodzaju wizy jest duzo wieksza niz turystycznej. Wiekszosc osob dostaje. Trzeba tylko znac angielski. Na te programy (W&T i Camp) wize otrzymujesz na ok. 3 miesiace. Jezeli chcesz tam zostac dluzej mozesz zlozyc papiery o zmiane statusu na B2 lub F1 przed wygasnieciem wizy J1. Nie pamietam dokladnie ile wczesniej trzeba to zrobic. Moze ktos inny podpowie ?

PS: Proszę o pomoc ,to dla mnie ważne...

http://www.ewiza.com/forum2/

znajdziesz tam informacje o studiowaniu, emigracji, wizach i wiele innych cennych porad. Szczegolnie polecam.

http://www.prawoimigracyjneusa.com/

wszystko o wizach i przepisach imigracyjnych

i oczywiscie ta strona o studiowaniu w USA:

http://www.pso-usa.org/

Jezeli masz wiecej pytan to chetnie odpowiem

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretną odpowiedz, mam tylko jedno pytanie:

Jezeli chcesz tam zostac dluzej mozesz zlozyc papiery o zmiane statusu na B2 lub F1

Czyli na ile dłużej?

Jeszcze jedno czy np. polski licencjat jest normalnie traktowany w stanach jako studia(...) i mogę skorzystac z programu work&travel...

(Trzeba uwzględniać wszystkie możliwości)

pozdro 4all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretną odpowiedz' date=' mam tylko jedno pytanie:

Jezeli chcesz tam zostac dluzej mozesz zlozyc papiery o zmiane statusu na B2 lub F1

Czyli na ile dłużej?

Jezeli zmienisz na B2 to 6 miesiecy max, zalezy od urzednika imigracyjnego, jezeli na F1 to dostaniesz na rok, przy czym co roku mozesz ja przedluzac bez problemu, oczywiscie jezeli dalej bedziesz studiowal. Max do 6 lub 8 lat mozna przebywac na F1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila bo mi się coś chyba poplątało, napisałeś:

co roku mozesz ja przedluzac bez problemu, oczywiscie jezeli dalej bedziesz studiowal.

tzn. będe objęty programem world&travel i po tych kilku miesiącach będe się starał o B2 lub F1 ale nie musze tam studiować?, tylko musze miec status s. w Polsce?

Jeszcze jedno, czy mogą być jakieś problemy z uzyskaniem wizy B2 lub F1?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. będe objęty programem world&travel i po tych kilku miesiącach będe się starał o B2 lub F1 ale nie musze tam studiować?, tylko musze miec status s. w Polsce?

Jeszcze jedno, czy mogą być jakieś problemy z uzyskaniem wizy B2 lub F1?

Tak, aby wyjechac na W&T musisz byc studentem w Polsce. Co do problemow z uzyskaniem wizy B2 lub F1 to zapytaj kogos kto bardziej sie w tym orientuje, kogos kto przechodzil przez te procedury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...