Jump to content

posilki w usa


bungy

Recommended Posts

Witam

jak najlepiej zorganizowac sobie odzywianie w usa?

- jakie grupy produktow sa stosunkowo tanie i dostepne na "polska kieszen"?

- czy w barach ceny za posilki sa zachecajace, czy bardziej oplaca sie gotowac samemu

- jak nazywaja sie w miare tanie sklepy z zywnoscia w chicago

- ile potrzeba usd aby byc najedzonym przez caly dzien (przyblizona wartosc ) sniadanie, lanch, kolacjo-obiad.

Albo moze jeszcze inaczej -ile trzeba usd na powiedzmy tygodniowe wyzywienie jednej osoby ?

pozdrawiam

z gory dzieki za informacje

Link to comment
Share on other sites

O Bo?e, du?o tych pytan :D

Jedzenie w USA hmm...

Tylko, ?e zaczynają sie tu pewne schody :D

Po pierwsze ile jesz, ile chcesz jeśa. Ja np. lubie dobrze zjeśa i wypia, a niektórzy jedzą tyle co kot nap3aka3.

Po drugie wszystko do jedzenia jest w USA tanie, jeśli tam zarabiasz. Gorzej gdy u?ywasz określenia na "polską kieszen, wtedy moim zdaniem wszystko jest drogie (no mo?e oprócz owoców). Na początku sie przelicza na z3otówki ale u mnie to mine3o po pierwszym paycheck'u :) Tanie zakupy mo?na zrobia w du?ych sklepach spo?ywczych. Pe3no tam tego i zawsze jakiś super market shoprite, foodtown, pathmark, czy inny, bedzie w pobli?u twojego zamieszkania. Zawsze są jakieś promocje, ?e kup 2 to trzecie gratis albo kup to i to to dostaniesz zni?ke 2 $ itp, wiec warto robia zakupy nad3u?szy okres.

Najdro?sze jest w miare zdrowe jedzenie, najtansze to jakieś mro?one gotowce do mikrofalówki, parówki, bu3ki do hot-dogów czy hamburgerów. Przyk3adowo mo?esz jeśa przez ca3y dzien hot-dogi w3asnej roboty to stracisz jakieś 4 $, no ale normalne ?ywienie z jakimś tam obiadkiem to by sie ta dycha przyda3a. Wejd1 sobie na jakąś stronke marketu i zobacz aktualną oferte, to zobaczysz ile co kosztuje i sam sobie policzysz. np znalaz3em stronke: http://www.pathmark.com/circular/main.asp?...e&CircZip=08527 . Tam mo?esz sobie posprawdzaa kilka cen w Pathmarku w NJ

Pozdrawiam :D

Link to comment
Share on other sites

O Bo?e, du?o tych pytan :D

Przyk3adowo mo?esz jeśa przez ca3y dzien hot-dogi w3asnej roboty to stracisz jakieś 4 $, no ale normalne ?ywienie z jakimś tam obiadkiem to by sie ta dycha przyda3a.

Wszystko prawda pod warunkiem, ze sam sobie gotujesz. jesli chcesz sie zywic w barach i restauracjach (NIE typu McDonald), na dzienne wyzywienie z 3 posilakmi dziennie, wyjdzie Ci pewnie z 50$.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...