Skocz do zawartości

Chcialbym uczyc sie za granica...


KUBA-CIKE

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedzialem za bardzo gdzie umiescic tego posta, wiec postanowielem w tym dziale. Mam taki problem. W tym roku (tzn. szkolnym 05/06) koncze liceum, i chce studiowac za granica, jestem juz zdecydowany. Tylko nie wiem co do konca zrobic. Chcialbym najpierw zrobic sobie rok przerwy i wyjechac do pracy (najlepiej do USA a jak sie nie uda do to Anglii). Mozecie mi doradzic co mam zrobic. W jaki sposob najlepiej wyjechac do USA i nauczyc sie jezyka? Myslalem, zeby znalesc sobie jakas prace, ale wiem, ze nie jest to łatwe, moze mi ktos jakos pomoc? Bylbym bardzo wdzieczny!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez statusu studenta nie bedziesz mogl wyjechac na program typu W&T,intership tez odpada :) ,jakby co pozostaje Ci AuPair(opieka dziecmi);) ,wiza turystyczna(legalnie nie mozesz pracowac), oraz proba dostania F-1 pojscie do szkoly jezykowej,collegu i dorabianie poza zajeciami(tylko ze nielegalnie :( )

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama staralam sie jakies pol roku temu o wize studencka wiec troche nad tymi wszystkim zasadami siedzialam. Aby otrzymac wize studencka musisz wczesniej dostac sie do jakiejs szkoly w USA. Jesli dostaniesz ta wize i pojedziesz do USA a nie bedziesz chodzil do szkoly to bardzo szybko to sie wyda i bedziesz w USA nielegalnie. Pozatym aby otrzymac wize F1 musisz wykazac ze masz wystarczajaco srodkow finansowych na pokrycie co najmniej roku zycia w USA (szkola+wydatki na zycie). Nie jestem pewna ile to w tej chwili jest ale kolo kilkunastu tys. dolarow.

Co moglabym Ci polecic to wyjechac jako au-pair, zaoszczedzic co nieco przez 2 lata bycia au-pair, byc moze znajdziesz ktos kogos kto by cie zasponsorowal. Natepnie zmienilabym status z au-pair na status studnecki w USA, gdzie masz weksze szanse niz gdybys staral sie o wize studencka w Polce. Minus tego jest taki, ze zmieniajac staus w USA nie dostajesz nowej wizy, wiec jakbys chcial przyjechac do Polski (np. na swieta) musialbys sie udac do ambasady po wize. Przyczym to ze masz status studenta i studiujesz juz w usa nie ma dla ambasady duzego znaczenia. Oni po prostu odrzucaja wszystkich, ktorzy wg. nich chca pozostac w USA. Wiec jedyna, moim zdaniem opcja, to au-pair, potem zmiana statusu w USA i zacisniecie zebow i nie wracanie do Polski przez okres trwania studiow/nauki. Jak masz jakies pytania to pytaj smialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby wyjechac na W&T musisz miec skonczyony 1 rok studiow(przynajmniej tak bylo jak Ja wyjezdzalem,jesli sie myle niech ktos mnie poprawi),to znaczy ze bys nie wyjechal w wakacje 2006 lecz 2007 :).O wize turystyczna mozesz sie starac zawsze ,tylko po skonczeniu liceum,konsul moze podejrzewac ze bedziesz chcial wyemigrowac tam bo Tu Cie nic nie trzyma(chyba ze dostaniesz sie na uczelnie wyzsza,moze pomoc),ale nadal nie mozesz lagalnie pracowac nawet jakbys dostal B2. Pozsotaje nielgalna praca ;). Z f1 to jz dluzsza historia i w Polsce ciezko ja dostac,choc nie jest to niemozliwe.Wtedy moglbys starac sie o f1 do szkoly jezykowej,intensywny kurs angielskiego itp.Po jej skonczeniu/badz nie moglbys pojsc do jakiegos collegu/uniwersytetu i podjac tam normalne studia .Lecz wiaze sie to z duzymi kosztami nauki tam.Takze na F1 nie mozesz legalnie pracowac(poza kampusem),lecz wiekszosc studentow zagranicznych czesto podejmuje prace nielegalnie w celu zdobycia srodkow na studia :(.

Poczytaj troche o studiach/wizie F1 na tym forum w zakladce Nauka/studia w USA.

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...