Skocz do zawartości

Pytanie o rozmowe z konsulem w sprawie zielonej karty


emu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do osob,ktore miały te "przyjemnosc"rozmowy z konsulem w sprawie zielonej karty.Jakie papiery trzeba przetlumaczyc na jezyk angielski,czy np.odpis zupełny aktu urodzenia i zaswiadczenie o niekaralnosci trzeba tłumaczyc? Jak przebiega taka rozmowa,o co pyta konsul.Okropnie sie denerwuje i mam nadzieje,ze Wasza pomoc mnie uspokoi.Dzieki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy starajacy sie o wizy imigracyjne w warszawie, nie musza tlumaczyc dokumentow ( jedynym wyjatkiem o ile sie nie myle jest koniecznosc tlumaczenia wyrokow sadowych, samych zaswiadczen o niekaralnosci nie trzeba tluamczyc, co wiecej ambasada woli je bezposrednio odbierac z warszawskiego oddzialu sad).

Statystyka jest po Twojej stronie, zdecydowana wiekszosc osob z losowania dostaje wizy imigracyjne ( wydaje mi sie ze tak z 80%). I raczej nie zdarza sie tu negatywne rozpatrywanie wnioskow za to jak "komu z oczu patrzy, czy kolor sweterka". Decyzje sa raczej podejmowanena podstawie racjoalnych przeslanek ( jakie zupelne nieporozumienia zdarzaja sie sporadycznie).

Najwazniejsze czy nie mialas zatargow z prawem amerykanskim oraz jak wyglada sprawa Twojego zabezpieczenia finansowego, oraz jaka jest TWoja sytuacja rodzinna. Inaczej beda patrzec na mloda samotna osobe a inaczej na malzenstwo z 2-3 dzieci. A pyania moga byc rozne, konsul przez rozmowa przeglada papiery i praktycznie na podstawie tego podejmuje decyzje, a na samej rozmowie najwyzej, jednych mneij drugich wiecej, o to co juz jest w papierach. Czyli np czy bylo sie w usa, ile czasu, co chce sie robic w usa, w rejon stanow chce sie udac, czy ma sie znajomych/rodzine w usa itp. Choc moze tez sie skonczyc na samych skanowaniu palcow i tzw. "przysiedze" czyli potwierdzeniu slownym ze wszystko co jest zawarte w papierach zest zgodne z prawda.

Powodzenia na rozmowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...