Skocz do zawartości

Nauka w USA/UK jeszcze raz


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chcialbym sie uczyc w szkole sredniej w usa lub uk. Czytalem troche na internecie o tego typu wyjazdach, dostalem info i jakies promocje na maila, mam katalog z jdj.

Zaznacze jeszcze ze chcialbym pozniej studiowac na jakims dobrym uniwersytecie w usa (lub ew. uk), a nastepnie praca naukowa (wiem ze to dalekie plany -> ale zawsze mozna marzyc ;] ).

Niestety moich rodzicow nie stac na oplacenie szkoly prywatnej w usa/uk wiec to od razu odpada (bo czesne jest po prostu potezne :/ )

Tak wiec mam 2 "plany":

.1 W ofercie jdj jest takie cos jak szkola publiczna w uk (dzieki temu ze jestesmy w eu jest ona darmowa), tylko ze trzeba oplacic pobyt u rodziny - 95 funtow/tydzien -> co w przeliczeniu na caly rok tez nie jest tak malo, no ale powiedzmy ze jeszcze by jakos uszlo (+ oczywiscie "haracz" dla jdj itp. ale to pomijam). Glownym + tego programu jest to ze trwa 2 lata i konczy sie MIEDZYNARODOWA MATURA (IB). Jedyny problem to ta szkola publiczna - Impington (Village) International Sixth Form (w Cambridgeshire). Skad mam wiedziec czy ta szkola jest "dobra"? Moze jakbym juz tam byl i uznal ze szkola mi sie nie podoba, byla by mozliwosc zmiany na jakas inna [lepsza] ?

.2 Rok szkolny w usa

Wady - wyjazd tylko na 1 rok, niemale ceny (~5000$) - szkola tez publiczna. Wady tego to to ze daleko od domu (co bedzie jak rodzina bedzie jakas "zla"? etc.) no i to ze wyjazd tylko na 1 rok (i niekoniecznie musze uzyskac High School Diploma). Zalety - zawsze bedzie mi latwiej dostac sie na uniwerek w usa.

Czy istnieja jakies stypendia dla osob takich jak ja (moze cos z eu)? Szukalem juz troche po internecie, ale raczej nic nie znalazlem.

Dodam ze oceny mam b. dobra, wiec sama nauka nie stanowi "problemu" :) Angielski tak samo (prawie plynny, bez problemu sie dogadam i czytam, aczkolwiek nie mam jeszcze zadnego papieru [toefl, cae] ).

Macie jakies rady? Co wy byscie na moim miejscu zrobili?

Kusi mnie uk, zawsze mozna dostac sie na univerek w uk, i studia byly by w miare tanie (porownojac teoretycznie z usa gdzie trzeba bylo by dostac stypednium). Tylko jak ze szkoly w uk mozna bylo by sie dostac do usa?

Mam nadzieje ze cos ciekawego zaproponujecie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...