Skocz do zawartości

Jak wygląda sytuacja z ubezpieczeniem samochodu?


mcbajak

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Jesli macie tysiaka albo dwa na zbyciu, to mozecie zaczac szukac jakiegos agenta co by wam ubezpieczyl auto (zakladam, ze macie jedynie miedzynarodowe prawo jazdy). Prawdziwym problemem jednak moze byc rejestracja auta, jesli nie macie amerykanskiego prawa jazdy. W NY jest to np niemozliwe, a np w Connecticut owszem.

Generalnie sprawe ujmujac, zakup auto w USA to sprawa bardzo kosztowna. Samo auto mozna zakupic za pare setek, ale rejestracja i ubezpieczenie, to dla osoby bez amerykanskiego prawka wydatek ponad tysiaca dolarow, a moze nawet dwoch i wiecej. Gdy wracasz do Polski to auto mozesz sprzedac, ubezpieczenie i tablice przepadaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....  rejestracja i ubezpieczenie, to dla osoby bez amerykanskiego prawka wydatek ponad tysiaca dolarow, a moze nawet dwoch i wiecej. Gdy wracasz do Polski to auto mozesz sprzedac, ubezpieczenie i tablice przepadaja.

a tam gadasz g3upoty ...

ja moge powiedziec na przyk3adzie wiscounsin, sam tam kupi3em i 4 moich kolegów i tam nie trzeba ubezpieczaa ...

mi wystarczy3o prawko z polski, mialem miedzynarodowe i spokojnie zarejestrowa3em, kosztowa3o mnie to coś ok 80 $.

Z tego co s3ysza3em to ubezpiecznie najtansze cos ok 200 $

a furke mozna kupic juz za ok 500 $ i to nawet w dobrym stanie

Lepiej sie spieszyc z zakupem bo zawsze na poczatku sezonu duzo ludzi szuka takich samochodow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co s3ysza3em to ubezpiecznie najtansze cos ok 200 $

.

W CT najtansze ubezpieczenia kosztuja ok 300$ za 6 miesiecy (jest to cena, ktora rzeczywiscie musisz zaplacisz, a nie ta podana w ogloszeniu). Jednak sa dostepne wylacznie dla osob posiadajacych ciaglasc ubezpieczenia w tym stanie i oczywiscie prawo jazdy z connecticut z czystym kontem.

Dla ubezpieczajacych auto po raz pierwszy sa to sumy znacznie wyzsze. Znam osobe, ktora zaplacila ponad 4000$ za rok, majac amerykanskie prawko, a z regoly w takiej sytuacji ubezpiecznie kosztuje w granicach 2000$. Ja majac miedzynarodowe placilem 1300$, jednak agent byl moim przyjacielem i nie probowal mnie naciagac. Poza tym co drogi agent wam odmowi, jesli nie macie prawka z danego stanu.

To co napisalem dotyczy przedwszytkim okolic NYC, gdzie ubezpieczenia naleza do najdrozszych w USA

Oplata rejestracyjna natomiast to okolo 80$ w CT, w NY za 2 tonowe auto ok 150$ (zakladajac cene 500$ za auto, wyzsza cena to wyzszy podatek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chicago, koszt ubiezpieczenia na miesiac wynosi okolo 60 dolcow. Nowe auto na pol roku 260 dolcow. Samochod mozesz kupic w sobote lub w niedziele, tzn. zalezy to takze w jaki sposob chcesz tego dokonac. Ja polecam kupno samochodu bezposrednio od wlasciciela. Czesto auta na sprzedarz stoja przy dordze z napisem for sale. Sa to tanie oferty. Sam zamierzam tak kupic auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...