Skocz do zawartości

jak sie zachowac na rozmowie z konsulem i czego unikaa?Pilne


lukasz

Rekomendowane odpowiedzi

jesli ktos moze mi doradzic jak sie zachowac z konsulem usa na rozmowie w Warszawie w sprawie otrzymania wizy doi zielonej karty dv-2004?prosze o porady ludzi ktorzy to przeszli!

czego najlepiej jest unikac i co najlepiej mowic ,?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...unikaj zbednego tlumaczenia sie i nie rozwijaj wypowiedzi, chyba ze zostaniesz o to poproszony... odpowiadaj krotko, sensownie i na temat. Nie staraj sie na sile nic argumentowac.

Ogolnie taka rozmowa na GC, z tego co slyszalam, jest bardzo mila, a przede wszystkim nie traktuja Cie jak potencjalnego uciekiniera (jak na turystycznych), a z duza doza szacunku.

Powodzenia i koniecznie daj znac jak Ci poszlo na rozmowie.

Pozdrawiam,

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest bardzo milo u konsula.

Nic sam nie bedziesz mowil bo konsul bedzie ci zadawal pytania.

potem mozesz go zapytac o wszystko, dostaniesz odpowiedzi, on chce pomoc i jest bardzo sympatyczny. Ja pytalam na wszystkie pytania otrzymalam odpowiedz, a podeszlam do niego z usmiechem na co takze sie usmiechnal FAJNY FACET.

mozesz takze trafic do Pani Konsul, jesy mloda i ma inny kolor skory:)

Ogolnie sa bardzo mili.

Dokladnie pytal mnie o dane osoby z formularza I-134 ale nie wiem czy ty masz ten formularz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z racji tego, ?e to Ty masz przekonaa konsula, musisz przedstawia mu racjonalne powody dla których wybierasz sie za ocean. Oczywiście u kobiet punktuje uśmiech na twarzy, jeśli konsulem oka?e sie me?czyzna :P Równie? plusem dzia3ającym na Twoją korzyśa mo?e bya rozmowa z konsulem w jezyku angielskim. Konsul mo?e spytaa Cie oto jaka jest u Ciebie sytuacja z pieniedzmi,czy kiedykolwiek ktoś z Twojej rodziny by3 w USA, kiedy i na jak d3ugo oraz jak d3ugo zamierasz pozostaa w Stanach Zjednoczonych. Najwa?niejszy jest spokój i opanowanie. Idziesz do konsula z myślą, ?e wszystko sie powiedzie. Odpowiadaj krótko, sensownie i na temat.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...