Skocz do zawartości

Wniosek wizowy on -line


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was wype3nia3 elektroniczny wniosek DS-156? Nale?y go wype3nic po angielsku. Mo?e i g3upie pytanie, ale co wpisaa w rubryki gdzie normalnie wpisa3abym "nie dotyczy"?? Prosze o wszelkie cenne uwagi na temat wype3niania wniosku on -line.

Pozdrowienia dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypelnialem ten wniosek 2 miesiace temu, wiec sluze pomoca :D Po pierwsze koniecznie wypelnij wersje elektroniczna, poniewaz dzieki temu o wiele szybciej zostaniesz zarejestrowana na rozmowe z konsulem. Dla osob, ktore wypelnily wniosek w internecie jast osobna, znacznie krotsza kolejka. W miejsca "nie dotyczy" wpisz N/A (co wazne wszystkie pola musza byc wypelnione, czyli N/A wpisz w kazde miejsce, ktorego nie wypelniasz).

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypelnialem ten wniosek 2 miesiace temu, wiec sluze pomoca :D Po pierwsze koniecznie wypelnij wersje elektroniczna, poniewaz dzieki temu o wiele szybciej zostaniesz zarejestrowana na rozmowe z konsulem. Dla osob, ktore wypelnily wniosek w internecie jast osobna, znacznie krotsza kolejka. W miejsca "nie dotyczy" wpisz N/A (co wazne wszystkie pola musza byc wypelnione, czyli N/A wpisz w kazde miejsce, ktorego nie wypelniasz).

Pozdrawiam,

Marek

Nie do konca - pole 8 i 9 powinny zostac puste.

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...pole 8 i 9 powinny zostac puste...

Hmm... osobiscie nigdzie nie wstawilem N/A. W kolejce do kazdego podchodzil pracownik ambasady i poprawial wnioski. Zdawalo mi sie, ze wpisal N/A w kazde wolne pole, ale pewnosci nie mam, wiec mozliwe, ze pol 8 i 9 powinno byc puste. Tak czy inaczej ktos zrobi poprawki, wiec nie ma problemu z ewentualnymi bledami tego typu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...pole 8 i 9 powinny zostac puste...

Hmm... osobiscie nigdzie nie wstawilem N/A. W kolejce do kazdego podchodzil pracownik ambasady i poprawial wnioski. Zdawalo mi sie, ze wpisal N/A w kazde wolne pole, ale pewnosci nie mam, wiec mozliwe, ze pol 8 i 9 powinno byc puste. Tak czy inaczej ktos zrobi poprawki, wiec nie ma problemu z ewentualnymi bledami tego typu :D

komputer odczytuje N/A jako "inne imie" lub " pseudonim" - oczywiscie moga to poprawic w ambasadzie jak zeskanuja dane ale maja troche wiecej roboty z tym :)

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumiea Marek, ?e nie mia3eś wype3nionych wszystkich pól, a mimo to twój wniosek przeszed3. Ja s3ysza3am, ?e jak jest coś 1le to pan z konsulatu fajnie wszystko kreśli i trzeba wype3niaa wniosek od nowa. Polecono mi zabaraa pare wydruków (oczywiście nie nie ma takiej mo?liwości z wnioskami on -line).

I jeszcze pytanie co z ca3ą resztą? Np. mam wpisywaa "studia" czy "study", jak d3ugo planuje bya w stanach, kto op3aci mój wyjazd? -wszystko to mam napisaa po angielsku?

Pozdrowienia :D

Aha a z tymi polami 8, 9 to ju? nie mam pojecia co zrobia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pytanie co z ca3ą resztą? Np. mam wpisywaa "studia" czy "study", jak d3ugo planuje bya w stanach, kto op3aci mój wyjazd? -wszystko to mam napisaa po angielsku?

Aha a z tymi polami 8, 9 to ju? nie mam pojecia co zrobia

trust me wiem co mowie... :wink:

Nie ma znaczenia co wpiszesz czy studia czy study. Lepiej jednak juz wypelnic wszystko po angielsku.

Jesli chodzi o kto oplaca to jesli jedziesz na Work and Travel to wpisz - my parents. Jesli pracujesz i uczysz sie to mozesz wpisac me and my parents. Jesli chodzi o czas pobytu na WT to wpisz 4 miesiace.

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie czemu tak kombinujecie...ja wypelnialem wszystko po polsku tylko zdajsie bez polskich czcionek...a tam gdzie nic nie mialem do wpisania to "nie dotyczy"...i zadnych problemow nie bylo

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie czemu tak kombinujecie...ja wypelnialem wszystko po polsku tylko zdajsie bez polskich czcionek...a tam gdzie nic nie mialem do wpisania to "nie dotyczy"...i zadnych problemow nie bylo

pozdro

DS156 z netu jest tylko po angielsku - wiec dobrze go "po takiemu" wypelnic. Jesli chodzi o punkt 8 i 9 to gdy komputer skanuje "bar code" to wczytuje te "N/A" lub "brak" itp jak wlasnie " pseudonim". Wiec zamiast oszczedzic czas (a generalnie o to chodzi), konsul musi edytowac aplikacje i te pola. Natomiast jesli wypelniasz to na papierze to konsul sam te wszytkie dane musi wpisac. Jesli jedziesz na J1 to biuro musi to wpisac do RDS'u.

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wybieram sie na W&T. Walcze o turystyczną :wink:

Na W&T by3am w zesz3ym roku i wype3nianie tych wszystkich papierów niewiele, ale jednak troche sie ró?ni. Na W&T jednak wiekszośa formalności spada na biuro i to oni pomagali w poprawnym wype3nieniu dokumentów.

Fiendix dzieki bardzo za pomoc. I trust you :D

Troche bez sensu z tym DS 156 z netu, bo niby jest po angielsku ale w komentarzach piszą po polsku, jak np z tymi studiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...