Skocz do zawartości

Wiza H1B-kiedy najlepiej przylecieć do USA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pracodawcę w Stanach, który chce mnie zatrudnić na wizie H1B, ale o wize chce sie starac dopiero w Stanach. Chce wlecieć do USA na wizie turystycznej i tam pracodawca złożyłby wniosek o przyznanie wizy pracowniczej dla mnie.

Prosze o odpowiedź, kiedy musialabym wleciec do USA i co robic dalej aby nie stracić statusu turystycznego zanim zacznę miec status pracowniczy.

Wiem, że wnioski o wize pracowniczą mozna skladac od 1 kwietnia 2006 i że zminić wize turystyczna na pracowniczą można po dwoch miesiącach pobytu na terenie USA.

Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.

Gośka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za odpowiedź.

Chodzi mi jednak o to - wlecę do USA pod koniec stycznia na wizę turystyczną, wniosek o wizę pracowniczą zostanie złożony zaraz na początku kwietnia, zakładając, że wizę H1B dostanę powiedzmy po dwóch miesiącach czyli na początku czerwca, to pracować mogę dopiero od 1 października. I tu jest to, co najbardziej mnie nurtuje - co z tym czasem od czerwca do końca września? Czy przyznanie mi wizy pracowniczej w czerwcu powoduje że jestem tam legalnie i spokojnie sobie czekam na 1 października?

Nie wiem czy jasno to przedstawiłam, ale mam nadzieję, że osoby, które w Stanach starały sie o wizę H1B będą wiedziały coś na ten temat.

Goska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za odpowiedź.

Chodzi mi jednak o to - wlecę do USA pod koniec stycznia na wizę turystyczną, wniosek o wizę pracowniczą zostanie złożony zaraz na początku kwietnia, zakładając, że wizę H1B dostanę powiedzmy po dwóch miesiącach czyli na początku czerwca, to pracować mogę dopiero od 1 października.

Dokladnie tak. Nie ma mozliwosci rozpoczecia pracy wczesniej.

I tu jest to, co najbardziej mnie nurtuje - co z tym czasem od czerwca do końca września? Czy przyznanie mi wizy pracowniczej w czerwcu powoduje że jestem tam legalnie i spokojnie sobie czekam na 1 października?

Jesli wygasnie Ci wiza turystyczna, to nie mozesz legalnie przebywac w USA, mimo, ze od pazdziernika bedziesz miala nowa wize. Przyklad: wlecialas w styczniu, dostalas promese na pol roku - zalozmy ze do konca czerwca. W okresie od 1 lipca do 30 wrzesnia bedziesz przebywac w Stanach nielegalnie. Wiza H1-B, jesli nawet dostaniesz ja w czerwcu zaczyna byc "valid" dopiero od pazdziernika.

Ogolnie to nie do konca rozumiem, po co chcesz leciec w styczniu? A co, jesli promese dostaniesz na przyklad na 90 dni? Albo krocej?

Nie wiem czy jasno to przedstawiłam, ale mam nadzieję, że osoby, które w Stanach starały sie o wizę H1B będą wiedziały coś na ten temat.

Ja wlasnie o wize H1-B staralam sie przebywajac w Stanach na wizie J1. I zrobilam to majac pewnosc, ze nie wygasnie mi w miedzyczasie wlasnie J1. A to, ze za pare tygodni przenosze sie do UK, to zupelnie odrebna sprawa, czasami tak wychodzi, ze czlowiek dostaje awans nie do konca sie tego spodziewajac :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...