Skocz do zawartości

Wyniki loterii DV2005


Rekomendowane odpowiedzi

:) Witam, Mam pytanko:

Jako jedyny z rodziny wys3a3em zg3oszenie przez internet do loterii wizowej DV2005, a 4 dni temu przyszed3 do nas list z wiadomością, ?e w loterii DV2005 zosta3 wylosowany mój ojciec. Ja to mo?liwe, skoro on nie sk3ada3 ?adnego zg3oszenia do tej loterii ??? :shock:

CZy mog3a zaistniea pomy3ka, ?e zamiasty mojego imienia wpisali jego, a tak naprawde chodzi o mnie ???? Lub czy w losowaniu biorą udzia3 wszyscy polacy, nawet Ci którzy nie wysy3ali zg3oszenia do loterii ???

Pod jakim numerem telefonu moge dowiedziea sie czy to pomy3ka czy nie ??

Poza tym moj case numer to sześadziesiąt pare tysiecy, a wiz jest tylko 50 tysiecy. W otrzymanym liście jest napisane, ?e mam wp3acia 200 $ jako op3ata specialna za przygotowanie dokumentów. Czy w przypadku, kiedy jednak nie dostane tej wizy, (bo mam numer powy?ej 60 tysiecy), czy wtedy to 200 $ jest zwracane ???

Zastanawia3em sie te? czy ten list to nie oszustwo, i podszywanie sie pod loterie, aby wyciągnąa od mnie 200$ ? Dosta3em w liście 2 kartki jedną ?ó3tą jedną bia3ą po polsku, i odcinek do wp3aty na konto "KENT" Multi Bank nr konta 08 1140 2017 0000 4202 0336 2332, czy to konto loterii wizowej ??? List przyszed3 z Niemiec ( niemiecki znaczek)

DZieki za pomoc. I najlepszego !!! :D

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjedz tu--> http://www.usinfo.pl

Consular Services is advising people who applied in the 2005 Diversity Visa lottery to be cautious about responding to any organization that urges them to use its services to obtain a visa. Some applicants report receiving letters (sample) from agencies fraudulently using the emblem and address of the State Department's Kentucky Consular Center. The letters advise the re[beeep]ient to pay a certain amount of money into a specific bank account.



"The Embassy does not currently require applicants to pay any fees for the Diversity Visa application before the actual interview at the Embassy," said Consul General Michael Kirby. "And the Embassy does not have a special bank account for Diveristy Visa fees."



Applicants selected in the DV-2005 lottery program will be notified by mail between May and July 2004 and will be provided additional instructions, including information on fees connected with immigration to the United States. If you have other questions regarding the visa application process, please e-mail us or call +48 22 625-1042. [po polsku]    

e-mail: publicwrw@state.gov

Jakby co nie znaczy to ze na bank nie wylosowali Cie - moze rzeczywiscie to pomylka - jednak napisz lub zadzwon aby sie upewnic. Oczywiscie daj nam znac jak poszlo....

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ja dosta3em maila, ?e wylosowano mnie w loterii wizowej do USA choa w takowej ?adnego udzia3u nie bra3em. Niestety, zachowa3em sie jak pies Paw3owa i klepną3em delete...

Nie przyjrza3em sie czy to tylko by3 spam czy te? jakiś wirusik chodzi podszywając sie pod Amerykanców.

ycze powodzenia w losowaniu!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwa?aj to napewno oszustwo. Przede wszystki sprawd1 po pierwsze czy jest wydrukowane Twoje zdjecie na liście gratulacyjnym, a je?eli masz podany nr konta i znaczek niemiecki to nawet tego nie czytaj tylko od razu wyrzua do kosza!!! Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to w 100% oszustwo. moje zawiadomienie nie mialo zadnego blankietu i nikt nie zadal ode mnie 200 $.placi sie oplate wizowa ale to dopiero przy rozmowie z konsulem. Przypadkiem im nie zaplac!!! Poza tym zawiadomienie przychodzi z Kentucky (jest na kopercie) a nie z Niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie op3aty na rzecz Kentucky Consular Center i Departamentu Stanu USA uiszcza sie jedynie podczas wizyty w ambasadzie. Po za tym jak koledzy s3usznie zaznaczyli otrzymujesz list informujący o wygranej z KCC ( Kentucky Consular Center ) . ycze otrzymania takiego listu . :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy artyku3 w "G3osie Szczecinskim":

Wizowy przekret

Nieznana firma usi3uje wy3udzaa pieniądze za wizy do USA, podszywając sie pod amerykanski Departament Stanu  

Uwaga na sprytnych oszustów, którzy rozsy3ają do przypadkowych ludzi fa3szywe powiadomienia o rzekomym wylosowaniu wizy umo?liwiającej osiedlenie sie i prace w USA. W ten sposób z3odzieje próbują wy3udzia po kilkaset dolarów od osoby.  

Op3ata specjalna

Nasz Czytelnik, Ireneusz Ziembicki ze Stargardu napisany po polsku i po angielsku list zawiadamiający go o wylosowaniu amerykanskiej, sta3ej wizy otrzyma3 kilka dni temu.  

"Dear Ireneusz. Congratulations!” - zaczyna tryumfalnie ktoś kto podaje sie za urzednika amerykanskiego Departamentu Stanu. Dalej ów urzednik oznajmia panu Ireneuszowi, ?e w "losowaniu komputerowym” zosta3 zakwalifikowany do dalszego udzia3u w amerykanskiej loterii wizowej.

"Otrzyma3 pan promese na ubieganie sie wraz z rodziną o wize, na sta3y pobyt i prace w Stanach Zjednoczonych Ameryki”. Jest tylko jeden warunek: wniesienie w ciągu siedmiu dni "op3aty specjalnej” - 200 dolarów od ka?dego z rodziny Ziembickich, którym marzy sie ?ycie w USA.  

"Dopuszczalne jest równie? op3acenie wizy w ca3ości 435 USD od osoby co daje gwarancje otrzymania wizy w pierwszej kolejności” - mami naszego Czytelnika autor pisma, do którego do3ączono druk wp3aty na konto firmy Kent w Multi Banku.  

- Od razu wiedzia3em, ?e to oszustwo - mówi Ireneusz Ziembicki. - Przecie? nigdy sie o taką wize nie ubiega3em.  

Wątpliwości naszego Czytelnika wzbudzi3o te? to, ?e list zosta3 wys3any nie z Ameryki, ale z Niemiec. Na oszustwo wskazywa3y te? pewne b3edy. Napis na kopercie g3osi3, ?e nadawcą jest Kentucky Consular Center. W nag3ówku listu jest zaś Kentucky Konsular Center.  

Jak sie okazuje podobne listy oszuści rozsy3ają po ca3ej Polsce.

Czego to Polacy nie wymyślą :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

TE WSZYSTKIE POWIADOMIENIA GDZIE KAZA WCZESNIEJ PLACIC JAKIEKOLWIEK PIENIADZE TO OSZUSTWO

W CZERWCU ODEBRALAM ZIELONA KARTE WSZYSTKIE OPLATY SA WNOSZONE NA MIEJSCU W AMBASADZIE PODCZAS SPOTKANIA Z KONSULEM,

POWIADOMIENIA O WYLOSOWANIU PRZYCHODZA ZE STANOW ZJEDNOCZONYCH LISTEM PRIORYTRTOWYM - NIE PRZEZ INTERNET!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...