Skocz do zawartości

Prośba o radę- rozmowa dokumenty


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów :(

Po przestudiwaniu chyba większości postów- co zajeło mi chyba prawie tydzień. po pierwsze składam podziękowania tym wszystkim , którzy udzielają się na tym forum, bo bez tego co tu przeczytałem poszedłbym do konsulatu zupełnie zielony :P .

Mam też niestety kilka pytań odnośnie rozmowy z konsulem, a w zasadzie pewnych kwestii związanych z dokumentami . Otóz wybieramy się do Stanów razem z żoną i córką- zaprasza nas mój serdeczny przyjaciel , który jest jednocześnie ojcem chrzestnym naszej córki Ja mam 35 lat , żona niecałe 30 , córka 9. Jestem właścicielem małej firmy - naprawdę małej- bo jednoosobowej :( i w związku z tm mam pierwsze pytanie, co napisać w ds156 w punkcie 21 '' pani/pana obecne zajęcie ? '' - czy prywatny przedsiebiorca ( brzmi to jakoś dziwnie :? ) czy może cos innego ? kolejna rzecz w związku z tym pytaniem to jak potwierdzić swoje zarobki- przecież sam sobie zaświadczenia nie wystawię , miesięczne deklaracje jakie składam pit 28 obejmują tylko kwotę należnego podatku , a nie przychodu (jestem ryczłtowcem forma uproszczona ).Kolejna sprawa to jakie dokumenty związane z prowadzoną przeze mnie działalnością, będą konieczne do wglądu w konsulacie ?-zapewne wpis do ewidencji dział. gosp. , ale może cos jeszcze jeszcze ?

może ktoś ma doświadczenia w tym temacie - bardzo proszę o pomoc.

kolejna sprawa to czy córka musi pojawic się w konsulacie , co wpisać w jej ds156 w punktach dotyczących zatrudnienia - zapewne szkołę , ale czy z nr telefonów itd.

Mam pytanie tez odnośnie mojej żony- jest ona osoba niepracującą ( ale nie bezrobotną -zajmuje się domem ale przede wszystkim dbaniem o edukację córki - wiadomo szkoły kursy itd) Co radzilibyście nam napisać we wspomnianym już wcześniej punkcie 21 druku ds156 ?

Sorki za tą ''stertę'' pytań, ale nie dają mi one spokoju. Nie jesteśmy jakoś przerażeni ew. możliwością nie dostania wizy , ale oczywiście byłoby super gdyby się nam udało :D:D:D Planujemy wypad na wakacje: ok 2 tygodniowe , zwiedzanie NY , Waszyngtonu , może jakiś 2-dniowy wypad do Orlando FL . Sytuację finansową mamy ok, posiadamy nieruchomości , trochę oszczędności na koncie ( sami sponsorujemu nasz ew. wyjazd ). Firmę prowadzę już ponad 10 lat.

Proszę o pomoc i oczywiście o trzymanie kciuków Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak...

Jako zawód możesz napisać "Own Business" brzmi wiarygodnie i nieprostacko.. :(

Jako zaświadczenie o zarobkach, zawsze możesz ze skarbówki wziąć zaświadczenie o dochodach uzyskanych w roku ubiegłym - powinno wystarczyć.

W rubryce o której wspominasz trzeba wpisac miejsce pracy lub nauki - wpisujesz wiec adres szkoły córki... nr tel. na pewno nie zaszkodzi. W formularzu żony ppiiszesz jako miejsce pracy N/A , ale jako zajęcie możesz napisać opieka nad domem/córką.

Jako przedsiębiorca powinieneś wiedzieć jakie dokumenty moge temu poświadczyć - oczywiście wpis do ew.działalności, ew. nadanie regon.

Dzieci do lat 14 nie przychodza do konsulatu - wystarczu DS-156.

Jesli masz kase na koncie weź wyciąg, jesli chałupkę to zabierz akt własności.

I następnym razem nie aż tyle pytan na raz... pozdrawiam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

no wlasnie czy ktos te dokumenty weryfikuje na stronie ambasady nie ma napisane ze w przypadku wizy b1/b2 trzeba wziac dokumenty mowiace o dochodach,trzeba wziac ksero regony ,wpisu do ewid, i kopie zusu i vatu+ podatku dochodowego,Ale ta sa tylko przelewy dokonywane na poczcie.czy ambasada to sprawdza rzeczywiscie czy to jest prawdziwe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas umawiania przez telefon terminu rozmowy z konsulem pada pytanie czy prowadzisz dzialalnosc gospodarcza- jezeli tak to proszą aby zabrac na rozmowe z konsulem zaswiadczenie z US o wysokosci dochodow za rok 2005 ( w moim wypadku , bo bylem na rozmowie 25.01). Jest to druk wydawany na żądanie kosztuje ok 20 pln i trzeba na niego czekać ok 7 dni. Warto też zabrać ze sobą zaświadczenie o nie zaleganiu z podatkami oraz ZUS zalatwianie tego ostatniego jest najdluzsze bo trwa az 7 dni roboczych !.Generalnie wszystkie te dokumenty warto miec , a w wypadku zaswiadczenia o dochodach jest to nawet niezbedne ! Może sie zdarzyc , ze konsul w ogole nie bedzie wymagal okazania jakichkolwiek dokumentów -poza drukami DS (tak bylo w naszym wypadku ) ale z tego co wiem to trzeba miec sporego fuksa aby tak się stało ;) - czego oczywiście i Tobie życzę 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...