Skocz do zawartości

High School


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jest to mój pierwszy post na forum i mam nadzieje, że nie ostatni :(

W styczniu skończe 18 lat, obecnie chodzę do pierwszej klasy liceum, ponieważ jestem w klasie dwujęzycznej chodzilem do klasy zerowej. Przed soba mam jeszcze dwa lata liceum. Niestety profil na jaki chodzę nie odpowiada mi (rozszerzony język niemiecki, biologia i historia :()

W Nowym Jorku mam wujka, a w dodatku jest moim chrzestnym. Jest on tam legalnie, wiem że napewno posiada zieloną kartę.

W wakacje chciałbym do niego polecieć, a po wakacjach jak uda mi się załatwić High School to chciałbym tam zostać. I tu pojawiają się moje pytania:

- Jak widzicie szanse na dostanie wizy na początku turystycznej, a poźniej w stanach studenckiej?

- Ile kosztuje semestr w przeciętnej (tańszej) szkole?

- Czy są szanse na utrzymanie się w stanach i chodzenie do szkoły, pracując po lekcjach? Wiem, że można pracować 20h tygodniowo i to w dodatku w campusie, ale pewnie wiekszość zagranicznych uczniów pracuje na czarno :/

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź. Pozdrawiam z Olsztyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze jest taki program rok nauki w maerykanskim high school ale jest bardzo drogi chyba rok czy pol roku kosztuje 14 tys a nawet wiecej mysle.

I chyba jest ograniczenie wiekowe , ktory ty juz prog mysle przekraczas bo nauke w stanach sie wczesniej zaczyna niz w Polsce.

Pozatym na wizie turystycznej nie mozesz chodzic do szkoly ani tym bardziej pracowac, no i wizy studenckiej nie dostaniesz zeby chodzic do high scholl przynajmniej mi sie tak wydaje , bo widzisz bedac w szkole sredniej jestes jeszcze uczniem a nie studentem.

I nie kazdy student pracuje na czarno mozna pracowac np. w stolówce studenckiej za ok 1500$ miesiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miles dzięki za odpowiedź. Może nie napisałem mojego poprzedniegfo postu zbyt jasno. Chodzi mi o to, że ja chciałbym w USA dokończyć moją edukację, a nie tylko jeden rok. To zależy od tego czy dostane sie do 11 czy do 12 klasy.

Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenie (lub nie :wink: ) w tym temacie to proszę o każdą opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanse??Hmm ... nie wypowiadam sie na ten temat,poczytaj troche postow na tym forum o szansach dostania wiz moze to Ci troche pomoze odpowiedziec jakie Ty masz szanse... Ale moim zdaniem przez to ze chodzisz do szkoly sredniej,jestes jeszcze mlody i masz 2 lata przed soba, mozna potraktowac jako plus+. Co do zmiany statusu bedac juz w USA na studencka,jakie szanse?Jesli bedziesz mial kase na oplacenie High school(mozesz tylko rok uczyc sie tam) rzedu 3-10tys $ za rok(zalezy od szkoly,w jakim stanie,w jakiej kwocie jest finansowana przez rzad,musisz zaplacic calkowity koszt czesnego za rok,bez zadnych znizek) moze Ci sie uda :/.

Public School

There are certain restrictions on attending public school in the U.S. Persons who violate these restrictions may not receive another visa for a period of five years.

The restrictions apply only to students holding F-1 visas. They do not apply to students attending public school on derivative visas, such as F-2, J-2 or H-4 visas. The restrictions also do not apply to students attending private schools on F-1 visas.

The restrictions are:

Students who attend public high schools in the U.S. are limited to twelve months of study. Public school attendance in the U.S. prior to November 30, 1996 does not count toward this limit.

F-1 visas can no longer be issued to attend public elementary or middle schools (Kindergarten - 8th grade) or publicly-funded adult education programs.

Before an F-1 visa for a public school can be issued, the student must show that the public school in the U.S. has been reimbursed for the full, unsubsidized per capita cost of the education as calculated by the school. Reimbursement may be indicated on the I-20. Consular officers may request copies of canceled checks and/or receipts confirming the payment as needed.

zrodlo:http://www.travel.state.gov/visa/temp/types/types_1268.html#public

Co do pracy na campusie w szkole sredniej to jesli poszukujesz jakiejs "tanszej" High school to duza szansa ze nie ma na niej campusu :( .Bardziej zamozne,z wiekszymi dotacjami od rzadu przewaznie posiadaja campusy(a co za tym idzie wieksze tuitions) .Pozostaje Ci parca nielagalna,pewnie gdzies znajdziesz. Lecz nic nie zmieni faktu ze w USA w High school mozesz uczyc sie tylko rok ... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informacje

Istnieje jakaś możliwość, że w stanach przyjmą mnie do ostatniej 12 klasy?

Moje koleżanka dostała się po gimnazjum (skończone w Polsce) odrazu do 11 zamiast do 10 klasy High School w Nowym Jorku.

Czy jest jakaś reguła wedle, której przyjmują zagranicznych uczniów?

jakby nie patrzyć to mam za sobą już prawie 2 lata liceum, czyli tak jakbym skończył w czerwcu 2006 11 klase 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczace pracy podczas pobytu na wizie studenckiej w high school moze Ci sie przyda:

"Students may not be employed on a part- or full-time basis, but may accept occasional work such as yard work or baby-sitting."

zrodlo: http://exchanges.state.gov/education/jexch...c/hsstudent.htm

Znalazlem cos takiego:

"Student selection. In addition to satisfying the requirements

of Sec. 62.10(a), sponsors must ensure that all parti[beeep]nts in a

designated secondary school student exchange visitor program are:

(1) Secondary school students in their home country who have not

completed more than eleven years of primary and secondary study,

exclusive of kindergarten; and .... "

zrodlo : http://exchanges.state.gov/education/jexch...FR_08-12-05.htm (przejzyj sobie to... gdzies od polowy zaczyna sie o Secondary school)

Rozumiem przez to,ze mozesz starac sie o przyjecie do 12 klasy(a jak napisales w czerwcu skonczysz 11 lat nauki podst.+gim.+2lata liceum)

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...