Skocz do zawartości

Przyczepy mieszkalne


THE_BIG_LEBOWSKY

Rekomendowane odpowiedzi

jak to jest z przyczepami mieszkalnymi /house trailers/ czy są w kalifornii miejsca gdzie można coś takiego postawić. na jakiej zasadzie to działa? czy możesz postawić taką przyczepę gdziekolwiek, czy tylko w miejscach tzw. osiedli przyczep?? jak to jest z tymi przyczepami mieszkalnymi, jak się za to płaci, czy za teren, nie mówię o przyczepach kampingowych, tylko o typowych przyczepach mieszkalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co masz na myśli :?:

Generalnie, to baaaardzo dużo ludzi traktuje "Trailer" jako sposób na życie(mieszkanie).

Trailer jest tańszy,aniżeli dom lub apartament i zawsze możesz się przeprowadzić ze wszystkim bez konieczności pakowania dobytku :wink:

Większość osób parkuje (zakotwicza) w Trailer Park :!:

Płacisz miesięczną opłatę za miejsce postojowe, podłaczenie do elektryki,telefonu,TV,wody i wszystkiego co jest tam dostępne.

Można także "zaparkować" na terenie "prywatnym" za zgodą właściciela terenu lub można kupić kawałek ziemi .

Trailery są różnej klasy i wielkości :!:

Niektóre mają koła inne mają wózki jezdne które się podłącza na czas przeprowadzki/podrózy.

Są też takie które można przewozić tylko na specjalnej przyczepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w końcu jakiś sensowny rozmówca...a powiedz mi brachu ile taki trailer może kosztować...może znasz jakieś linki z cenami w $...osobiście nie jestem wymagający, byle się nie rozleciała jak zamknę drzwi...no i czy trzeba posiadać samochód mając taką przyczepę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

A co masz zamiar robić w takim trailerku ?

Emigrować, czy tylko na wakacje :?:

Ogłoszeń o sprzedaży tego rodzaju chałópek na kółkach jest pełno w internecie , w niedzielnych gazetach............

Spróbuj przez Goooooglarkę pod hasłem --> motor home,mobile home, trailer, trailer park itd.

Np. http://www.rvtraderonline.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie to marzę o niedużej przyczepie ustawionej raczej na stałę np. gdzieś w okolicach zatoki santa monica. chciałbym tam zamieszkać na stałę. tylko zastanawiam się czy stoją już tam wolne trailery do wynajęcia, czy trzeba sobie takowy kupić i dopiero go "zaparkować"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... gdzieś w okolicach zatoki santa monica. ...........

W tamtym rejonie, to są przeważnie "chałupki" na wodzie :D

Na lądzie raczej w ogóle nie ma miejsca(wolnego) :!:

Jest wiele trailer parków,gdzie można kupić już "zakotwiczny" mobile home lub trailer.

Ludzie kupują nowe,większe lub wyprowadzaja się na tyle daleko, że nie opłaca im sie zabieranie starej "chałupki" :!:

I mozna trafic okazję .

Tak , czy owak musisz szukać przez Goooglarkę , RV-Trader ,albo LA TIMES(jeżeli chodzi o tą okolicę ) :!:

---> http://www.latimes.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie wiem czy sobie zartujesz z tymi przyczepami czy nie, ale jestem dobrym zrodlem informacji , bo w takowej mieszkalam przez prawie cztery lata.

Moja kosztowala 20 tys dolcow. Byla zakotwiczona w parku "trailer park", godzina jazdy do los Angeles i nieco w lad, czyli nie nad morzem, zatoka czy co tam masz na mysli, takie umiejscowienia sa bardzo drogie , dokladnie ponad $1000 za wynajecie miejsca .

Ja placilam $400 miesiecznie za wynajecia miejsca i utilities, znaczy sie swiatlo, smieci, wode. Dochodzily dodatkowe $100 za tv, internet , telewizje.

Przyczepa wielkosci garsoniery, ktora posiadam w Krakowie, 25 m kwadratowych, plus parcelka, maly jakby ogrodek.

Park , w ktorym mieszkalam , jest nad jeziorem, czyli dosyc pieknie, bezpieczenstwo masz zabezpieczone, gorzej z sasiadami, bo to sa tak zwani "white trash", moze byc halasliwie, narkotycznie, pijacko .

Nie bylo bardzo zle, ale po pewnym czasie troche dawalo.

Generalnie, jest to dobre rozwiazanie mieszkaniowe bo tanie.

Romantyczny styl zycia , na pewno.

No i nie za bardzo wiem co Ci jeszcze napisac, wrocilam do miasta,

mieszkam w bardziej "cywilizowanych" warunkach i czesto tesknie

za "moim trailer park".

e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w końcu jakiś sensowny rozmówca...a powiedz mi brachu ile taki trailer może kosztować...może znasz jakieś linki z cenami w $...osobiście nie jestem wymagający, byle się nie rozleciała jak zamknę drzwi...no i czy trzeba posiadać samochód mając taką przyczepę

Zeby taka przyczepe posiadac, nie potrzeba samochodu. Zreszta trailers sa przewozone za pomoca semi trucks, wiec samochod to za malo. Osobiscie odradzam mieszkania w trailer, chyba ze masz malo kasy. Mieszkalem w takiej 2 lata i nie warto, szczegolnie ze wzgledow bezpieczenstwa. Sa oczywiscie i leprze a nawet luksusowe trailer parks (miejsce kosztuje ponad milion dolcow) ale to nie na kieszen zwyklego smiertelnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...