Skocz do zawartości

21 dni zabawy


Rammone

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Nie wiem czy to dobry pomysł pisac tutaj ale chciałbym się podzielić tym co przezyłem. Byłem na wycieczce w USA: California, Nevada, Arizona, Utah oraz Nowy Jork. Wycieczkę zorganizowałem sobie sam, tzn z moją dziewczyna, która obecnie jest moja małżonką po ślubie w Las Vegas. Zwiedzilismy parki (kaniony) miasta, bezdroża. Wszystko na wariackich papierach. Sami. W motelach. Wynajęty samochód. Wiza od ręki. Jeśli ktoś chce przeżyc coś podobnego- śmiało piszczie do mnie - udzielę wszelkich informacji. Udanego Nowego Roku! Pozdrowionka!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł podróży narodzil sie w czerwcu, przy pifku :D Jechaliśmy we trójke i tylko ja nie mialem wizy, a wiec musialem sie o nia postarac (nie bede opisywal tutaj o sprawach wizowych - bo jest tego mnostwo na formu: ogolnie nie ma sie co bac, i jak pracujesz to dadza na pewno).

Bilet na samolot : lecieliśmi Swiss Air z Warszawy do Zurichu, z Zurichu do Los Angeles, a powrót z Nowego Jorku przez Zurich do Warszawy: 2000 zł, a więc cena dobra.

Rada: w polsce na lotnisku musicie podac miejsce, gdzie sie w USA zatrzymacie - my tego nie mielismy, bo nie lecielismy na jakies zaproszenie tylko typowo turystycznie i codziennie gdzie inny nocleg, ale znalezlismy na szybko w Pascalu jakis pierwsy lepszy motel (w którym nota bene nigdy nie nocowaliśmy) i pani taki nam wpisała :D)) A wiec nie ma obawy, ze trzeba miec jakis adres pod ktorym sie bedzie przebywało w Stanach. Na lotnisku w LA nie ma problemu: 3 pytania: 1. Pierwszy raz w USA? - Tak. 2. Jaki cel wizyty? - Turystyczny. 3. Jak długo? - Trzy tygodnie. I tyle kontroli.

Plan podróży: Los Angeles, Beverly Hills, Hollywood, Disneyland, San Diego / z San Diego jest za 8 $ tramwaj do Meksyku - mozna sie wybrać na kilka godzin, np. po oryginalna tequila z robakiem :lol: /, Santa Monica i całe wybrzeże aż do San Franisco. Po San francisco były parki narodowe: Yosemite Park, Death Valley, Grand Canyon, Red Canyon, Bryce Canyon, Zion Park. wszystko piekna, wszystko zróżnicowane. Potem było Las Vegas, kasyna, ślub, przelot samolotem do Nowego Yorku, tam kilka dni, no i powrót do domu.

Nie bede opisywał jakie sa miasta itp. Bo kazdemu co innego sie podoba.

Ogólnie: ludkowie sa bardzo przyjazni i pomocni, motele sa tanie (trzeba tylko znalezc darmowe foldery z adresami moteli i tam sa kupony na motele - nawet 33$ za pokoj 4-osobowy, najwiecej za motel zaplacilismy 80$ (za 4-osobowy) bo byl weeknd i jeszcze Świeto Dziekczynienia. Te ksiazeczki/foldery sa np. w punktach turystycznych przy autostradach.

Wynajecie samochodu - mozna to zrobic z Polski. Gorzej z biletem z Las Vegas do Nowego jorku - musiał nam go zarezerwowac i kupic znajomy z NY, który również z nami jezdził po Stanach (linie lotnicze wymagaja karty kredytowej US - ja z Polski nie moglem tego zarezerwowac). Bilet wewnetrzy należy w ciagu 24 godzin prze odlotem wydrukowac z Internetu - cafejki internetowe tam sa, ale drogie jak cholera 3-5 $ za 15 minut.

Sluchajcie - służe praktyczna radą kazdemu, na razie nie wiem co wiecej pisac. Pytajcie mnie, a bede w miare mozliwości odpowiadaj jak najszybciej. jest duzo rzeczy, których sie dowiedziałem na miejscu i teraz jakbym jechał do USA to bogaty w doswiadczenia czułbym sie inaczej. Pytajcie o co chcecie. Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam na temat wizy nie musisz nic pisać, z żoną mamy na 10 lat, chodzi o samochód czy mieliście i ile kosztował itp. Jakie miejsca polecasz i tym podobne.

Jak napisałem samochód był wynajęty: najpierw w Alamo, a później w Avis (mielismy dwa samochody bo w San Francisco zwiekszył nam sie skład podróżników) Wynajęcie na 2 tygodnie samochodu 5 osobowego (full size) kosztuje jakieś 450 $. Zalezy oczywiście jaka marka, itp. Wszelkie takie informacje można sprawdzić na stronach wypożyczalni.

Nie napisałeż zbyt wiele co cie interesuje, napisałeś tylko że sie wybierasz w taką podróż, a więc nie wiem co mam pisac: o miastach, o przyrodzie? Może obie rzeczy?....

Z miast polecam San Francisco, Las Vegas (nocą). Przyroda: tutaj jest przeogromny wybór: niesamowite kolory w Dolinie Śmierci, majestatyczne i budzące groze góry w Zion Park, czerwone skały w Bryce Canyon, potęga Grand Canyon i "marsowe" krajobrazy w Red Canyon. Wszystko jest piękne, wszystko jest inaczej. Warto kupić sobie za 50 $ przepustkę do wszystkich parków w USA (ważna pół roku i się opłaca, bo do każdego parku wjazd kosztuje 10-20 $ za samochód). Ja usiadłem z mapą i naszkicowałem plan podróży, żona go uszczegółowiła i takiego planu trzymaliśmy się na trasie. Dzięki temu zobaczyliśmy wszystko co można zobaczyć w Arizonie Nevadzie i Kalifornii: krajobrazy westernowe, małe miejscowości na pustyni i plaże Malibu oraz dla mnie największe: Alcatraz :D Pascal kłamie, mozna wykupić wycieczkę na wyspę i zwiedzanie więzienia za ..11,5$/osobe. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...