Skocz do zawartości

jak to jest z karta "SOCIAL SECURITY"


Rekomendowane odpowiedzi

Podam pewien przyk3ad -

Przebywajac na wizie turystycznej (bez social security) podejmuje prace a pracodawca chce wystawic "czeka" za prace a ktos znajomy uzycza nam swojego nr social security i wlasciciel ss wyplaca pieniazki dla nas.

I wszystko jest ok, niemniej tutaj mam pytanie - czy wlasciciel karty ss ponosi jakiekolwiek koszty tej operacji ?- jesli tak to jakie i skoro tak to ile nalezy odpalic za taka przysluge.

pozdrawiam - z gory dzieki za wszelkie info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, wlasciciel karty SS NIE ponosi z tego tytulu ZADNYCH kosztow.

Za to jesli Twoj pracodawca bedzie mial nadgorliwego ksiegowego, to on wlasnie (pracodawca) moze miec problem, bo takie praktyki sa nielegalne.

Zakladam jednak, ze jesli taki proceder Ci sie udal, a pracodawca nie ?ądal od Ciebie przynajmniej ksera SSN, to nie prowadzi on zbyt dokladnej rejestracji swoich pracownikow, a w takich przypadkach, mozesz ewentualnie probowac uzgodnic z pracodawca, zeby placil Ci w cash'u - tedy wszysci sa "czysci", pracodawcy z tego co wiem, czesto zgadzaja sie na to, a moze to co by poszlo na poczet podatku (ktory wlasnie przez SSN jest odprowadzany z czeku), trafi Ci do kieszeni... :D

Pozdrawiam,

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...