Skocz do zawartości

studia w usa


Rekomendowane odpowiedzi

hej,

w tym roku kończę 2gą klasę liceum, czyli będę maturzystą w maju 2007 roku. mam w planach złożenie podań na kilku amerykańskich uczelni...

w większości na ich stronach www wyczytałem, że zgłoszenia, esej, portfolio i transcript dla international students powinno się wysłać w wakacje na rok przed planowanym podjęciem studiów.

ok, esej i portfolio mogę wysłać, ale co z transcript? transcript to tłumaczenie świadectwa maturalnego? czy może dotychczasowy przebieg nauki (świadectwa z pierwszej i 2giej klasy)? chyba że się dosyła...

i jeszcze na temat rekomendacji - czy oprócz rekomendacji nauczycieli mogę dołączyć rekomendacje moich pracodawców i np. prowadzących kursy i konferencje, w których brałem udział?

dzięki z góry za odpowiedzi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Do 2 Twoich pytan najlepsza odpowiedz to : napisz maila do nich i zapytaj sie u zrodla :) !!

A tak Transcript to :wypis ocen ze szkoły średniej lub jego polski odpowiednik: przetłumaczone świadectwa z wszystkich klas liceum oraz (jeśli już je mamy) świadectwo maturalne. Transcript standardowo zawiera listę przedmiotów wg semestru, liczbę godzin wykładowych w tygodniu oraz oceny z poszczególnych przedmiotów. ( http://www.pso-usa.org/Polish/Studia/info/...tor_podania.htm )

zapytaj sie na swojej uczelni na ktora zdajesz, czy masz teraz przyslac czesc,czyli transcript z 1 i 2 klasy , a pozniej doslac 3 klase i swiadectwo maturalne?!

Co do rekomendacji nie spotkalem sie jeszcze zeby ktos wysylal od swoich bylych pracodwacow itp. Dla pewnosci tez napisz maila z zapytaniem !!

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...