Skocz do zawartości

pomoc dla mamy :)


Rekomendowane odpowiedzi

witam

sorki za zakladanie nowego tematu ale niedoszukalam sie w starych topicach tego o co mi chodzi. anyway powazna sprawa. mieszkam w NY i jestem mezatka (maz obywatel usa). chodzi o to, ze nadszedl moment kiedy to moja mama zapragnela mnie odwiedzic. mama mieszka w niemczech od 14 lat- ma staly pobyt niemiecki ALE paszport polski (z wbitym pobytem), mama pracuje w niemczech i od 12 lat jest mezatka (maz obywatel niemiec). bardzo chciala bym aby przyjechali do mnie w lutym, wiem ze w przypadku jej meza nie bedzie z tym problemu bo niemcy vizy turystycznej nie potrzebuja ale co do mojej mamy to jest problem. czy jako obywatelka polski ze stalym pobytem w niemczech ona rowniez musi jechac do polski i starac sie o vize? a jesli musi to czy musi tam jechac osobiscie czy moze to zalatwic np. poczta ( np.wysylajac paszport do ambasady). mama pracuje i nie ma czasu jezdzic w kolko z polski do niemiec niestety. czy moze ma zalatwiac vise przez ambasade w niemczech :?: acha i czy ja bede musiala wysylc jej jakies zaproszenia?czy wstarczy ze powie ze jedzie odwiedzic corke-nic w tym temacie mi niewiadomo i z gory dziki za pomoc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...