Skocz do zawartości

Wizy B1/B2 - praca...???


Rekomendowane odpowiedzi

Widze ze sporo osob pisze o wizach B1/B2 i checi pracy w USA...

... tylko nie zapominajcie moi drodzy, ze mimo iz na wizie B1/B2 nic nie pisze nt. tego ze NIE MACIE PRAWA DO PRACY W USA na tym typie wizy, to na prawde podejmujecie tam prace NIELEGALNIE, przekraczajac granice USA wlasnie na ten typ wiz(y)...

Nie chce nikogo straszyc, ale zdarzaja sie "3apanki" Imigration - jesli Was zlapia, czeka Was natychmiastowa deportacja (niektorzy ponoc nie mieli nawet na tyle czasu zeby kase zabrac - przepadaly im wszystkie oszczednosci) i z USA mozecie sie "chwilowo", a czasami na zawsze,... pozegnac...

Pozdrawiam,

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne ze to nielegalne. I sam niewyobra?am sobie jak ludzie zyja nielegalnie w USA, jak sobie radza, kazdego dnia musza miec sie na bacznosci i uwazac zeby niezlapano ich. Mam nadzieje ze Kongres w USA przychyli sie do propozycji Busha w sprawie 3 letnich wiz pracowniczych. Wtedy turysci niemieli by az takich problemow z otrzymaniem wizy B1/B2. No ale zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak by3 ostro?ny w straszeniu ludzi odnośnie kontaktów z by3ym INS w USA .

Moim zdaniem je?eli jakiekolwiek 3apanki są organizowane to ze wzgledów "pokazowych" . Gdyby by3e INS tak solidnie podchodzi3o do ludzi nielegalnie podejmujących prace w USA to przecie? nie starczy3o by im środków . Musieli by chyba zak3adaa jakieś obocy przed deportacją bo w obecnych warunkach areszty itp. nie pomieści3y by wszystkich 3amiących ten zakaz . A wygstarczy3o by , ?eby wtargneli na pierwszą z brzegu budowe i wyprowadzają kilkudziesieciu nielegalnych . Po za tym zawsze bia3y bedzie mia3 wieksze szanse , bo z tego co wiem najgorzej podchodzą do Meksyków itp.

Poza tym moim zdaniem szczególnie teraz wszystkie s3u?by specjalne w USA maja du?o wieksze problemy ni? spokojnie pracujący koleszkowie ( nawet je?eli są tam na czarno ) . Przecie? co chwile mówi sie o jakiś brudnych bombach itp.

Oczywiście mo?na miea pecha i zostaa z3apanym na nielegalnej pracy , jednak myśle ,?e tylko dlatego aby INS poprawi3o statystyki .

Pozdrawiam :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne ze to nielegalne. I sam niewyobra?am sobie jak ludzie zyja nielegalnie w USA' date=' jak sobie radza, kazdego dnia musza miec sie na bacznosci i uwarzac zeby niezlapano ich. Mam nadzieje ze Kongres w USA przychyli sie do propozycji Busha w sprawie 3 letnich wiz pracowniczych. Wtedy turysci niemieli by az takich problemow z otrzymaniem wizy B1/B2. No ale zobaczymy.[/color']

mam nadzieje ze nie bo to tylko pogorszy rynek pracy dla wszystkich....

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do wiz pracowniczych to moim zdaniem jest tylko i wy3ącznie propaganda przedwyborcza Busha . Podobnie jak zalegalizowanie pobytu nielegalnych na okres 3 lat z mo?liwością przed3u?enia lecz jedynie 3 krotnie.

Dla mnie rozmowy na ten temat są jedynie kolejnym dowodem na to ,?e ka?dy obywatel USA doskonale zdaje sobie sprawe z ogromnej liczby nielegalnych . A skoro tak jest to nie wydaje mi sie , ?eby kraj , który ma najlepsze procedury nadzoru i najwy?szy poziom technicznego rozwoju gdyby chcia3 nie potrafi3 by sobie poradzia z nielegalnymi ( i to szybko ).

Pozdrawiam :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musieli by chyba zak3adaa jakieś obocy przed deportacją bo w obecnych warunkach areszty itp. nie pomieści3y by wszystkich 3amiących ten zakaz . A wygstarczy3o by , ?eby wtargneli na pierwszą z brzegu budowe i wyprowadzają kilkudziesieciu nielegalnych . Po za tym zawsze bia3y bedzie mia3 wieksze szanse , bo z tego co wiem najgorzej podchodzą do Meksyków itp.

Nic nie slyszalam na temat tego, jako by w jakikolwiek sposob poblazali badz dyskryminowali jakiekolwiek narodowosci.

Nikogo tez nie strasze. Raczej informuje, poniewaz mam wrazenie, ze nie wszyscy wiedza (a spotkalam juz w swoim zyciu tez osoby ktore byly zdziwione tym faktem), ze na B1/B2 pracowac legalnie nie wolno... :shock:

A aby rozwiac Twoja "troske" o amerykanskie areszty przepelnione nielegalnymi pracownikami dodam, ze z takowymi, jak rowniez z osobami nielegalnie przebywajacymi w USA sie nie patyczkuja, z tego co mi wiadomo... lapia, skuwaja w kajdanki i w takich kajdankach wsadzaja w ciagu doslownie kilku godzin do samolotu do kraju, z ktorego nieszczesnik przybyl... :!:

Oczywiscie, ze takie lapanki nie sa nagminne, ale uczciwie informuje, ze wszyscy ktorzy na takich zasadach (na wizie B1/B2) planuja pracowac, powinni sie z tym liczyc. Znam osobiscie zarowno osobe deportowana z USA jak rowniez taka ktora miala nieszczescie natknac sie na lapanke... Nic przyjemnego... :cry:

Pozdrawiam,

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nic nie slyszalam na temat tego, jako by w jakikolwiek sposob poblazali badz dyskryminowali jakiekolwiek narodowosci. "

Ja s3ysza3em . I to od zarówno rezydentów jak i obywateli USA , z którymi utrzymuje kontakt i wymieniam sie informacjami . Z tego co s3ysza3em np. Meksyków skuwają bez dyskusji , natomiast znam kilku Polaqków , którzy doskonale mówią po angielsku i uda3o im sie wybrnąa z takiej ob3awy ( banalne t3umaczenie , ?e nie wzieli green card z domu itp. ) .

"Nikogo tez nie strasze. Raczej informuje, poniewaz mam wrazenie, ze nie wszyscy wiedza (a spotkalam juz w swoim zyciu tez osoby ktore byly zdziwione tym faktem), ze na B1/B2 pracowac legalnie nie wolno... "

hmmm... moim zdaniem kilka osób mo?e sie przestraszya . Sam nie spotka3em sie z osobami , które uw?ają ,?e na wizie turystycznej mo?na pracowaa w USA - to g3upie . No bo niby jak taki koleszka przeszed3 rozmowe w konsulacie ? .

"Oczywiscie, ze takie lapanki nie sa nagminne, ale uczciwie informuje, ze wszyscy ktorzy na takich zasadach (na wizie B1/B2) planuja pracowac, powinni sie z tym liczyc. Znam osobiscie zarowno osobe deportowana z USA jak rowniez taka ktora miala nieszczescie natknac sie na lapanke... Nic przyjemnego... "

Nie tylko nie są nagminne , ale bardzo rzadkie . A tą znajomośa polecam bardzo pielegnowaa bo to rzadkośa :D .

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne ze to nielegalne. I sam niewyobra?am sobie jak ludzie zyja nielegalnie w USA' date=' jak sobie radza, kazdego dnia musza miec sie na bacznosci i uwarzac zeby niezlapano ich. Mam nadzieje ze Kongres w USA przychyli sie do propozycji Busha w sprawie 3 letnich wiz pracowniczych. Wtedy turysci niemieli by az takich problemow z otrzymaniem wizy B1/B2. No ale zobaczymy.[/color']

mam nadzieje ze nie bo to tylko pogorszy rynek pracy dla wszystkich....

F

Fiendix, dlaczego tak uwazasz?

Pozdrawiam,

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiendix, dlaczego tak uwazasz?

Pozdrawiam,

D.

proste - wszyscy na nielegalu beda szukali lepszej pracy niz ta ktora maja (np sprzatanie itp). Zrobi sie wiecej miejsc na tych nizszych stanowiskach wiec sie zjedzie jeszcze wiecej osob ktorzy znow beda na nielegalu (nie objeci programem Busha). Ponadto bezrobocie wzrosnie poniewaz polacy i inny beda zajmowali miejsca na wyzszych/normalnych stanowiskach natomiast amerykanie nie beda szukali pracy w sprzataniu.

Jest to tylko gra wyborcza Busha... i dosc niebezpieczna jesli dojdzie do skutku.

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...