Skocz do zawartości

Wymiany ? co i jak?


Morsik

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno gadalem z rodzicami i chcieli by abym wylecial na wymiane do Ameryki

Na niektorych stronach patrze i zapewnienie tam szkoly i rodziny to 10 000 zl dla mnie to za duzo

Nie chodzi mi o to ze to konkretnie ma byc wymiana moge tez dolaczyc do jakiejs rodziny nie wiem na jakiej zasadzie to dziala

Mam 16 lat jestem srednim uczniem Angielski znam moze nie perfect ale poto tam jade zeby sie go nauczyc lepiej i zapewnic sobie przyszlosc no coz mam kilka pytan

Jakie koszty ? na caly rok (2 semestry)

Jakies wymagania?

Noi sposob wymiany ? powiedzmy namoje miejsce przyjezdza dziewczyna a ja zastepuje jej miejsce domyslam sie ze moim podstawowym jezykiem bedzie Angielski taka wymiana jest ok

inne sposoby?

dolaczenie do rodziny ? zalezy rowniez jakie koszty fajnie by bylo dolaczyc do Polskiej rodziny ale nie koniecznie ...

Z tego co czytalem to wszystko jakies systemy nauczania nie chce tego jestem samodzielny chce poczuc swoj 2 dom w Ameryce mam bliska mi osobe w Ameryce w stanie NY

Pomozcie plz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys chcialem wziac udzial w wymianie do usa, ale z tego zrezygnowalem.

bo to sie tylko tak oficjalnie nazywa WYMIANA, ale w rzeczywistosci jest to 1-stronny wyjazd. Ja w ten sposob goscilem 3 osoby z USA, ale oficjalnie do nich nie pojechalem w ramach wymiany. - dopiero pojechalem do nich prywatnie, na ich prywatne zaproszenie...

koszty tych wymian sa rozne. ja znam organizacje YFU - Youth For Understanding www.yfu.pl

jak ja sie tym interesowalem z 5 lat temu, kosztowalo to 4500USD + kieszonkowe na czas wyjazdu.

kolejnym wymogiem byly dobre oceny w szkole (srednia 4) i dobry angielski.

to bylo pare lat temu. nie wiem jak jest teraz, ale chetnych na te wymiany nie brakowalo - u mnie prawie pol szkoly na tym siedzialo ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie

w takiej wymianie moga brac udzial tylko uczniowie?

i czy to jest zawsze tak ze ktos musi przyjchac tu na moje miejsce?

pozdrawiam

zalezy kto organizuje ta wymiane. jesli jest ot jedno z tych biur podrozy, co przy okazji organizuja np W&T itd, to zazwyczaj to sie tylko nazywa "wymiana", bo w rzeczywistosci sa to wyjazdy 1-stronne. no i wiekszosc biur to juz uczciwie nazywa - "rok szkolny w usa"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem ze koszty ... moze sie zapytam co proponujecie wystawilem tego typu ogloszenie

Babylon, New York - Looking for:

Witam!

z przyczym osobistych musze i chce wyjechac do Ameryki szukam pomocy w kazdej postaci przedewszystkim szukam rodziny ktora zapewni mi:

Dach nad glowa

Wyzywienie (dopoki nie znajde pracy)

Pomoc (wybranie odpowiedniej szkoly poznanie okolic)

To co teraz napisze wyda sie troche dziwne ale jak najbardziej powazne

Mam 17 lat nie jestem nastolatkiem ktoremu zachcialo sie leciec do Ameryki wszystko jest uzgodnione z rodzicami chce sie tam uczyc lece tam dla Siebie ale rowniez dlatego ze sytuacja mnie zmusila :) potrzebuje tej pomocy

Oczywiscie moge przyjechac na probe np w czerwcu na miesiac niektorzy mysla ze to kiepski zart ale naprawde wszystko jest powaznie napisane uzgodnione z rodzicami

Co oferuje:

Odpowiedzialnosc

Samodzielnosc

Dobry Angielski

Zgode rodzicow

Pieniazki

Ktos chetny? prosze na maila to co oczekujesz odemnie i co oferujesz wiecej przemyslimy podczas rozmowy :)

Inne pomoce :

interesuja mnie tez wymiany moge leciec na pol roku/ rok do Ameryki a pozniej ktos moze do Mnie przyleciec albo inaczej ... kazda pomoc mile widziana i kazde pomysly :(

gdzie je moge umiescic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem ze koszty ... moze sie zapytam co proponujecie wystawilem tego typu ogloszenie  

Babylon, New York - Looking for:  

Witam!

z przyczym osobistych musze i chce wyjechac do Ameryki szukam pomocy w kazdej postaci przedewszystkim szukam rodziny ktora zapewni mi:

Dach nad glowa

Wyzywienie (dopoki nie znajde pracy)

Pomoc (wybranie odpowiedniej szkoly poznanie okolic)

To co teraz napisze wyda sie troche dziwne ale jak najbardziej powazne

Mam 17 lat nie jestem nastolatkiem ktoremu zachcialo sie leciec do Ameryki wszystko jest uzgodnione z rodzicami chce sie tam uczyc lece tam dla Siebie ale rowniez dlatego ze sytuacja mnie zmusila :) potrzebuje tej pomocy

Oczywiscie moge przyjechac na probe np w czerwcu na miesiac niektorzy mysla ze to kiepski zart ale naprawde wszystko jest powaznie napisane uzgodnione z rodzicami  

Co oferuje:

Odpowiedzialnosc

Samodzielnosc

Dobry Angielski

Zgode rodzicow

Pieniazki

Ktos chetny? prosze na maila to co oczekujesz odemnie i co oferujesz wiecej przemyslimy podczas rozmowy :)

Inne pomoce :

interesuja mnie tez wymiany moge leciec na pol roku/ rok do Ameryki a pozniej ktos moze do Mnie przyleciec albo inaczej ... kazda pomoc mile widziana i kazde pomysly :(

gdzie je moge umiescic?

a zapoznales juz sie z procedurami wizowymi dla osob chcacych uczyc sie w USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wizy juz robilem topic z wiazami ubiegac sie o studencka? ktos mi mowil ze rodzina moze mi wyslac 'zaproszenie' slyszalem tez o turystycznej i zostaniu tam nielegalnie ... musze najpierw zapoznac sie ktora najlepiej jakie szanse mam itd.

chcesz sie bawic w nielegal??? nie warto!! a co jak za pare lat np bedziesz musial jechac tam sluzbowo, albo na jakas konferencje czy bedziesz chcial tam jechac z jakiegos wzgledu na wakacje?? - odmowia ci wtedy wizy... tylko dlatego, ze chciales miec w CV semestr spedzony w liceum amerykanskim.... nie czarujac sie - roznowazny dla pracodawcy z posiadaniem CAE....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...