Skocz do zawartości

Maksymalny okres pobytu.. a konsulat


Jimmz

Rekomendowane odpowiedzi

Chce w pelni wykorzystac W&T, wiec w USA chcialbym siedziec od 15 czerwca do 15 listopada, ale obawiam sie, ze konsul, czy to tez na lotnisku mi 'podziekuja'. Przeciez nikt nie uwierzy, ze szkola zaczyna mi sie w polowie listopada. Tym bardziej, ze na "application form" jest napisane "between May - October".

Jak to z tym jest ? Sa z tym jakies problemy, utrudnienia, etc.?

Dodam, ze w YES'ie w Katowicach zaproponowali mi taki termin z entuzjazmem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu!

Specyfika wizy J1 polega na tym ze maksymalny czas na jaki tam jedziesz jest okreslony jeszcze przed wyjazdem, to sa 4 miesiace na prace, plus 30 dni na zwiedzanie, a urzednik imigracyjny nie powinien robic ci utrudnien, bo ty oficjalnie jedziesz do pracy!

Na pierwszego worka wyjechalem 24 czerwca, prace skonczylem dokladnie po czterech miesiacach;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hej ! wiec pierwsze mozliwe wyjazdy sa 5 dni przed 1 czerwca...wczesniej juz nie mozna, do 19 pazdziernika plus 30 dni na podrozowanie ktore teoretycznie zamienic mozesz na dalsza prace, to wszystko zalezy jak sie dogadasz z pracowawca, bo niektorzy moga nie pojsc na taki uklad.....ale sprobowac zawsze warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...