Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM.CHCIALAM ZAPYTAC JAK WYGL!DA SYTUACJA JESLI MAM WIZE AKTUALNIE WBIT! J1 W PASZPORCIE ALE NIE WIADOMO CZY WYLECE PONIEWAZ NIE MAJA ZA WIELE MIEJSC (W CAMPIE) I WIEM OCZYWISCIE,ZE WTEDY MI ANULUJA T! WIZE,TYLKO CZY W TAKIM RAZIE MOGE SIE OD RAZU STARAC O TURYSTYCZN!?CZY NIE MUSZE CZEKAC ILEŚ TAM?W SUMIE WIDZE ,ZE ZROBILAM BLAD NIE STARAJAC SIE OD RAZU O TURYSTYCZNA ALE DO DIASKA MOZE ZD!ZE JESZCZE COS ZALATWIC W NAJBLIZSZYM CZASIE.. :roll: JAK MYSLICIE? WIECIE JAK TO JEST? :hmmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli anuluja Cie w sevisie to nie wlecisz z ta wiza. Musisz starac sie o nowa. Dlaczego nie ma miejsc? Moze moga Cie przezucic do innego campu?

F

NIE MA MIEJSC PONIEWAZ TYLE OSOB DOSTALO WIZY ZE NIE WYRABIAJA I SZUKAJA WCIAZ PRACODAWCY MIMO IZ DATE DOSTEPNOSCI MIALAM OD KONCA MAJA NAWET A WIEC NA DOBRA SPRAWE JUZ MIESIAC POWINNAM SIEDZIEC W USA :oops: A SIEDZE ALE TU I CZEKAM NA TEL.JESLI NIE ZADZWONIA DO KONCA MIESIACA TO NIE WYLECE I WTEDY MYSLE ZEBY O TURYSTYCZNA ZLOZYC WNIOSEK.TYLKO SKLADAJAC W PIERWSZYCH DNIACH LIPCA KIEDY JA OTRZYMAM?(-O ILE SIE UDA..) GDYBY POSZLO WSZYSTKO OK TO MOZE BYM MIALA JESZCZE ZE 2MIESIACE W STANACH PRZED ROKIEM AKADEMICKIM :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE KRZYCZE JESTEM CICHUTKA I SPOKOJNA :D A ZAWSZE TAK PISZE I PRZEPRASZAM Z GORY JESLI KTOS TO ODBIERZE JAKO PODNIESIONY TON :P

KURCZE BOJE SIE TERAZ JAK Z WIZA... CZY W FORMULARZU O TURYSTYCZNA MAM NAPISAC W PYT CZY KIEDYS ZOSTALA MI ANULOWANA WIZA USA ,ZE TAK?NO BO PRZECIEZ JAK NIE WYLECE Z CAMPEMTO TA BEDZIE MI ANULOWANA.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE KRZYCZE JESTEM CICHUTKA I SPOKOJNA :D  A ZAWSZE TAK PISZE I PRZEPRASZAM Z GORY JESLI KTOS TO ODBIERZE JAKO PODNIESIONY TON :D  

KURCZE BOJE SIE TERAZ JAK Z WIZA... CZY W FORMULARZU O TURYSTYCZNA MAM NAPISAC W PYT CZY KIEDYS ZOSTALA MI ANULOWANA WIZA USA ,ZE TAK?NO BO PRZECIEZ JAK NIE WYLECE Z CAMPEMTO TA BEDZIE MI ANULOWANA..  ?

no to wylacz caps locka....... :roll:

nie wiza nie jest anulowana. Jakby byla to bys wiedziala :P. O turystyczna jest trudno - ponadto beda mysleli ze chcesz wyjechac i pracowac bo wkoncu dopiero co ubiegalas sie o J1. Radze lepiej nacisnac sponsora. Nie wierze ze nie ma 1 miejsca nigdzie....

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIESTETY WIZA JEST ANULOWANA JESLI NIE LECE Z CAMPEM,PONIEWAZ TO ONI BIORA ODPOWIEDZIALNOSC ZA SWOICH "PODOPIECZNYCH" W US. WIEC JESLI NIE DADZA MI MIEJSCA TO PRZEPADAJ1:( A NIE CHODZI NIESTETY TYLKO O 1MIEJSCE BO TAKICH OSOB U NICH JEST MASA.POPROSTU NIEMAL WSZYSCY DOSTALI WIZY A MIEJSC MAJA MNIEJ NIZ CHETNYCH W TYM ROKU! DLATEGO PO ANULOWANIU TAK BOJE SIE O TA TURYSTYCZNA PONIEWAZ NAPRAWDE ZALEZALO MI NA WYLOCIE DO US,SKORZYSTALAM Z CZYJEGOS POLECENIA Z TEJ OPCJI A WIDZE ZE DUZO LEPIEJ BYLOBY LECIEC POPROSTU NA WLASNA REKE-TZN PROBOWAC STARAC SIE O TURYSTYCZNA. ZALEZY MI NA PRZYPOMNIENIU SOBIE JEZYKA PRZEZ TE 2MISIACE PRZED ROKIEM AKADEMICKIM A NIE CHCE LECIEC NP DO UK BO TO NIE MIEJSCE NA WAKACJE JAK DLA MNIE. CHCE ZOBACZYC COS NOWEGO I BYC AKURAT W US I KROPKA :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jesli otrzymalas juz wize J-1, nie masz jeszcze pracodawcy i lecisz na camp, tzn. ze albo mialas tzw. Guaranteed Placement status - zgadza sie?, doczytaj w swoich papierach, albo zaakceptowalas opcje Stand-by (czyli ze siedzisz na walizach, oni dzwonia i wylatujesz, to juz twoje ryzyko).

W sytuacji Guaranteed Placement Twoj sponsor ZOBOWIAZAL sie, ze zeby mial stanac na glowie, mialas na tyle dobra aplikacje, ze GWARANTUJE Ci wyjazd w biezacym sezonie. Przez jaka organizacje w ogole lecisz?

To ze wpisalas sobie date dostepnosci na maj, nie znaczy, ze tego konkretnego dnia jaki umiescilas w aplikacji mialas wyleciec - na campy sa wyloty od daty ktora wpisalas na aplikacji do zakonczenia sezonu wylotow organizacji z ktora lecisz (najczesciej do konca czerwca badz jeszcze kilka dni w lipcu).

Jesli zgodzilas sie na Stand-by, to rzeczywiscie odbieraja Ci DS i nigdzie nie wylecisz, ale zeby nikomu nie robic problemow najczesciej taka "anulacja" (czyli odebranie Ci DS'a przez organizatora) nie jest nigdzie zglaszana, zeby organizacja sobie tym nie robila problemow a i Tobie po drodze rowniez...

Tak wiec, w mojej ocenie... Jesli masz Guaranteed Placement, to nie panikuj na forum, tylko cierpliwie czekaj, bo i tak na 100% wylecisz. Natomiast jesli podpisalas Stand-by, to najprawdopodobniej i tak nie masz szans na turystyczna w tym sezonie, a dodatkowo ambasada zglupieje nie wiedzac co sie stalo, ze oni maja w systemie ze wize masz OK, a nie wlecialas i probujesz sie starac o turystyczna... Tylko sobie i tej organizaci "podetniesz korzenie"...

Pozdrawiam,

Diamond

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TAKIM RAZIE LEZE :P PONIEWAZ ZGODZIALAM SIE NA READY STEADY GO! MAM LECIEC Z CAMPAMERICA. JAK DO WAWY DZWONIE TO MOWIA ZE DO KONCA TEGO TYGODNIA DOKLADNIE INFORMUJA CZY KTOS LECI Z TEJ OPCJI PONIEWAZ WYLOTY MAJA DO PRZYSZLEJ SRODY.

ALE PONIEWAZ WIEM TAKZE OD NICH ZE NIE BEDZIE WYSTARCZAJACO DUZO MIEJSC DLA WSZYSTKICH,-DLATEGO TEZ PYTAM O EWENTUALNOSC Z TURYSTYCZNA. A WIZA J1 JEST NA BANK ANULOWANA KAZDEMU KTO NIE DOSTANIE MIEJSCA -TO INFO Z BIURA W WAWIE. W SUMIE TO AKURAT ROZUMIEM(CHOC WOLALABYM INACZEJ) -PRZECIEZ ONI JAKBY ODPOWIADAJA ZA TA OSOBE TAM W USA,PRZYNAJMNIEJ PRZEZ TE 9TYG KTORE MUSISZ IM ODBEBNIC :wink:

TROSZECZKE MNIE SCIELA? Z NÓG. ZALEZY MI KURCZE NA TYM WYLOCIE I NAWET JAKBY CAMP MI LOTU NIE DAL TO TURYSTYCZNA TEZ BYLABY OK-KURCZE TE 2 MIESIACE SAMA TEZ BYM DALA RADE.. P.S.:PRZY TEJ ILOSCI ZALATWIANIA WSZYSTKIEGO TEZ SZCZERZE MOWIAC WOLALABYM ZEBY NIE ANULOWALI TYCH J1 -WTEDY POPROSTU MOGLABYM SOBIE WLECIEC DO USA I CHOCIAZBY LEZEC DO GÓRY BRZUCHEM NA JAKIEJS PLAZY :okulary:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo malo to plaz w Europie mamy? - i to ladniejszych niz te w USA?

Lec np. na Cypr, jesli sie nie dostaniesz do USA. O prace tam latwo, placa lepiej niz na campie, i warunki zycia tez lepsze, caly czas trwa nabor na biezacy sezon, a prawdopodobienstwo, ze trafisz do pracy gdzies niedaleko plazy jest o wiele wyzsze niz lecac na camp do USA.

Glowa do gory! Swiat nie konczy sie na USA... :P

A przynajmniej za wize Ci zwroca, jesli nie znajda Ci miejsca?

Nigdzie nie wlecisz na takiej wizie... Jesli nie wylecisz w opcji RSG, to Ci zabiora DS, a bez niego NIE DA SIE przekroczyc granicy w USA. DS w wizie J-1 jest integralna czescia promesy wizowej - bez niego wiza jest niewazna. Polecam na ten sezon piekna Europe.

Pozdrawiam,

Diamond

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...