Skocz do zawartości

Ocencie moje szanse!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam serdeczną prośbę do wszystkich użytkowników tego forum mających jakieś doświadczenie w wyjazdach do USA a przedewszystkim w otrzymywaniu wizy turystycznej. Proszę was o ocenienie moich szans na otrzymanie wizy turystycznej :

W USA byłem 3 razy (wiza J-1) zawsze wracałem w wyznaczonym terminie płaciłem podatki itd, jestem na piątym roku studiów dziennych i w celu zwiększenia moich szans chcę przełożyć obronę pracy na luty 2007.

Chciałbym wiedzieć jakie są moje szanse i ewentualnie poradzić się czy nie lepiej starać sie czwarty raz o J-1

Z góry dzięki za p-odpowiedzi!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego oczekujesz ze masz np. 43% szans.

Turystyczna mozesz rownie latwo dostac jak i tak samo latwo nie dostac.

Generalnie znacznie latwiej jest otrzymac wize j-1 ( co chyba wiesz ) i jezeli zalezy ci na wyjedzie do usa o tak wize wlasnie powinnas sie starac skoro masz jeszcze mozliwosci ( jeszcze studiujesz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o moje oczekiwania to chciałbym wiedzieć czy są na forum osoby, które podobnie jak ja jeżdziły do USA na wizie J-1 a następnie starali się o turystyczną i ją dostali lub nie. Bo ja znam osobiście kilka osób, które będąc studentami starali się o turystyczną i ją dostali a dopiero potem starali się o wizę j-1 (którą też dostawali). N.iestety nie znam osób, które robiły odwrotnie, a nie chcę płacić ponad 2000 zł żeby zminimalizować ryzyko, które jak wiesz i tak istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze ryzyko nie dostania wizy istanieje zawsze ale przy wizie j-1 jest zdecydowanie nizsze ( szczegolnie ze juz kilka razy to przeszlas).

A wizy turystyczne to prawie loteria. Ja zanam osoby ktore po j-1 staraly sie o wizy turystyczne i jedni dostawali drudzy nie. Nie ma zasad.

Naprawde jezeli zalezy ci na wyjezdzie warto przebolec te 2000 zl.

A ze zdecydowanie latwiej dostac j-1 najlepszym przykladem jestem ja, nie dostalem turystycznej a za 6 miesiecy bez problemow wiza j-1. Gdzie sens, gdzie logika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o moje oczekiwania to chciałbym wiedzieć czy są na forum osoby, które podobnie jak ja jeżdziły do USA na wizie J-1 a następnie starali się o turystyczną i ją dostali lub nie. Bo ja znam osobiście kilka osób, które będąc studentami starali się o turystyczną i ją dostali a dopiero potem starali się o wizę j-1 (którą też dostawali). N.iestety nie znam osób, które robiły odwrotnie, a nie chcę płacić ponad 2000 zł żeby zminimalizować ryzyko, które jak wiesz i tak istnieje

Ja jestem takim osob ikiem, bylem dwa razy terminowo na wacie, za drugim razem bylem w sytuacji na ostatnim roku i ja przekladalem. 4 miesiace po powrocie z j1, pojechalem do konsulatu po turystyczna i wize dostalem (nie ucze sie, nie pracuje, ,nie prowadze dzialalnosci, nie mam za bardzo kasy). To wize zamierzam wykorzystac rowniez terminowo.

Polecam Tobie jednak j1, konsul moze powiedziec ze byles 3 razy na wacie wiec i teraz bedziesz pracowal,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz racje w końcu ja bym pomyślał tak samo gdybym był na jego miejscu, ale naszczescie twój przypadek jest dowodem, że jakieś szanse są. W końcu i tak ja sam oceniam swoje chęci wyjazdu na 50% więc niech konsul wybierze i wolę jak zrobi to za 400 zlotych niż za ponad 2 tysiące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...