Skocz do zawartości

kilka pytanek nowicjusza ;-)))


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie dostałem posadke na campie w stanie Maine(niewiem dokładnie który to camp ale podobno niedaleko portland), jak ktoś też tam jedzie/był to niech napisze jak tam jest;-).A oto pytanka:

1. czy po otrzymaniu placementu trzeba się jakoś kontaktowac z pracodawcą celem np. potwierdzenia przyjęcia oferty??

2. jak to jest z obsługą kart płatniczych w Stanach( mam płaską Vise, ale słyszałem że moga być z nimi problemy)

3.Czy ktoś oprócz pracy na campie znalazł sobie jeszcze jakąś dodatkowa robótke, i jeśli tak to jak jest wtedy z podatkami(płaci się czy płaci za nas pracodawca??)

Z góry thanks za odpowiedź, Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu akurat do Maine chcesz jechac?? nie mozesz gdzies indziej.. byłam w zeszłym roku a stanie Maine blisko portland jak nie masz auta to nic nie załatwisz!Wykrzyknik w sumie jambyłam na worku ale to to samo ... skoda ze wybrałes/ as Maine

nie wiem czy wiesz kredka ale campow samemu sie nie wybiera.

poza tym Maine jest superowe:))) bylam w zeszlym roku i mi sie strasznie podobało:) a co auta- to mysle,ze gdziekowliek nie pojedziesz w usa,to nic nie zalatwisz nie majac vehicle.

mmisiek-odpowiedż na Twoje pytania:

1. czy po otrzymaniu placementu trzeba się jakoś kontaktowac z pracodawcą celem np. potwierdzenia przyjęcia oferty??

2. jak to jest z obsługą kart płatniczych w Stanach( mam płaską Vise, ale słyszałem że moga być z nimi problemy)

3.Czy ktoś oprócz pracy na campie znalazł sobie jeszcze jakąś dodatkowa robótke, i jeśli tak to jak jest wtedy z podatkami(płaci się czy płaci za nas pracodawca??)

ad1)nie musisz sie kontaktować z pracodawcą, ale jesli masz e-mail-fajnie by bylo napisac do niego i podziekowac za przyjecie, i zapytac sie o rozne rzeczy- np. gdzie to jest dokladnie,jak nazywa sie camp, czy jest internet,takie rzeczy:0 ja tak zrobilam i dostalam odpowiedz:)

2. o kartach platniczych duzo jest na forum ogolnym-znajdz- na pewno doczytasz-ogolnie plaskie sa akceptowalne,ale nie kupisz np nic przez internet ani nie wypozyczysz samochodu.ogolnie-nie oplaca sie nawet brac:/ mi sie nei przydala:)

3. dodatkowej pracy podczas campu nie mozesz wykonywac!

dopiero po skonczeniu umowy,mozesz normalnie,legalnie pracowac. i tak,wtedy juz normalnie rozliczasz sie z podatkow i takim tam pierdół.

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie plaskie sa akceptowalne,ale nie kupisz np nic przez internet ani nie wypozyczysz samochodu.ogolnie-nie oplaca sie nawet brac:/  

No tutaj sie nie zgodze - jesli ma sie karte platnicza jak najbardziej sadze ze warto ja wziasc! Oczywiscie trzeba miec na rachunku jakies pieniadze zeby z karty korzystac. Placi sie normalnie tak jak w Polsce, przyczym organizacja Visa pobiera prowizje od transakcji dokonywanych kartami w dolarach amerykanskich. Prowizja zalezy od Banku i wacha sie od 2% do 3%. Nie mnie jednak mnie sie karta przydala i kilkakrotnie z niej korzystalem!

PS. korzysc czy kozysc? Oto jest pytanie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codo miejsca to według mnie jest super szczególnie jeśli chodzi o zwiedzanie a nato się głównie nastawiam po zakończeniu campu;-))Codo drugiej pracy to szyłaszałem że podobno mozna pracowac w dwóch miejsach kwestia dogadania się z dyrektorem, tylko jestem ciekaw czy ktoś już tak robił??(oczywiście wiem że samochód jest do tego niezbędny szczególnie jeśli do np. Portland jest ok 30 km)

Thanks za odpowiedź, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam wszystkich ja wybieram się na targi ccusa 5 marca z krakowa mam takie putanko czy jeszcze jedzie oprucz mnie? jak tak to wpisujcie sie aha no i czy ktos by mi mógł powiedziec jaka robota jest najlepsza nakampie bo jestem calkowicie zielony w sumie to myslalem o watchman albo janitorial czy te fuchy sa spoko czy lepiej robic np w kuchni ? prosze o odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Niestety nic jeszcze niewiem pozatym że termin wylotu mam 17 czerwca a Visa Printed date to 15 lutego, terminu spotkania w ambasadzie jeszcze nie znam;-((.Co do opłat to mam zapłacone wszystko oprócz 210 Euro za bilety i ubezpieczenia za bagaż.A tak w ogóle to skąd jesteś??Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...