Skocz do zawartości

Samochody z usa


panicz44

Rekomendowane odpowiedzi

Polonusie, na pewno nie do konca masz racje. Z tego co wiem, to samochod mozna sprowadzic nie tylko na mienie przesiedlencze. Ale wtedy wiaze sie to z zaplata cla, co nie ma miejsca w przypadku sprowadzania samochodu jako mienie przesiedlencze wlasnie. I o ile to ja sie teraz nie myle, to samochod wystarczy, ze masz zarejestrowany na siebie przez rok.

Co do cen, to kontener do przetransportowania samochodu na statku z NY to koszt bodajze ok. 1 tys.$. Spotkalam sie z oferta firmy zajmujacej sie wyszukiwaniem samochodow w Stanach i orgnizacja ich transportu - i to byl koszt chyba ok. 500 $. Trzeba po prostu pogrzebac w necie, bo firm tego typu jest masa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczesniej chyba musi byc zarejestrowany w stanach na Ciebie auto na okolo 2 lata.Nie wiem czy sie nie myle ale tak slyszalem.

Samochod mozna wywiezc ze Stanow jako mienie przesiedlencze (czyli nie placac cla) jesli byl on wczesniej zarejestrowany na dana osobe przez minimum 6 miesiecy. W innym przypadku tez mozna sprowadzic auto, ale nie jako mienie przesiedlencze (czyli placac clo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wyjeżdżam na wizie turystycznej (work & travel) na okolo 3 miesiace, już teraz patrze na ebay i sie troche podjaralem, mozna kupic naprawde fajny samochod za duzo mniejsze pieniadze. Mam teraz pytanie: ile wynosi takie cło - 19%? I czy amerykanie sa formalistami? Chodzi mi o to czy np. ktos moglby wpisac zanizona kwote na rachunku, zebym zaplacil mniejsze clo. Wiem tez, ze przysluguje mi zwrot podatku, a pewnie kupujac samochod go place, czy zwrot dotyczy też podatku za samochód?

Czy ktos moze podac linki z takimi firmami transportowymi, bo grzebie juz od godziny i nie moge sie doszukac? Dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile wynosi takie cło - 19%? I czy amerykanie sa formalistami? Chodzi mi o to czy np. ktos moglby wpisac zanizona kwote na rachunku, zebym zaplacil mniejsze clo.  

Czy ktos moze podac linki z takimi firmami transportowymi, bo grzebie juz od godziny i nie moge sie doszukac? Dzieki  :)

Tu podaje ci link do przykladowego wyliczenia cla i innych takich

(Adminie, jesli nie powinnam, to mea culpa - prosze usunac, podobnie jk inne linki, ktore podam ponizej):

http://forum.gery.pl/index.php?showtopic=22772

A tu masz oferte przykladowej firmy zajmujacej sie m.in. transportem aut z USA:

http://www.blueskyauto.pl/transport.htm.

Co do tego, czy Amerykanie sa formalistami - to tak - SA. Z doswiadczenia wiem, ze nie wiedza co to znaczy "zanizony rachunek". Znajomy Amerykanin zajmujacy sie sprzedaza uzywanych samochodow, nie mogl zrozumiec: jak to "zanizyc rachunek"? Samochod kosztuje tyle $$$, wiec tyle $$$ jest na rachunku.

Ale z pewnoscia to kwestia dogadnia sie i indywidualnego podejscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile wynosi takie cło - 19%? I czy amerykanie sa formalistami? Chodzi mi o to czy np. ktos moglby wpisac zanizona kwote na rachunku, zebym zaplacil mniejsze clo.  

Czy ktos moze podac linki z takimi firmami transportowymi, bo grzebie juz od godziny i nie moge sie doszukac? Dzieki  :)

Co do tego, czy Amerykanie sa formalistami - to tak - SA. Z doswiadczenia wiem, ze nie wiedza co to znaczy "zanizony rachunek". Znajomy Amerykanin zajmujacy sie sprzedaza uzywanych samochodow, nie mogl zrozumiec: jak to "zanizyc rachunek"? Samochod kosztuje tyle $$$, wiec tyle $$$ jest na rachunku.

Ale z pewnoscia to kwestia dogadnia sie i indywidualnego podejscia.

Ja mialem na fakturze 4000$ za jeepa grand cherokee overland 2004, ktory wart jest... No troche wiecej :twisted: I wszystko gladko przeszlo - nikt o nic nie pytal 8) Dodam jeszcze ze jeep sprowadzony byl przez niemcy :roll: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem na fakturze 4000$ za jeepa grand cherokee overland 2004, ktory wart jest... No troche wiecej  :twisted: I wszystko gladko przeszlo - nikt o nic nie pytal  8)

Moody, i dlatego właśnie napisalam, ze wszystko jest kwestia indywidualnego dogdania sie. Tobie na szczescie sie udalo.

Ale faktem jest ze z Amerykanami trzeba o takich sprawach dyskutowac ostrozniej. To troche inna kultura biznesowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie ile kosztuje sprowadzenie samochodu z usa, czy to w ogole sie oplaca, ile biora firmy transportowe i jak wyglada procedura?

Jade tam na wakacje i nie wiem czy jest sens zaprzatac sobie tym glowe[/b]

ja za ostatni transport zaplaciłem $1.200 + 250 euro (z ubezpieczeniem) z dostawą do domu. najtaniej to roll-on roll-off (RO/RO - samochód na otwartym pokładzie). fajną sprawą jest kontener skonsolidowany (w kilka osób się zamawia), masz większą pewność, że nie będzie uszkodzeń i możesz wrzucić więcej towaru do kontenera. wokól portów jest mnóstwo firm tym się zajmujących, więc poszukaj (ja korzystałem z accord overseas). również internet jest dobry do poszukiwań. wszystko płynie najczęściej do bremerhaven. żeby wywieść samochód musisz mieć oryginalny title.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...