Skocz do zawartości

kontrola w usa!!


kazha

Rekomendowane odpowiedzi

Moze to ci pomoże:

tylko kurcze dzis mi cos NET siada ale postaram sie Wiec:

Niedawno w USA wszedł (lub wejdzie) w życie pomysł ktory został u nas nazwany: AMERYKA FRONTEM DO TURYSTY otoz program ten ma za zadanie hmm lepsze i łagodniejsze traktowanie ludzi wjezdzajacych na teren USA na wizie Turystycznej i zostanie uruchomiony na kilku lotniskach w USA... wiec to moze byc twoja szansa...

http://www.ewiza.com/forum2/tematy1/1465.htm

A i proponuje poszukac artykułów na ten temat na onet.pl i interia.pl o tym samy tytule... kurka ten moj net...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam taki problem bylem 3 razy do tej pory w Usa ostatnio 1.5 miesiaca wrocilem w polowie stycznia i chce jechac teraz w kwietniu i zastanawiam sie czy nie bedzie klopotu porzednie razy tez bylem krocej niz wsteplowli mi wize okolo 3 miesiecy a zawsze dawali pobyt na 6 miesiecy.

Ponadto zawsze podrozowale z dzieckiem i zona i nie bylo nigdy problemu .

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oczywiscie ze turysci zasluguja na milsze traktowanie. Turysci. A magluja tych ktorzy zbyt dlugo zwiedzaja.

A wracajacych do tych lotnisk. Dluzsza rozmowe mialam z urzednikiem w Houston niz w NY-gdzie cale spotkanie trwalo 2 min +usmiech :) wiec nie ma raguly, na ktorym z lotnisk jest lzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak w ogóle wygląda ta kontrola na lotnisku w Stanach? Jadę pierwszy raz i nie wiem jak się zachować, Co mówić a czego nie? Znajoma radziła abym nie przyznawała się że znam angielski wówczas kontrola przebiegnie sprawniej ("dla świętego spokoju przepuszczą mnie") :)

Mam też pytanko w sprawie kontroli na naszym lotnisku, a dokładniej o czym pamiętać szczególnie, czego nie zapomnieć wziąć itd. Szczerze powiedziawszy to nigdy nie leciałam samolotem, więc nie wiem na ten temat nic. :cry:

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak w ogóle wygląda ta kontrola na lotnisku w Stanach? Jadę pierwszy raz i nie wiem jak się zachować, Co mówić a czego nie? Znajoma radziła abym nie przyznawała się że znam angielski wówczas kontrola przebiegnie sprawniej ("dla świętego spokoju przepuszczą mnie")  :D  

Mam też pytanko w sprawie kontroli na naszym lotnisku, a dokładniej o czym pamiętać szczególnie, czego nie zapomnieć wziąć itd. Szczerze powiedziawszy to nigdy nie leciałam samolotem, więc nie wiem na ten temat nic.  :cry:  

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

kontrola na lotnisku w USA wygląda tak ( na przykładzie Washington DC- lotnisko Dulles :)

po 8io godzinnym locie z Monachium, wysiadając z samolotu nie myślałm już o niczym jak o świeżym powietrzu. Musiałm jeszcze "troche" niestety na to powietrze poczekać.

wysiadasz z samolotu,poem kierują Cię do odprawy- dla Amerykanów jest jedno przejście, dla obcokrajowców jest kilka okienek, do którego wije się kolejka min 20 minutowa:/ wszyscy zdenerwowani, z paszportami w ręku/. (pamietaj skorzystac z toalety przed wylądowaniem-ja zapomnialam..i.. myslalam ze się "pochlastam" ;) lol taka mała rada hehs).

Po wystaniu się swojego w końcu moja kolej- podchodzę do pierwszego wolnego stanowiska,uśmiecham sie, mówie słynne: how'r you doing" facet się uśmiecha, pyta gdzie jadę- ja mówię Maine, co będę robic? pracowac jako kelnerka, super- miłego lata:) dostaje pieczątke na wizie, do paszportu przyszywa mi I94 (karta jak ja to zwę- pobytowa), i dalej..

przechodzę dalej.totalnie zdezorientowana, bo widzę swoj bagaz,a mialam go odebrac dopiero w Portland (ME) ! hm.. ale idę za przykladem innych- biore w łapę walizkę i idę do odprawy, tym razem baka pyta sie czy sama pakowalam walizke-tak- okey,prosze przejsc dalej. zosatwilam walizke, ide dalej do kolejjki ustawiajacej sie przed bramka (detektor metalu). tym razem musze siagnac nawet buty! (wszyscy sciagali) no,ale-jak to nie ja- nigdy przez bramke nie przeszlam,zeby mi nic nie zapiszczalo:. od razu podbiega do mnie celniczka i woła na bok,do specjalnego boksu,zebym sciagnela wszystkie metalowe rzeczy..ech.. podhcodzi inna babeczka, szuka czegos metalowego, a ja ie smiee,ze mam zawsze pecha z guzikiem w dzinsach,ona tez sie smieje,i mowi mi zebym sie ubrala i zyczy milej dalszej podrozy. mam 10 minut do nastepnego samolou i nie wiem gdzie jestem:/ biegiem do mapy, dopadam gate'u w ostatnim momencie:) udalo sie:) jestem na ziemi Amerykanskiej:) ( i wkoncu moge skorzystac z toalety :D

ogolnie tak: mow po angielsku!uśmiechaj się;) inie stresuj-Amerykanie nei gryzą:) / nie wiem skad znajomej sie to wzielo,ze podzie sprawniej odprawa, poneiwaz jesli nic nie powiesz po anigleksu to mozesz miec kłopot/

ogolnie co do kontroli lecąc w USA:

nie bierz żywności-nie wolno

nie bierz ostrych metalowych rzeczy w bagażu podręcznym(co do tego był osobny topic)

kończąc post:

have a nice and safe flight :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...