Skocz do zawartości

Student dwóch kierunków - wiza turystyczna.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Jestem studentem dwóch kierunków z tym, ze myśle bronić sie gdzieś pod koniec marca, a na drugim kierunku jestem po pierwszym semestrze:) Zaproszenie juz w domu wiec u konsula bede przed obroną. Pytanie wiec takie- czy mówić ze studiuje dwa kierunki czy tylko jak coś to powiedziec ze jestem na pierwszym roku? i czy zabra oba indeksy? Dzieki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Hmm, w sumie ciezko powiedziec.

Obydwa indeksy z soba wez, ale moze bazuj na tym z pierwszego roku i w razie czego wyjmiesz drugi, gdy o to poprosza?

Sa osoby, ktore bronia sie na pierwszym kierunku, a drugi zaczynaja tylko po to, zeby w wakacje jechac na W&T - wtedy nie maja oporow, zeby zostac w USA, bo stopien naukowy w kieszeni (i pracy w zawodzie mozna juz szukac), a kierunek fakultatywny tak naprawde niewiele dla nich znaczy i nie trzyma ich w Polsce.

Nie wiem, czy tak rozumowac bedzie konsul, ale skoro nie masz obowiazku pokazywac obydwu indeksow - moze warto tego nie robic.

Dwa indeksy na pewno pomagaja, gdy jestes w trakcie studiow - bo malo kto chce zrezygnowac z obydwu kierunkow i zostac w USA, ale jesli jeden z kierunkow konczysz - mozna patrzec na to z calkiem innej perspektywy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też jestem na dwóch kierunkach. Rok temu jak jechałam pokazywałam indeks z zaocznych bo w dziennych wbito mi urlop okolicznosciowy ( a tylko po to aby przedłużyć studia i móc wyjechać ponownie na następny rok). A w tym roku pokazałam dzienny gdyż juz mam prawa studenckie (po urlopie) a z zaocznych bronię się do czerwca. Niema problemu.

powodzenia

PS

starałam się o wizę studencką ale przy turystycznej nie powinno być problemu. powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa osoby, ktore bronia sie na pierwszym kierunku, a drugi zaczynaja tylko po to, zeby w wakacje jechac na W&T - wtedy nie maja oporow, zeby zostac w USA, bo stopien naukowy w kieszeni (i pracy w zawodzie mozna juz szukac), a kierunek fakultatywny tak naprawde niewiele dla nich znaczy i nie trzyma ich w Polsce..

tu się zgadzam

Nie wiem, czy tak rozumowac bedzie konsul, ale skoro nie masz obowiazku pokazywac obydwu indeksow - moze warto tego nie robic.

Dwa indeksy na pewno pomagaja, gdy jestes w trakcie studiow - bo malo kto chce zrezygnowac z obydwu kierunkow i zostac w USA, ale jesli jeden z kierunkow konczysz - mozna patrzec na to z calkiem innej perspektywy.

Pozdrawiam.

No ja w sumie też pokazywałam po jednym indeksie, nie wychylałam się z tym ze jestem na drugim fakultecie. Może lepiej nie pokazywać. Można tylko we wnioskać wpisać ze masz dwie szkoły jak do tego nie dojdzie to się nie wychylaj. Ale to tylko propozycja.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...