Skocz do zawartości

Sporo pytan odnosnie W&T


Rekomendowane odpowiedzi

Na poczatek sie prtzywitam, bo jestem nowy :).

Takze witam.

Mam taka niezreczna sytuacje:

Moja rodzina mieszka w San Diego (CA) i dostalem zaproszenie od nich w zeszlym roku, jednak sprawy sie skomplikowaly i nie pojechalem, wize mam do lipca 2007 ale niestety turystyczna. Teraz rozmawialem z rodzinka, i chetnie by mnie widzieli u siebie w wakacje, chca abym pomalowal im dom i wykonal jakies drobne prace przy domu ( na oko zajmie mi to 1 miesiac ). Sesja konczy mi sie w ostatnim dniu czerwca i moglbym wyleciec do Stanow nawet w okolicach 1 lipca. Jednak chcialbym po skonczeniu pracy u rodzinki podjac prace w innym miejscu, bo u rodzinki zarobie 2x koszt biletu, a chcialbym cos wiecej przywiesc do kraju. Oczywiscie wakacje koncza mi sie 30 wrzesnia.

Teraz przechodze do pytan:

1. Jak wyglada sytuacje z W&T posiadajac wazna wize turystyczna?

2. Czy jest w ogole zalatwiac sobie W&T na ten okres powiedzmy do polowy wrzesnia ( o ile jest taka mozliwosc )

3. Czy ktos pracowal w San Diego?? I jakie ma wspomnienia??

4. Jak Wy byscie rozwiazali taka sytuacje??

Z gory dzieki za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak wyglada sytuacje z W&T posiadajac wazna wize turystyczna?

Nie mam pojecia.... trzeba by sie zapytac Kariny...

2. Czy jest w ogole zalatwiac sobie W&T na ten okres powiedzmy do polowy wrzesnia ( o ile jest taka mozliwosc )

Chyba chodzi Ci o skonczenie programu we wrzesniu..

Program jest na 4 miechy (plus jeden na podrozowanie) od daty waznosci Twojej wizy czyli kiedy wrocisz nie ma wiekszego znaczenia, jesli wracasz przed uplywem ostatecznej daty powrotu. Do daty w paszporcie dodajesz jeden miesiac.

3. Czy ktos pracowal w San Diego?? I jakie ma wspomnienia??

Tu polecam opcje Szukaj :smt040

4. Jak Wy byscie rozwiazali taka sytuacje??

Powiem tyle:

Jadac na WaT bedziesz musial zaplacic za program ok 2 tys$ Co na pewno Ci sie zwroci biorac pod uwage fakt ze na programie bedziesz mial:

zagwarantowana prace

pozwolenie na prace

i dostaniesz SSN.

A i rodzinki tez zawsze bedziesz mogl dorobic np na zasadzie drugiej pracy lub w dniach wolnych.

Rodzinka zawsze moze pomoc lub chociaz powiedziec gdzie szukac drugiej pracy (np w restauracji jako kelner)

Dodatkowo pewnie bedziesz mieszkal u rodzinki, to nie bedziesz musial placic za houseing, ktory musze powiedziec, ze jest utrapieniem dla WaTowcow

Jadac na turystycznej nie placisz za program, pracujesz u rodzinki, ale nie masz pewnosci jak dlugo bedziesz mial ta prace, nie masz pewnosci ze znajdziesz cos na czrno, bo nie masz nawet SSN.

Mozesz zawsze pracowac na budowie (co jest tez dosc dobrze platne ale meczace) przeprowadzkach czy sprzataniu.

Sam musisz podjac decyzje.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach co ja bym dala za to zeby miec rodzinke w cudownym San Diego :D ...moglabym nawet za poldarmo pracowac :) .

Co do pracy w SD to sama chcialam w zeszlym roku leciec tam na job hunting, ale slyszalam opinie (takze od Amerykanow), ze SD jest miastem calorocznym, nie sezonowym i jakiegos specjalnego wakacyjnego zapotrzebowania na sile robocza nie ma. Poza tym podobno duzo Amerykanow w okresie swoich wakacji szuka pracy w SD, do tego dochodza Mexykancy pracujacy za grosze i jest naprawde ciezko cos oplacalnego znalezc, ale za to byc tam... :) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem meksykow jest tam sporo :), dzieki ze o tym napisalas bo nie bralem tego pod uwage w zaden sposob... A co do bycia tam, mialem okazje juz pozwiedzac troszke zachod Ameryki takze nie chce jechac w celach turystycznych... W sumie jesli nawet zdecyduje sie na W&T to moge pomyslec o pracy w innym miescie ( jak juz skoncze robote u wujkow) , bralem tylko pod uwage fakt ze mialbym mieszkanie i jedzonko za darmo, takze postanowilem czegos w San Diego poszukac...

Dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, to ze jest mieszkanie i jedzenie u rodzinki to baaaardzo duzo daje, bo bardzo duze koszty (w przyp.CA, a szczegolnie SD) odchodza :) . Jakbym byla w takiej sytuacji to chyba bym sie dlugo nie zastanawiala i uderzala do SD-dzieki rodzince pewnie ok.500$ (albo i wiecej) na miesiac zaoszczedzisz, a co po pracy na plaze mozna skoczyc, to mozna :) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...