Skocz do zawartości

Szansa na wyjazd do USA?


tomlem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam takie pytanko, jakie mam szanse na wyjazd do USA.

W wakacje 2005 roku byłem w USA na wizie turystycznej 4 miesiące, wróciłem w terminie i wszystko było ok.

Chciałbym wyjechać w te wakacje ponownie (także na turystyczną) tylko problemem jest to że jestem na V roku studiów i już je kończę...

Słyszałem też że ponoć 2 raz jest najgorzej dostać wizę.

Możecie mi doradzić czy mam w ogóle szanse i czy warto się starać ponownie o wize?

Z góry dzięki za wszelkie info.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jestes na 5 roku studiow to zawsze mozewsz obronic prace magisterska po powrocie z programu. Potrzebujesz tylko takiego zaswiadczenia z ucze;ni ktore mowi kiedy bedziesz miec obrone lub kiedy konczy sie rok akademicki. Poczytaj an forum bylo juz kika watkow na ten temat. Duzo ludzi wyjezdza na WaT na 5 roku.

Sama jestem tego przykladem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na V roku bylam po turystyczną - i nie byla to moja pierwsza wiza - i otrzymalam ja bez problemu ( natomiast krótką - na pół roku tylko). Inna sprawa że  wogóle jej w końcu nie wykorzystałam.

No tak tylko ja już nie wiem jak to jest. Jak do Ambasady pojadę powiedzmy w kwietniu kiedy będę jeszcze studentem to co? otrzymam wizę na miesiąc? bo jak dobrze pójdzie to obronię się w czerwcu. A do Stanów chciałbym wyjechać czerwiec/lipiec. Więc czy w takim wypadku dostanę wizę? Przecież Konsul wie chyba że studia się kończy w czerwcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko ja już nie wiem jak to jest. Jak do Ambasady pojadę powiedzmy w kwietniu kiedy będę jeszcze studentem to co?

To otrzymasz wize albo jej nie otrzymasz. Moze na miesiac moze na 10 lat. Nie oczekuj odpowiedzi na swoje pytanie bo tej odpowiedzi nie ma.

Mozesz postarac sie o zaswiadczenie o przelozeniu obrony. Ale czy to pomoze ciezko stwierdzic. Teoretycznie szanse na turystyczna masz male co nie oznacza ze jej nie dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...