Skocz do zawartości

Ostatni rok studiow.


Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem-chce razem z narzeczonym jechac w tym roku do USA. On jest na studiach uzup.mgr (zaocznie). Pismo zaswiadczajace przelozenie pracy mgr na pazdziernik juz dostal od promotora. Problem jest niestety w pismie od organizacji, gdzie trzeba wpisac date ukonczenia studiow. Dziekan za zadne skarby swiata, prosba ani grozba nie chce sie zgodzic na wpisanie "October (ewent.September) 2006", mowi ze moze wpisac jedynie "June 2006" -bo niby tylko do tego momentu bedzie studentem. I teraz moje pytanie-czy takie cos "przejdzie", tzn. wpis w zasw.o statusie studenta,ze jest nim do czerwca 2006, a przelozenie mgr ma na pazdziernik 2006, czy moga byc komplikacje? A moze warto szybko zaczac drugie studia od marca? Chociaz w tej kwestii powinno sie podobno miec przynajmniej 1 sem.ukonczony... Co robic? Bo czasu coraz mniej... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie niestety babki w dziekanacie tez stwierdzily,ze takie pismo moga dac jedynie z tekstem, ze jest studentem do czerwca 2006, bo-jak sie wyrazily-nie chca stracic pracy za podawanie falszywych danych :? grrrr jakby to co najmniej dla FBI bylo :evil: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche to dziwne, czyzby nie bylo co do tego jednoznacznosci? Semestr konczy sie z koncem wrzesnia. U mnie np jezeli dana osoba nie obroni pracy magisterskiej to status studenta utrzymuje do konca wrzesnia, z dniem ostatniego wrzesnia/pierwszego pazdziernika jest skreslana z listy studentow.

Zreszta na zdrowy rozum rok akademiski konczy we wrzesniu a nie w czerwcu. Jakis dziwny obyczaj u was z tym zswiadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majk ma racje.

Poczytaj w szkolnych przepisach. Jakis status szkoly czy cos takiego.

A jak tam nie bedzie to wez ustawe o szkolnictwie wyzszym. Gdzies jest na pewno jasno okreslone kiedy konczy sie rok akademicki.

Uczelnia powinna miec takie cos zapisane w swoich wewnetrznych przepisach.

Znjdz je. Pokaz. I niech sie ustosunkuja.

To ze nic chca Ci wydac takiego zaswidaczenia swiadczy tylko o ich zlej woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp., musimy poszukac dokladnych info o obyczajach na tej uczelni :) . Dla mnie tez to dziwne, bo wlasnie biorac na logike-skoro na nowy semestr podbijaja pieczatke to jest ona zawsze wazna do 30.wrzesnia, czyli status studenta teoretycznie ma sie wlasnie do 30.wrzesnia. Typowa polska upierdliwosc i 1000 sposobow zeby utrudnic studentowi zycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...