Skocz do zawartości

jaką formę ma mieć zaświadczenie z pracy?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

W zeszłym roku byłem uczestnikiem wat'u. Mam od czerwaca zeszłego roku absolutorium, nie obroniłem sie jeszcze ( a co śmieszniejsze nie zacząłem jeszcze pisać pracy magisterskiej). nadal jestem w posiadaniu swojego indeksu :-).

Mam pytanko, bede chciał sie ubiegać o wize turystyczna, jak myślicie czy w formularzu napisać że nadal jestem studentem(choć prawa studenta już jestem pozbawiony zgodnie z regulaminem uczelni).

Istnieje druga możliwość, moi rodzice mają firmę i mogą wystawić mi zaświadcznie że u nich pracuje- dokładnie zajmuję sie "papierkową"robotą.

Jaka- Waszym zdaniem- może być reakcja konsula że pracuję u rodziców? Czy oprócz zaświadczenia będzie kazał mi może przynieść odcinki wpłaty do ZUS'u (tych nie mam)?. Czy to że mam indeks musi być podparte jeszcze dokumentami z dziekanatu?

Może dodam jeszcze że ukończyłem także studia podyplomowe.

Z góry dziekuję za pomoc wszystkim. W szczególności liczę na profesjonalizm i wiedzę chomika.

Pozdrawiam.

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 moja rada jsli znasz ang, to lepiej wypelnic druk po angi isc do ang konsula... mi nie kazali pokazywac zadnych dokumentow, mimo, ze wlasnie wyrobilam nowy paszport,wiec tez bylo dziwne..Nie magluja tak ,jak na "polskim okienku" i jest mniej czekania, mniej osob.

nadal jestem w posiadaniu swojego indeksu

--jesli masz indeks, ja bym napisala,ze jestem nadal studentka/em (musiz podac nazwe szkoly itp, wez ze soa indeks) masz legitymacje??

Istnieje druga możliwość, moi rodzice mają firmę i mogą wystawić mi zaświadcznie że u nich pracuje-

---wez od nich zatem zaswiadczenie (kartka A4 ZASWIADCZENIE.. kto, gdzie zatrudniony, w jakiej formie -(full, part time), od kiedy (napisz, ze dopiero co.. pieczatka,podpis (moze jakiejs kobiety z kadr?),ILE ZARABIASZ MIESIECZNIE.. (TO TEZ ZAWSZE LEPIEJ BO ZASWIADCZENIE,ZE ZARABIASZ) itp. Db aby byla adnotacja wydaje sie na prosbe jw celem przedstawienie w ambasadzie. Jesli do konsula jw. to po ang.

Ja mialam jeszcze wyciag z konta....ze mam kase na podroz (nie pytali mnie, nie pytali o to znajomych)...ale jest w druku ,jak pamietam kto pokrywa wyjazd.. jesli rodzice i maja firme to BARDZO NORMALNE

Jaka- Waszym zdaniem- może być reakcja konsula że pracuję u rodziców?

--firma rodzinna, no coz to normalne (zwlaszcza w usa) tym bardziej, ze np. 1/2 etatu bo studiujesz .. lepiej, ze zarabiasz niz bierzesz od rodzicow

Drukow zusa nie trzeba (i tak ich nie masz), a doniesc nikt Ci nie bedzie kazal. Zapytaja, co robisz, a ile masz na godzine???

Czy oprócz zaświadczenia będzie kazał mi może przynieść odcinki wpłaty do ZUS'u (tych nie mam)?.

--jesli czegos teraz nie masz, nikt nie prosi Cie o doniesienie.Albo pytaja o cos albo i wcale o ic nie pytaja, ale tego nikt ze soba nie przynosci.

Czy to że mam indeks musi być podparte jeszcze dokumentami z dziekanatu?

--moga zapytac o legitymacje stydencka (w podaniu powinienes podac nr tel do szkoly.. wpisz faks, w miejscu faks nie dotyczy)

Może dodam jeszcze że ukończyłem także studia podyplomowe.

---jesli cos ukonczone to tylko na twoj minus... bo juz skonczyles, zatem nic Cie nie trzyma..

POZTYM JESLI LECISZ 1 RAZ NIE POWINNO BYC PROBLEMU Jak wiesz, to loteria.Zawsze moga byc jakies podchwytliwe pytania. Wszelkie nieprawidlowosci NA TWOJA ODPOWIEDZIALNOSC. Fakt,ze moga wcale nie pytac.I tak "strasznie" nie bedziesz klamac.

POZDR

S*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...