Skocz do zawartości

zwrot podatku


rosol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Znalazlem firme w necie ktora rozlicza z podatku zaplaconego w USA.

Firma ta pobiera oplate jedynie 90zl bez wzgledu na kwote odzyskiwanego podatku. Napisane jest ze tak tanio poniewaz robia to elektronicznie. "xxxx może sobie pozwolić na tak niskie prowizje, dzięki użyciu internetowej aplikacji do rozliczania podatków i pełnemu skomputeryzowaniu całego procesu."

Czy ktos moze sie wypowiedziec na ten temat. Czy prawda jest elektroniczne rozliczanie?

Dzieki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ty myslisz (a oni pisza) o J1 w ramach statusu non-resident - to jest to fake, bo NRek nie mozna elektronicznie rozliczac; simple

btw: czy ktos mial doczynienia z rolziczaniem J1 dla osob ktore juz dosc dlugo siedza za oceanem i moze podpadac pod 'rezydenta'?

nara, heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to wyglada tak jak rozliczanie podatkow z YTP.

Poprostu wszystko wyliczas wedlug wskazowek ktore oni ci odadza on line po czym zostaje to przerzucone na formularze, ktore musisz sobie wydrukowac i wyslac do Hameryki. Po drodze jednak zeby dostac kolejna informacje musisz uiscic owa oplate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos sie rozliczal z YTP??

Chodzi mi o to ze tam jest tylko miejsce na jednego pracodawce a jak wiadmow praktycznie wszyscy maja wiecej nic jednego. CHodzi mi o to czy jest mozliwosc w tym ich programie rozliczenia sie z podatkow u kilku pracodawcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie co myslicie o rozliczeniu za pomoca YTP? Ja mialem jednego pracodawce, ktory placil za podatek(drugi stwierdzil ze nie musze:)) a ponad to pracowalem w Nevadzie, wiec nie mam stanowego.

Pytanie czy powienienem wypelnic 1040 NR-EZ, czy 1040 NR (bo ten jest na stronie YTP)?

Kim jest" certain nonresident aliens with no dependents"?

Z tego co czytam w instrukcji do NR-EZ to powinienem wypelnic to, czemu zatem YTP daje NR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YTP udostepnilo ciekawe narzędzie dla swoich klientów, ale niestety można je o d... roztrzaskać, nie udziela wyczerpujących informacji i dla poczatkujących Watowiczów raczej malo przydatne. Trudno im sie dziwić, firmy pośredniczące w odzyskiwaniu podatków spaliłby YTP na stosie gdyby ludzie sami zaczęli wypelniac formularze. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie!

Z federalnym nie ma problemow bo wypelnia sie dwie rubryki a reszte system robi sam ale juz przy stanowym to dali instrukcje prosto z urzedu stanowego. Nawet z ta instrukcja nie dam rady tego wypelnic badz musialbym spedzic 3dni na rozszyfrowywaniu. Pewnie czystej krwi Amerykaniec mialby z tym wielkie problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...