Skocz do zawartości

jakie sa konsekwencje ucieczki od pracodawcy?


Rekomendowane odpowiedzi

to wystarczy ze powiem ze ta pracy byla stresujaca ze nie dawalam rady z jezykiem i jak podam dane nowego pracodawcy to wszystko bedzie ok bo jakos teraz naszly mnie czarne mysli wiec wole mniec jasnoc sytuacji jakby na miejscu okazalo sie ze cos jest nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz spytac sie w biurze jak to jest w przyp.Twojego pracodawcy jesli chodzi o wypowiedzenie pracy, np. czesto jest w klauzuli tak,ze musisz przepracowac min.4 tyg (moze byc mniej,moze byc wiecej), a potem mozesz dac wypowiedzenie, ale z np.tygodniowym wyprzedzeniem. Tylko podkreslam,ze to zalezy od pracodawcy-sa tacy, ktorym wisi to czy student bedzie pracowal 1 dzien czy cale lato, a sa tacy, ktorzy bardzo przestrzegaja terminow (np.kasyna). Tak czy siak-lepiej nie uciekac bez powiadomienia, a zalatwic sprawe polubownie z pracodawca - ja tak zrobilam podczas pierwszego wyjazdu :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hania ty to masz mądrą główke :) samą prawde piszesz

w mojej firmie było tak że może pracodawca nie był obojętny czy u niego się pracuje czy nie ale też nie trzymał na siłe, kilku znajomych poprostu zwiało i nie mieli żadnych problemów, z tym że oni w ogóle się nie stawili u niego, inni stwierdzili że chcą gdzie indziej pracować znaleźli sami pracodawce zadzwonili do CIEE, dostali zgode bez najmniejszego problemu, kazano im tylko powiadomić pracodawce i załatwić to polubownie, ale różnie to może być, moja firma to wielki moloch gdzie pracowały setki ludzi więc jeden "polaczek" w tą czy w tą to mała różnica, generalnie nie polecałbym ucieczki bo po co się stresować i martwić czy zgłosi czy nie, a ewentualnie blokować sobie możliwość kolejngo wyjazdu

pozdrawiam i życze mądrych wyborów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...