Skocz do zawartości

Ubezpiczenie


ed0

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj,

jesli jestes studentem i jedziesz na work and travel, to w cenie programu masz ubezpieczenie(wazne tylko 3 miesiace, w 4 miesiacu w ktorym nie mozesz pracowac a tylko zwiedzac stany, ubezpieczenie wygasa-w Fosterze tak jest wiec mysle ze w innych biurach tez).

Dodatkowo mozesz kupic karte ISIC, ktora procz ubezpieczenia daje rowniez rozne znizki m.in na samolot. jesli wiec w miejscu gdzie jedziesz sa znizki na ta karte to ja radze kupic karte.

sama tez sie zastanawialam nad ubezpieczeniem dodatkowym (doradzono mi Hestie bo w razie czego wyplaca odszkodowanie w odroznieniu od np. Warty) ale koszty wydaly mi sie za wysokie. Co Ci moge doradzic: ubezpieczyc moga Cie nawet rodzice, zaocznie, czyli jak juz bedziesz w stanach i np. bedziesz mial niebezpieczna prace to rodzice w Polsce moga Cie ubezpieczyc.

osobiscie nie kupilam ani karty ISIC(nie przydalaby mi sie do niczego, w Michigan nie ma znizek, na samolot tez nie potrzebowalam ) ani nie ubezpieczylam sie.

jako ciekawostke(dla mnie, bo o tym nie wiedzialam) moge napisac, ze ubezpieczenie(wiem, ze w Fosterze na bank) jest na 50 000$(chyba), w kazdym razie to nie jest laczne ubezieczenie ale kazdorazowo jak cos sie stanie to do tej kwoty beda Cie darmowo leczyc.

pozdrawiam i mam nadzieje ze ubezpieczenie nie bedzie Ci potrzebne :P

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

(wazne tylko 3 miesiace, w 4 miesiacu w ktorym nie mozesz pracowac a tylko zwiedzac stany, ubezpieczenie wygasa-w Fosterze tak jest wiec mysle ze w innych biurach tez).

gwoli scislosci program WT jest wazny przez 4 miesiace + 30 dni na podrozowanie. Musisz byc ubezpieczony przez the 4 miesiace (lub dlugosc waznosci dsa) - natomiast w ciagu tym 30 dni nie masz ubezpieczenia z fundacji (chyba niektore Fundacje oferuja mozliwosc dokupienia ubezpiecznia za ten okres). Jednak karta ISIC tez ma okej ubezpiecznie.

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

(wazne tylko 3 miesiace, w 4 miesiacu w ktorym nie mozesz pracowac a tylko zwiedzac stany, ubezpieczenie wygasa-w Fosterze tak jest wiec mysle ze w innych biurach tez).

gwoli scislosci program WT jest wazny przez 4 miesiace + 30 dni na podrozowanie. Musisz byc ubezpieczony przez the 4 miesiace (lub dlugosc waznosci dsa) - natomiast w ciagu tym 30 dni nie masz ubezpieczenia z fundacji (chyba niektore Fundacje oferuja mozliwosc dokupienia ubezpiecznia za ten okres). Jednak karta ISIC tez ma okej ubezpiecznie.

F

masz racje F. ubezpieczenie obejmuje 4 miesiace podczas ktorych mozesz pracowac( a nie 3 jak napisalam). Moja pomylka wynika z tego ze ja mam kontrakt na 3 miesiace :P

pozdrawiam serdecznie :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...