Skocz do zawartości

taxback by myself


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zamiar rozliczyc swoj podatek z WATu wlasnorecznie.

Mam tylko jedna watpliwosc: ktorego formularza powiniennem uzyc, 1040 czy 1040NR (pomijajac juz kwestie z tymi calymi EZtami)???

Bo w sumie na WATcie mamy status non-residential alien wiec teoretycznie to powinien byc ten form NR, ale lepiej zapytac.

Dzieki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

taxslayer.com , wybierz directdeposit na konto w usa

po 4 dniach mialem stanowy na koncie, po 7 dniach caly fedarealny, system oferuje rozbudowane ulgi nawet dla studentow, pozwala symulowac punkty EIC co wiaze sie z wiekszym zwrotem nawet niz zaplaciles podatku!!! w zaleznosci ile zarobiles rocznie

ja zaplacilem podatku stanowego 377$ i caly dostalem z powrotem

federalnego zalacilem 800$ i dostalem 915$ z powrotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie,opcja dla kazdego, warunek konto w usa i karta do platnosci w internecie, bior 10$

przy rozliczaniu stanowego nalezy wybrac opcje "resident" i otrzymuje sie caly stanowy, nalezy dokladnie wypelnic info o COUNTY w przeciwnym razie zostanie odrzucony wniosek

dla IRS jestes rezydent po 3 miesiacach mieszkanai, dla INS jak masz GC

te urzedy ze sobanie wpolpracuja - [beeep]h pomyslec co by bylo gdyby zaczely :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem to w jednym z dokumentow pdf traktujacych o rozliczeniach z IRS - zaznaczam ze nie jest to zrodlo wiarygodne, stosujecie na wlasna odpowiedzialnosc!!

zaznaczam ze rezydent dla IRS oznacza kogos mieszkajacegi i zwiazanego ze stanem, natomiast rezydent dla INS to calkiem cos innego

warto trzymac rachunki za mieszkanie, prad itp wszystko co dowodzi ze mieszkales jako rezydent

ja w tym roku zrobilem dokladnie tak jak opisalem , jestm w usa od kwietnia 2005 nieprzerwanie i otrzymalem pieniadze stanowe po 3 dniach na konto, federalny po 9 dniach

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...