Skocz do zawartości

status studenta a powrot do kraju


Rekomendowane odpowiedzi

Wyjezdzam wkrotce do Stanow na wizie B2 i chce rozpoczac nauke w collegu i zmienic status na studencki. Wyczytalam ostatnio jednak na stronie www.prawoimigracyjne.com cos co mnie zmartwilo:

Czy chodzac do szkoly jezykowej (mam zmieniony status w USA z turystycznego na studencki) moge swobodnie wyjechac do Polski na wakacje?

Wyjechac z USA Pani moze, ale aby wrocic nalezy postarac sie o wize studencka wbita w konsulacie USA w Polsce, a z tym moze byc duzy problem, a czesto zdarzaja sie przypadki, ze konsul nie tylko nie daje wizy studenckiej ale takze anuluje wize turystyczna twierdzac, ze wyjazd do USA nie byl w celu turystycznym tylko studenckim wiec powinna sie byla dana osoba od razu ubiegac o wize studencka w konsulacie USA, a nie dopiero zmieniac status na miejscu.  

Czy wobec tego zmieniajac status w USA wcale nie dostaje wizy F-1 tylko zostaje przy B-2, tyle ze na innym statusie :?:

Martwie sie bo nie wyobrazam sobie abym przez kilka lat nie mogla wrocic do kraju nawet w wakacje, bo moge miec potem problemy z wjazdem do USA :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to prawda. Zmieniajac status w USA nie dostajesz wizy studenckiej. Jestes legalnie w USA jako studentka ale jak chcesz wrocic do Polski to musisz sie wybrac do ambasady USA po wize F1 by wrocic do USA i kontynuowac studia. Jest to ryzyko. I odradzam myslenie, ze jak mam np 1, 2 itp lat studiow skonczonych to na pewno konsul da wize, bo mozna sie rozczarowac. Takze jak chcesz bardzo studiowac w USA o bedziesz musiala przez pare lat zacisnac zeby. Mozesz od razu w Polsce starac sie o wize F1, wtedy przynajmniej bedziesz wiedziala na czym stoisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...